Rod dosyası bulunamadı hatası

cemoandcemo

Yeni Üye
İsim
cem
Merhaba arkadaşlar 17.8 klon cihazda sürekli Rod dosyası bulunamadı hatası alıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır ?

İnternetten indirip denedim bir de yine ayni hatayi aldim. Simdi satici 16.8.3 yolladi. Bununla denesem kabloya zarari olur mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yazdıklarınızı görmeden bugün 16.8.3 ile denedim hiçbir hata almadım sıkıntısız tarama yaptım. Ama kendi hatam sonucu headlight range de static far açmaya çalıştım ve security  access girmedim. Kodlamadan sonra afs viraj farı hatası aldım. sonra hatayı dilip kodlamayı geri aldım ama hata gitmedi ne yazık ki. ne yapabilirim sizce

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam Basic settings de yanlış hatırlamıyorsam all adaptions reset olacak yaprın mı hatayı siler sorun ortadan kalkar farlarda hangi kodlamayı açasana aç bu hatayı veriyor bende şans eseri çözüm buldum bikaç arabada denedim sorunu çözdüm 

Hocam Basic settings de yanlış hatırlamıyorsam all adaptions reset olacak yaprın mı hatayı siler sorun ortadan kalkar farlarda hangi kodlamayı açasana aç bu hatayı veriyor bende şans eseri çözüm buldum bikaç arabada denedim sorunu çözdüm 
Ben de arastirdigimda onu gordum bugun deneyecegim bu soylediginizi cok tesekkurler. Peki farlari biraz daha yukari kaldirmak mumkun mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tabi mümkün farların üzerinde yukarı aşağı sağa sola ayarlamak için ayar vidaları var onlarla yapabilirsiniz bide bu videoyu izlemenintavsiye ederim doğru ayarlamayı güzel ve anlaşılır şekilde açıklamış 

en sonunda düzeltebildim farklı bir yoldan security access 20103 girdikten sonra 

Headlight Adjustment
[Select]
[55 - Xenon Range]
[Basic Settings - 04]
Select Basic headlamp setting from the drop-down menu.
[Go!] to activate the Basic Setting.
The meas. block field will show Running. 
Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target. 
[Stop] after any needed mechanical adjustments are completed.
Select Acknowledge basic setting
[Go!] to activate the Basic Setting.
After the result of Finished Correctly appears click [Stop]
The adjustment should now be learned.
[Done, Go Back]
Don't forget to check/clear fault codes afterwards.
[Close Controller, Go Back - 06]

buradaki adımları sırasıyla yapınca düzeldi.

All adaptatiıns reset yapınca hata aynı şekilde geri geliyordu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt