GOLF 7 SAĞ KAPI ALTINDAN İÇERİ GELEN SOĞUK

deeplove

Üye
İsim
Serkan Shbz
ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKEZE MERHABA,

2016 MODEL GOLF 7 HİGHLİNE 1.4 TSİ MANUEL ARACIMIN SAĞ ÖN KAPIDAKİ PROBLEMİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM, YOLA ÇIKILDIĞINDA BÜTÜN KLİMA SİSTEMİ KAPATILARAK DENENMİŞTİR. AYRICA SICAĞA ALIP O ŞEKİLDEDE DENENMİŞTİR. ŞİMDİ OLAY ŞU ŞEKİLDE ; YOLA ÇIKILDIĞINDA ARAÇ 70/100 KM BANDINDA SEYİR HALİNDEYKEN SAĞ KAPININ ALT TARAFINDAN MÜTHİŞ BİR SOĞUK GELİYOR. FAKAT ELİMİZİ TUTTUĞUMUZDA ESİNTİ VS HİÇBİR SES YOK. ANLAMADIĞIMIZ ŞEKİLDE ARACI SICAĞA DAHİ ALSAK SAĞ ÖN KAPI İLGİNÇ BİR ŞEKİLDE ALT TARAFTAN SOĞUK ALIYOR. HATTA YANILIYORMUYUZ DİYE ŞOFÖR TARAFINA DOKUNUYORUZ ORASI NORMAL HİÇBİRŞEY YOK. FAKAT SAĞ ÖN KAPI ÇOK GARİPTİR PLASTİK AKSAMLAR BUZ GİBİ TABİRİ CAİZSE. BUNUNLA ALAKALI PROBLEM YAŞAYAN ARKADAŞLAR VEYAHUT ÇÖZÜM SUNABİLECEK ARKADAŞLARA YORUMLARI İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@deeploveO kapı bölgesinde kapı üzerindeki ve kapının altında ancak eğilince görebileceğiniz fitilleri ve şasi üzerindeki fitillri kontrol ediniz

Fitillerden şüphelenmedim çünkü fitillerde problem olsa yoğun hava esintisi olur diye düşünüyorum. Bunda yaşadığımız problem cok hafif elinizin teniyle bile hissedilmeyecek şekilde cok ufak bi esinti var. Onuda anlayabilmek için teninizin çok hassas olması lazım o şekilde. Bunun klimatronik'le alakası yoktur değil mi ? Yada polen filtreleriyle alakalı olabilir mi ? Şoför tarafı kapısı dokunduğunuzda normal sıcaklıkta fakat sağ ön kapı plastik aksamı bildiğiniz soğuk yani

Fitillerden şüphelenmedim çünkü fitillerde problem olsa yoğun hava esintisi olur diye düşünüyorum. Bunda yaşadığımız problem cok hafif elinizin teniyle bile hissedilmeyecek şekilde cok ufak bi esinti var. Onuda anlayabilmek için teninizin çok hassas olması lazım o şekilde. Bunun klimatronik'le alakası yoktur değil mi ? Yada polen filtreleriyle alakalı olabilir mi ? Şoför tarafı kapısı dokunduğunuzda normal sıcaklıkta fakat sağ ön kapı plastik aksamı bildiğiniz soğuk yani
Aracın kapılarında 3-4 adet fitil var biri yırtık olsa diğeri su almasını önlesin diye ve yalıtım açısından., fitilleri kontrol edin., kapı cebinin altına eğildiğinizde ancak görebileceğiniz fitiller mevcut ve kapının kapandığındaki karşılığında bulunan şasi üzerindeki fitilleride  kontrol edin., yıkamacı aracın o bölgesine basınçlı suyu sıkınca yırtmış olabilir., klimayı kontrol etmişsiniz ancak bir kez daha deneme yapın., klimayı sıcak konuma getirin ve kapatın ama bu seferde tüm havalandırma kanallarını kapantın +arka havalandırma kanalını da kapatın bi de öyle deneyin., ve bir de kapı camı direğinin üzerinde sert süet benzeri malzemeden yapılmış ayrı bir fitil daha var onuda kontrol edin., aracın pek çok bölgesinde fitiller mevcut kapının üzerindeki acele etmeden hepsini bakınız tok kapı sesi öyle kolay elde edilmiyor:)

işte nihayet bir arkadaş buldum kendime :)  aynı problem bende de vardı hocam, hatta zaman zaman sağ bacağım donuyor yahu ne oluyor bu araca dedim kendi kendime. araç içerisinde sağ taraflarda / vites taraflarında dolanan, virajlara girdiğim zaman elle rahatça hissedilebilen çelik gibi bir hava var. servise gittim anlattım meramımı, kontrole çıktık, sıkıntı yok dediler bastım döndüm evime.. çözüm olarak kış aylarında ön orta hava kanallarının ikisini de en alta en sola dayayarak buldum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracın kapılarında 3-4 adet fitil var biri yırtık olsa diğeri su almasını önlesin diye ve yalıtım açısından., fitilleri kontrol edin., kapı cebinin altına eğildiğinizde ancak görebileceğiniz fitiller mevcut ve kapının kapandığındaki karşılığında bulunan şasi üzerindeki fitilleride  kontrol edin., yıkamacı aracın o bölgesine basınçlı suyu sıkınca yırtmış olabilir., klimayı kontrol etmişsiniz ancak bir kez daha deneme yapın., klimayı sıcak konuma getirin ve kapatın ama bu seferde tüm havalandırma kanallarını kapantın +arka havalandırma kanalını da kapatın bi de öyle deneyin., ve bir de kapı camı direğinin üzerinde sert süet benzeri malzemeden yapılmış ayrı bir fitil daha var onuda kontrol edin., aracın pek çok bölgesinde fitiller mevcut kapının üzerindeki acele etmeden hepsini bakınız tok kapı sesi öyle kolay elde edilmiyor:)
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi servisle görüştüm randevu aldım kendileriyle teste çıkacağız fakat hiçbir sonuç alamıyacağımızı nedense şimdiden kestirebiliyorum. Başından savmak bu ülkedeki tüm kurumlar için geçerli

işte nihayet bir arkadaş buldum kendime :)  aynı problem bende de vardı hocam, hatta zaman zaman sağ bacağım donuyor yahu ne oluyor bu araca dedim kendi kendime. araç içerisinde sağ taraflarda / vites taraflarında dolanan, virajlara girdiğim zaman elle rahatça hissedilebilen çelik gibi bir hava var. servise gittim anlattım meramımı, kontrole çıktık, sıkıntı yok dediler bastım döndüm evime.. çözüm olarak kış aylarında ön orta hava kanallarının ikisini de en alta en sola dayayarak buldum.
Yahu forumları tek tek geziyorum 1 haftadır. 1 kişide şikayetci olup konu açmazmı yahu ? En sonunda dedim ben konu açayım bakalım aynı problemi başka yaşayan varmı diye. Ankaradan-İstanbula geliyoruz yolda klima sıcakta hatta alt tarafa ayarlı, ben şoförün yanında oturuyorum resmen sağ tarafım üşüdü, ulen dedim benmi yanlış hissediyorum diye, arkadaşla yer değiştik fakat oda üşüdü orda :D  özellikle ayakları çok üşütüyor. İçeri soğuk geliyor ama esinti yok çok garip

Geri
Üst Alt