yer_ucagi_34

Katılımcı Üye

İsim
Ömer
Herkese Merhaba, Yeni Konu’ma hoşgeldiniz.

Bu sefer sizin karşınıza yeni çıkmış olan bir SUV ile çıkmaktayım.

Bu incelememizde aracımız Yeni BMW X3.

E SUV Segmentindeki en beğenilen ve en çok tercih edilen SUV’lerden biri olan X3’ün yeni çıkanı da büyük beğeni topladı.

Eski X3’ü hiç sevmeyen biri olarak bu araç benim de çok hoşuma gitti.

Eski kasası ile karşılaştırılmayacak derecede ilerlemiş bir araç.

Aracın her köşesinde BMW’nin yeni teknolojileri yer almakta.

Aracın ülkemizde en çok tercih edilecek olan versiyonu 1.6 Litrelik Turbo Motora sahip olan versiyon. Bu motor 170 Beygir güç ve 250 nm Tork üretmekte. Yeni Kasa G30 520i’deki motor ile tamamen aynı motor oluyor.

X3, bu motorla birlikte; 9.1 sn’lik 0-100 hızlanma verisi ve 208 KM/H maksimum hız sunmakta.

Araç 1735 KG Boş Ağırlığına rağmen gayet iyi performans verilerine sahip.

Araçta bulunan şanzıman tahmin edeceğiniz üzere ZF8, Tam Otomatik Tork Konvertörlü 8 İleri Şanzıman. BMW’de bildiğiniz üzere Steptronic diye adlandırılmakta.

Aracın boyutlarına gelecek olursam kafanızda bir örnek oluşması açısından alt segment olsa da Tiguan ile kıyaslayacağım;

Aracın uzunluğu 4708mm, Tiguan ise 4486mm, yani araç Tiguan’dan yaklaşık 30 cm daha uzun.

Aracın genişliği 1891mm, Tiguan ise 1839mm. Burada da 5 cm kadar bir genişlik farkı mevcut.

Yüksekliğe gelecek olursam; 1676mm, Tiguan ise 1646mm yüksekliğe sahip. Burada da X3, Tiguan’dan 3 cm kadar daha yüksek olduğunu görmekteyiz.

İç genişliğin yansıması olan Aks yani Dingil Mesafesine gelecek olursam; X3’ün Dingil Mesafesi, 2864mm, Tiguan’ın ise 2681mm. Burada da X3’de 18 cm kadar Tiguan’dan daha geniş aks mesafesi görmekteyiz. 

X3’ün bagaj hacmi ise 550 Litre, Stepne’ye sahip Tiguan ile aynı.

Bu ölçü kısmında Tiguan’la kıyaslamış olmam kafanızı karıştırmasın, Araç E SUV olarak Tiguan’dan çok daha önde, karşılaştırılmayacak kadar iyi.

Aracın baz’dan dolu’ya doğru; X, M ve Luxury paketleri bulunmakta.

Aracın başlangıç fiyatı 338.000 TL, yani anlayacağınız 520i ile aynı fiyatlardan başlamakta. Aynı motor ve şanzımanı da kullanıyorlar aynı zamanda. Bu da benim gibi bu araçlar radarında olan kişiler için karar vermekte zorluk yaratmakta.

Aracın donanımlarını anlatmama pek gerek yok, incelediğim araçta aklınıza gelebilecek her donanım yer alıyordu. Özellikle BMW’lerin yeni büyük ekranları, her renk olabilen Ambiyans aydınlatmaları, yeni nesil hayalet göstergeleri ve iDrive’ı mükemmel.

Bundan sonra bu aracın muadili ve aynı fiyatlarda olan 2.0 motorlu Mercedes GLC250’nin incelemesini sizlere sunacağım.

Şimdi sizi çektiğim fotoğraflar ile baş başa bırakıyorum. s=bigstar  @silvershadow @fcsrn @forzaGilles @Nfk @Jesi @Levent Tiryaki @yusufacs @xentus @iamalegend @Blackjoke @caglar_61 @forjust1day@DumanG @OnurD7 @jajaja @Bekir @havzan@arimayacik @Savatage @scknklc @Alperen099 @Beşiktaş1903 @Enis @Ender @DuzboruDownpipe @ÖzDi

869AEBD2-5785-4BC3-8361-B001383272BB.jpeg

A6985053-87F5-451F-B397-C53398FE3E80.jpeg

A4DD03A7-40BA-4774-A201-AB5D625C73D1.jpeg

B054FA81-3081-4D03-AE00-4FE984A238F3.jpeg

2AF4741B-8989-45DF-B7CA-3AD05E0F1D43.jpeg

684E6976-D6AF-44B4-B368-3B94DE82C00A.jpeg

Araçta hareket ile kontrol özelliği bulunmakta. Ve mükemmel çalışıyor.

1B448D5F-8AA5-4326-8D0C-1A7ECD763C9D.jpeg

B3C76727-353E-4DF6-9534-287F0A9BCC98.jpeg

A76F35FA-6EA2-43FD-90E2-18C4A3CC4ADB.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese Merhaba, Yeni Konu’ma hoşgeldiniz.

Bu sefer sizin karşınıza yeni çıkmış olan bir SUV ile çıkmaktayım.

Bu incelememizde aracımız Yeni BMW X3.

E SUV Segmentindeki en beğenilen ve en çok tercih edilen SUV’lerden biri olan X3’ün yeni çıkanı da büyük beğeni topladı.

Eski X3’ü hiç sevmeyen biri olarak bu araç benim de çok hoşuma gitti.

Eski kasası ile karşılaştırılmayacak derecede ilerlemiş bir araç.

Aracın her köşesinde BMW’nin yeni teknolojileri yer almakta.

Aracın ülkemizde en çok tercih edilecek olan versiyonu 1.6 Litrelik Turbo Motora sahip olan versiyon. Bu motor 170 Beygir güç ve 250 nm Tork üretmekte. Yeni Kasa G30 520i’deki motor ile tamamen aynı motor oluyor.

X3, bu motorla birlikte; 9.1 sn’lik 0-100 hızlanma verisi ve 208 KM/H maksimum hız sunmakta.

Araç 1735 KG Boş Ağırlığına rağmen gayet iyi performans verilerine sahip.

Araçta bulunan şanzıman tahmin edeceğiniz üzere ZF8, Tam Otomatik Tork Konvertörlü 8 İleri Şanzıman. BMW’de bildiğiniz üzere Steptronic diye adlandırılmakta.

Aracın boyutlarına gelecek olursam kafanızda bir örnek oluşması açısından alt segment olsa da Tiguan ile kıyaslayacağım;

Aracın uzunluğu 4708mm, Tiguan ise 4486mm, yani araç Tiguan’dan yaklaşık 30 cm daha uzun.

Aracın genişliği 1891mm, Tiguan ise 1839mm. Burada da 5 cm kadar bir genişlik farkı mevcut.

Yüksekliğe gelecek olursam; 1676mm, Tiguan ise 1646mm yüksekliğe sahip. Burada da X3, Tiguan’dan 3 cm kadar daha yüksek olduğunu görmekteyiz.

İç genişliğin yansıması olan Aks yani Dingil Mesafesine gelecek olursam; X3’ün Dingil Mesafesi, 2864mm, Tiguan’ın ise 2681mm. Burada da X3’de 18 cm kadar Tiguan’dan daha geniş aks mesafesi görmekteyiz. 

X3’ün bagaj hacmi ise 550 Litre, Stepne’ye sahip Tiguan ile aynı.

Bu ölçü kısmında Tiguan’la kıyaslamış olmam kafanızı karıştırmasın, Araç E SUV olarak Tiguan’dan çok daha önde, karşılaştırılmayacak kadar iyi.

Aracın baz’dan dolu’ya doğru; X, M ve Luxury paketleri bulunmakta.

Aracın başlangıç fiyatı 338.000 TL, yani anlayacağınız 520i ile aynı fiyatlardan başlamakta. Aynı motor ve şanzımanı da kullanıyorlar aynı zamanda. Bu da benim gibi bu araçlar radarında olan kişiler için karar vermekte zorluk yaratmakta.

Aracın donanımlarını anlatmama pek gerek yok, incelediğim araçta aklınıza gelebilecek her donanım yer alıyordu. Özellikle BMW’lerin yeni büyük ekranları, her renk olabilen Ambiyans aydınlatmaları, yeni nesil hayalet göstergeleri ve iDrive’ı mükemmel.

Bundan sonra bu aracın muadili ve aynı fiyatlarda olan 2.0 motorlu Mercedes GLC250’nin incelemesini sizlere sunacağım.

Şimdi sizi çektiğim fotoğraflar ile baş başa bırakıyorum. s=bigstar  @silvershadow @fcsrn @forzaGilles @Nfk @Jesi @Levent Tiryaki @yusufacs @xentus @iamalegend @Blackjoke @caglar_61 @forjust1day@DumanG @OnurD7 @jajaja @Bekir @havzan@arimayacik @Savatage @scknklc @Alperen099 @Beşiktaş1903 @Enis @Ender @DuzboruDownpipe @ÖzDi

Ekli dosyayı görüntüle 15197

Ekli dosyayı görüntüle 15198

Ekli dosyayı görüntüle 15199

Ekli dosyayı görüntüle 15200

Ekli dosyayı görüntüle 15201

Ekli dosyayı görüntüle 15202

Araçta hareket ile kontrol özelliği bulunmakta. Ve mükemmel çalışıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 15203

Ekli dosyayı görüntüle 15204

Ekli dosyayı görüntüle 15205
Emeğine sağlık :)  Bunların M motorlu olanı olacak tadından yenmez :)  Keşke biraz ucuz olsa, verginin vergisini vermesek, dünya daha güzel olacak :D  

@yer_ucagi_34 

Ellerinize sağlık

Teşekkür eder ve devamı olan incelemelerinizi merakla beklerim.

Saygı ve sevgilerimle 
Her konuma gösterdiğiniz büyük beğeni ve destekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Sizin destekleriniz sayesinde her zaman içimde yeni konu açma isteği olmaya devam ediyor. s=bigstar

Emeğine sağlık :)  Bunların M motorlu olanı olacak tadından yenmez :)  Keşke biraz ucuz olsa, verginin vergisini vermesek, dünya daha güzel olacak :D  
Çok teşekkür ediyorum. s=bigstar

M olanı da var X3 M40i ama fiyatını tahmin edebildiğimden o versiyona hiç bakmadım bile. 8D

Keşke öyle olsa. 2-3 sene önce şuanki Highline Golf fiyatına sıfır KM E Serisi mercedes alınıyordu. s=s15

@yer_ucagi_34 hocam emeğine sağlık merakla yeni incelemelerinizi beklemekteyiz  :'(
Çok teşekkür ediyorum hocam. Yenileri gelecek inşallah. s=aman

Bu arada fotoğraflarda şu sizin araca talip olan adamın olduğu fotoğrafı buldum hocam onu da atarım birazdan. 8D

Çok teşekkür ediyorum hocam. Yenileri gelecek inşallah. s=aman

Bu arada fotoğraflarda şu sizin araca talip olan adamın olduğu fotoğrafı buldum hocam onu da atarım birazdan. 8D
:('  o adam yüzünden fotolarda yokum zaten. Pazarlık yapıyordu benimle dayı  8D

:('  o adam yüzünden fotolarda yokum zaten. Pazarlık yapıyordu benimle dayı  8D
Ben de o sayede buldum hocam zaten. Fotoğrafa bakıyorum bakıyorum siz yoksunuz. Bi baktım sizin arabanın arkasında yanınızda bir adam konuşuyorsunuz. 8D

• Beğen
Tepkiler: Nfk
@yer_ucagi_34 emeğinize sağlık hocam araç inceleme yazıları çok hoşuma gidiyor ve sizde bunu çok iyi yapıyorsunuz. Diğer inceleme yazılarınızı merakla bekliyorum.

@yer_ucagi_34 emeğinize sağlık hocam araç inceleme yazıları çok hoşuma gidiyor ve sizde bunu çok iyi yapıyorsunuz. Diğer inceleme yazılarınızı merakla bekliyorum.
Çok teşekkür ediyorum hocam, sizlerin de büyük destekleriyle yenileri de gelecek inşallah. s=bigstar

Geri
Üst Alt