Kapı Fitili Yırtığı

Ysn

Üye
İsim
Yasin
Hayırlı akşamlar, sağ arka kapı fitili iç tarafa yakın uç kısmında yırtılma meydana gelmiş. Kapıyı kapatırken sürtüyor hafif ses yapıyor. Yüksek ihtimalle yıkamacının tuttuğu tazyikli sudan kaynaklandı uyardım yapmaması konusunda ama geç kalmışım, tamiri için ne yapabilirim yapıştırsam mı? 

1.jpeg

Geçmiş olsun hocam. Tüm kapı fitili değişebilir çözüm olarak. Yapışma da bir çözüm tabi

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geçmiş olsun hocam. Tüm kapı fitili değişebilir çözüm olarak. Yapışma da bir çözüm tabi :)

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Sağolun Yusuf hocam değişime ufak bir yırtık için gerek yok çünkü 150 lira civarı tek kapı fitili, yapıştırma işimi görür, görmeli :)  yapıştırmanın fitilin işlevine olumsuz etkisi olur mu peki hocam?

3m  yapıştırıcı ile yapıştırın hiç sıkıntı çıkmaz benim eski puntoda olmuştu  değişim pahalı

Sağolun Yusuf hocam değişime ufak bir yırtık için gerek yok çünkü 150 lira civarı tek kapı fitili, yapıştırma işimi görür, görmeli :)  yapıştırmanın fitilin işlevine olumsuz etkisi olur mu peki hocam?
Eğer yırtık şasi üzerindeki fitilde ise yapıştırmada sorun olmaz ancak yırtılan yer kapı üzerindeki bölgede ise kapı sürekli açılıp-kapandığından yapıştırılan bölge tekrardan deforme olur içeri su almaya başlar., yapıştırıcı kauçuğu sertleştirir ama kauçuk fitilin görevini yerine getirebilmesi için yumuşak olmak zorundadır., Resimden pek belli olmuyor anladığım kadarıyla yırtık olan bölge kapının alt bölgesinde o bölge suyun girmesini önlemede en etkili olan yer., dikkat ederseniz o bölgede 2-3 farklı tip fitil vardır suyu girmesini etkili şekilde önlemek için..

Eğer yırtık şasi üzerindeki fitilde ise yapıştırmada sorun olmaz ancak yırtılan yer kapı üzerindeki bölgede ise kapı sürekli açılıp-kapandığından yapıştırılan bölge tekrardan deforme olur içeri su almaya başlar., yapıştırıcı kauçuğu sertleştirir ama kauçuk fitilin görevini yerine getirebilmesi için yumuşak olmak zorundadır., Resimden pek belli olmuyor anladığım kadarıyla yırtık olan bölge kapının alt bölgesinde o bölge suyun girmesini önlemede en etkili olan yer., dikkat ederseniz o bölgede 2-3 farklı tip fitil vardır suyu girmesini etkili şekilde önlemek için..
ŞAse üzerinde değil de alt kısımdaki köşe plastikten bahsediyor sanki hocam :)  

Yorumlarınız için sağolun üstatlar, kapı üzerindeki fitilden bahsediyorum, yapıştırma yerini değiştirin mi diyorsunuz :(

Yorumlarınız için sağolun üstatlar, kapı üzerindeki fitilden bahsediyorum, yapıştırma yerini değiştirin mi diyorsunuz :(
Hocam kapı alt bölgede 2-3 farklı tip te fitil oluyor ki su-çamur birinden sızarsa diğeri korusun diye çünkü suyun sızabileceği en kolay yer burasıdır., ön kapılarda durum böyle arka kapıda da aynı şekilde diye hatırlıyorum ama ne zamandır o bölgeyi temizlemediğimden arka kapıda da durum böyle mi tam hatırlayamadım., yırtık olan bölgenin daha net/görülebilir bir fotoğrafını paylaşabilirmisiniz..?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam kapı alt bölgede 2-3 farklı tip te fitil oluyor ki su-çamur birinden sızarsa diğeri korusun diye çünkü suyun sızabileceği en kolay yer burasıdır., ön kapılarda durum böyle arka kapıda da aynı şekilde diye hatırlıyorum ama ne zamandır o bölgeyi temizlemediğimden arka kapıda da durum böyle mi tam hatırlayamadım., yırtık olan bölgenin daha net/görülebilir bir fotoğrafını paylaşabilirmisiniz..?
Yarın çekip paylaşayım hocam 

Hocam fitilin fotoğrafını çektim ama umarım anlaşılır.

1.jpeg

2.jpeg

O bölgeye ben bi benim araçtan bakıyım öyle konuşalım hocam :)
Tamam hocam, sizin fitil de yırtılmış olmasın şimdi :)  2-3 cm'lik kısmı yırtılmış fotoğrafta da görülüyor hafiften kapıya da sürtüyor.
 @Ümit Akkaya şeffaf silikon var hocam onu da deneyebilrim Ali hocamdan gelecek cevaba göre, sağolun

Geri
Üst Alt