Nissan X-Trail vs Peugeot 3008

Golf835

Katılımcı Üye

İsim
Berker
Bir arkadaşım Nissan X-Trail ve Peugeot 3008 arasında kararsız kalmış. Bana sordu hangisini alırdın diye... Ben de foruma sormak istedim :)

Nissan X-Trail mi alırdınız Peugeot 3008 mi ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
İkisini de bilmiyorum ama xtrail d-suv, 3008 c-suv olarak geçiyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
İkisi de dizel ve otomatik varsayarsak özelliklere bakalım;

Nissan X-Trail: 1.6 DCi motor, 130hp, ort. tüketim 5.1 lt, 0-100 km/sa 11.4 sn, maks tork 320nm, bagaj 565 lt

Peugeot 3008: 1.6 BlueHDi motor, 120hp, ort. tüketim 4.2 lt, 0-100 km/sa 11.6 sn, maks tork 300nm, bagaj 520 lt

2017 model sıfır fiyatları ise neredeyse aynı. Teknolojik özellikleri hakkında çok fazla araştırma yapmadım fakat ben tasarım olarak 3008'i daha başarılı buluyorum. Her ne kadar arada 45 LT'lik bir bagaj farkı olsa da benim seçimim 3008 olurdu. İkisi de oldukça başarılı araçlar.

Hocam Tiguan derim başka bir şey demem [emoji3]

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

X-trail ile 3008 farklı segmentlerde araçlar. X-trail bir tık önde ama ben de tercihimi 3008'den yana kullanırdım. Nissan'lar renault altyapısı ile hareket ediyor. Peugeot eski çığırı yıktı gibi. 3008 iyi tercih olacaktır. :)

@beratx Evet, asıl karşılaştırılma X-Trail mi 5008 mi, yoksa Qashqai mi 3008 mi şeklinde olacaktır. Her ikisinde de Peugeot modelleri ağır basıyor. Peugeot ciddi anlamda bir kalite ivmesi yakaladı ve bunu suv’dan binek araca kadar çıkarttığı araçlarla göstermeye başladı. 

Xtrailmi yoksa 3008 mi diye katsilastirmaya gerek yok, xtrail her şekilde alınır. Birisi d segment birisi c

Bir arkadaşım Nissan X-Trail ve Peugeot 3008 arasında kararsız kalmış. Bana sordu hangisini alırdın diye... Ben de foruma sormak istedim [emoji4]
Nissan X-Trail mi alırdınız Peugeot 3008 mi ? 
Hocam merhaba, yaşadığınız şehri bilmiyorum fakat Nissan Yüzbaşıoğlu (Çekmeköy) satış müdürü eniştem (ablamın eşi). Şayet arkadaşınızın aklında sorular var ise yardımcı olcaktır. Fiyat konusunda da destek olur.

Selamlar..

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

2.EL 2016 Makyajlı kasa forester alınır, 2.0d 

3008 kullandım hiç beğenmedim,x-trail geniş bir araç,vw caddy aynı işi görür,yüksek ve geniş

X-Trail sadece şanzımanı için tercih edilmez. Yeni Tiguan dahi X-Trail'den daha yüksek kalite, daha geniş iç hacim ve daha büyük bagaj sunuyor. X-Trail tam anlamıyla Balon bir araçtır.

3008'i beğeniyorum ama yerinizde olsam Tiguan'a gelecek olan 1.6 TDI DSG konfigürasyonunu beklerdim.

tercihimi kesinlikle x-trail den yana kullanırdım ama eski olanından 2.0 dizel olacak. Poooff poooffff...

Geri
Üst Alt