Güncel Bakım Masrafları

Arkadaslar merhaba,
Su ana kadar tamamen yetkili servis bakimli 2015 golf 7 dsg highline aracim icin yetkili servis indirimli 2.700tl fiyat verdi [ icerisinde standart yag degisimi haric ek bir kalem yok].Bosch benzeri servisler bu bakim icin yaklasik ne kadar fiyat istiyor ve tavsiye eder misiniz.

Arkadaslar merhaba,
Su ana kadar tamamen yetkili servis bakimli 2015 golf 7 dsg highline aracim icin yetkili servis indirimli 2.700tl fiyat verdi [ icerisinde standart yag degisimi haric ek bir kalem yok].Bosch benzeri servisler bu bakim icin yaklasik ne kadar fiyat istiyor ve tavsiye eder misiniz.
Dışarda yaptıracaksanız nerede yaptıracağınız önemli ancak kullandıkları filtrelerin markası da bir o kadar önem arz etmektedir., Misal Bosch filtreler kaliteli diyemem., Bosch fason üretim yaptırır kendi filtre üretmez., dışarda yaptıracaksanız filtreleri ve motor yağını kendiniz alın yaptıracağınız yere sadece işçilik verirsiniz., bu sayede hem daha uyguna gelir hem de kaliteli filtre kullanmış olursunuz.,

Bosch servisler veya sanayideki tamirhaneler düşük kalitede filtre kullanıp kendiniz temin edeceği kaliteli filtre fiyatına ücret tahsil ederler sizden

merhaba arkadaslar, 5-6 gün önce, istanbul tuzla özel serviste işçilik, man filtreler (yağ, hava, polen) ve motul xclean+ yağ 1600tl ödedim

Merhabalar aracımın periyodik bakımı yaklaştı ,Doğuş oto maslak uygulama indirimi ile birlikte 3.700 TL gibi ücret cıkardı . Bu fiyat yerine parçaları kendim toplasam bir usta bulsam diyorum . Avrupa yakasında beşiktaş, maslak veya bildiğiniz iyi ustası olan bir servis varmı ? Sanıyorum bu şekilde yaparsam daha ucuza kapamış olacağım fakat bunun riskini usta belirleyeceği için sormak istedim . Teşekkürler Araç 1.6 tdi 92 bin 16 model dsg.

Son düzenleme:
Merhabalar aracımın periyodik bakımı yaklaştı ,Doğuş oto maslak uygulama indirimi ile birlikte 3.700 TL gibi ücret cıkardı . Bu fiyat yerine parçaları kendim toplasam bir usta bulsam diyorum . Avrupa yakasında beşiktaş, maslak veya bildiğiniz iyi ustası olan bir servis varmı ? Sanıyorum bu şekilde yaparsam daha ucuza kapamış olacağım fakat bunun riskini usta belirleyeceği için sormak istedim . Teşekkürler Araç 1.6 tdi 92 bin 16 model dsg.
Verdikleri teklifte ekstra bir işlem vardır., normalde bu kadar tutmaması lazım., Aracınız 6 yaşında olduğu için uygulama indiriminden (volkswagenim indiriminden %25 indirim) yapmaları lazım., ekstra bir işlem eklemiş olabilirler., fren balatası veya V kayışı eklemiş olabilirler., sormanızda yarar var.

Mail ile bakım teklifi vermelerini isteyin o şekilde tüm işlemleri ayrıntısıyla tek tek görürsünüz.

Şuan değişecek filtreleri, karter tapası ve motor yağını siz alsanız, 4 tane filtre (hava-yağ-polen-yakıt) +karter tapası +motor yağı +ustaya vereceğiniz işçilik (kaliteli filtreler/malzemeler) ile yaklaşık olarak —> 1.850 tl. gibi bir rakam tutacaktır.

Verdikleri teklifte ekstra bir işlem vardır., normalde bu kadar tutmaması lazım., Aracınız 6 yaşında olduğu için uygulama indiriminden (volkswagenim indiriminden %25 indirim) yapmaları lazım., ekstra bir işlem eklemiş olabilirler., fren balatası veya V kayışı eklemiş olabilirler., sormanızda yarar var.

Mail ile bakım teklifi vermelerini isteyin o şekilde tüm işlemleri ayrıntısıyla tek tek görürsünüz.

Şuan değişecek filtreleri, karter tapası ve motor yağını siz alsanız, 4 tane filtre (hava-yağ-polen-yakıt) +karter tapası +motor yağı +ustaya vereceğiniz işçilik (kaliteli filtreler/malzemeler) ile yaklaşık olarak —> 1.850 tl. gibi bir rakam tutacaktır.
Teşekkürler . Hemen soracağım bakalım neymiş işin aslı

Servisi tekrar aradım . Fiyatta değişiklik olmadı fazladan bir değişimde yokmuş yani dediğiniz gibi yağ - filtreler karter tıpası vs değişecek ve fiyatı indirimli 3.700 TL dediler. Bu durumda bende dışarıda yaptırsam daha iyi olacak gibi. Peki filtre olarak kaliteli olan marka öneriniz varmı acaba ? Servis orjinal parçalar olduğunu söyledi.

2017 - 1.4 TSİ DSG

71.xxx bakım için yağ-yağ filtresi, tapa-conta için 1.820tl fiyat aldım
( 1 yıl öncesi bakım sonrası 1.500 km yol yapıldı - 2.araç)

*Servis fren hidroliği de değişmesi gerekiyor dediler fakat, 07.2020 de 62.xxx de bujiler dahil fren hidroliği değişim oldu toplam 9.500km yol yapılmış oldu.
Sizce hidrolik değişimi de yapılmalı mı?

Triger yıl ömrü için, Tamamını izleyen izlesin.

Benim kesit alıp ekledigim konu
Antifriz 10 yıllık !

Dısardan herhangi bir
Musluk suyunu geçtim zaman süreci dahilin de hallice SAF SU eklemesi yapılmadığı takdirde
Orjinal antifirizin 10 yıl gideri var diyor bu antalyalı usta
Bana görede rahat 6-7 yıl hiçbirsey olmaz diye 250 kez paylaşımım olmustur.

Eksiltme durumunda Musluk suyu zaten eklenmeyecek. Bu zaten ana kural.
Saf su da bu süre icerisinde 1,5 litreden fazla eklenmediyse orjinal fabrikasyon DERİŞİM / karışım / konsantrasyon bozulmayacagından
Yürü rahat 8 yıl .....

Antififirizle ilgili kısım 3:30 dan itibaren

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Merhaba;

1999 model ilk sahibi olduğumuz bir vw Bora mız var.Araç şu anda 189000 km de.Boya değişen yok.Motor normal bakımları dışında ekstra bir masraf çıkarmadı.Bu araçta normal antifşrşz eklemeleri hariç hiç bir işlem yapmadık.Musluk suyu koymadık.23 yılda normal antifiriz dayanıyor.Antifirize ekleme yapıldı ancak değişim olmadı.

2017 - 1.4 TSİ DSG

71.xxx bakım için yağ-yağ filtresi, tapa-conta için 1.820tl fiyat aldım
( 1 yıl öncesi bakım sonrası 1.500 km yol yapıldı - 2.araç)

*Servis fren hidroliği de değişmesi gerekiyor dediler fakat, 07.2020 de 62.xxx de bujiler dahil fren hidroliği değişim oldu toplam 9.500km yol yapılmış oldu.
Sizce hidrolik değişimi de yapılmalı mı?
Fabrika tavsiyesi ve servis uygulamasi 2 yilda bir. Disarida ustalara sorarsaniz 18-36 ay araliginda degismeli diyenler bulabilirsiniz. Fren sistemi bir aracin en hayati sistemidir (bence). Ben 2 yilda bir degistirmeye dikkat ediyorum ancak yaptiginiz yol cok az, ben olsam (tavsiye degil bu durumda kendim alcagim aksiyon) nem olcer cihaz ile kontrol ettirir %2 ve alti durumda 1 yil daha kontrollu idare ederdim (kontrollu diyorum cunki pedal hissiyatindan hidroligin yeter agam benden bukadar dedigini anliyabilirsiniz) %2 ustunde direk degistirirdim.

Triger yıl ömrü için, Tamamını izleyen izlesin.

Benim kesit alıp ekledigim konu
Antifriz 10 yıllık !

Dısardan herhangi bir
Musluk suyunu geçtim zaman süreci dahilin de hallice SAF SU eklemesi yapılmadığı takdirde
Orjinal antifirizin 10 yıl gideri var diyor bu antalyalı usta
Bana görede rahat 6-7 yıl hiçbirsey olmaz diye 250 kez paylaşımım olmustur.

Eksiltme durumunda Musluk suyu zaten eklenmeyecek. Bu zaten ana kural.
Saf su da bu süre icerisinde 1,5 litreden fazla eklenmediyse orjinal fabrikasyon DERİŞİM / karışım / konsantrasyon bozulmayacagından
Yürü rahat 8 yıl .....

Antififirizle ilgili kısım 3:30 dan itibaren

Ben 9 yaşında 155.000 de trigeri değiştim. Triger sapasağlamdı.
Antifiriz değişmedi. Çok az eklemeler yapıldı. Toplasam 1L anca. O da tamamen hiç değişmedi.

Geri
Üst Alt