Aracıma katlanır ayna yaptırdım ama!

Onur Boz

Üye
İsim
Onur
Aracıma (golf 7 comfortline 2013)  katlanır ayna yaptırdım ama!

Yapan kişi her ne kadar kodlama ile denese de,

aynayı kumandadan kilitleyince kapatıyor, kumandadan açınca ayna açılmıyor ve Kontağa takınca açılıyor... :(

Daha önce çözüm üreten, başına gelen veya bilen birisi var mı?

teşekkürler

valla hocam ben de sizin durumdaydım ve inanın hiç eksikliğini hissetmedim. Hatta kontakta açılması daha güzel. 100tl olsa bile onun için kapıları tekrar sökmezdim. O şekilde kullanın derim

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Bir diğer seçenek de o zaten. Yalnız ayna altı ışıkları içeri vuruyor göz alıyor :)

Hayırlı olsun aynalarınız :)  böyle bir bilgiyi yeni öğrenmiş oldum ... bende de 2013 model var bende düşünüyorum taktırmayı. kendiniz mi taktınız yoksa bir yerde mi taktırdınız ankarada olunca bir sürü soru sormak istiyorum :D

Bir diğer seçenek de o zaten. Yalnız ayna altı ışıkları içeri vuruyor göz alıyor [emoji4]
katlama esnasında yanma özelliği kaldırılabilir hocam. Ama vursun önemli değil
güzelliği görmek lazım

Vallahi benim aradığım özellik keşke kodlama ile mümkün olsa bence şanslısınız. Arabayı kitliyorum aaa bi baktım içeride bişey unutmuşum tekrar açıyorum katlanan aynalar tekrar açılıyor sonra kilitleyince tekrar kapanıyor bence en güzeli kontakla açılması  :'(

Aracıma (golf 7 comfortline 2013)  katlanır ayna yaptırdım ama!

Yapan kişi her ne kadar kodlama ile denese de,

aynayı kumandadan kilitleyince kapatıyor, kumandadan açınca ayna açılmıyor ve Kontağa takınca açılıyor... :(

Daha önce çözüm üreten, başına gelen veya bilen birisi var mı?

teşekkürler
hocam mevcut aynalara sadece kodlama mı yaptırdınız yoksa aynalar tümden değişti mi?

Hayırlı olsun aynalarınız :)  böyle bir bilgiyi yeni öğrenmiş oldum ... bende de 2013 model var bende düşünüyorum taktırmayı. kendiniz mi taktınız yoksa bir yerde mi taktırdınız ankarada olunca bir sürü soru sormak istiyorum :D
Yardımcı olabilirsem tabi ki.

katlama esnasında yanma özelliği kaldırılabilir hocam. Ama vursun önemli değil :) güzelliği görmek lazım

Resim ekleyeceğim. :)

Vallahi benim aradığım özellik keşke kodlama ile mümkün olsa bence şanslısınız. Arabayı kitliyorum aaa bi baktım içeride bişey unutmuşum tekrar açıyorum katlanan aynalar tekrar açılıyor sonra kilitleyince tekrar kapanıyor bence en güzeli kontakla açılması  :'(
Siz bunu deyince mantıklı gelmeye başladı :)  Kodlama ile basılı tutunca açılıp kapanma moduna alırsanız açılma olayı kontağa dönüyor bilginiz olsun.

yani 2 mod var.
1- Tek dokunşla aç/kapa

2- Basılı tut kapa / kontakta aç

Benimkisi 3. bir mod gibi oldu :)

hocam mevcut aynalara sadece kodlama mı yaptırdınız yoksa aynalar tümden değişti mi?
Ayna kapağı ve camı hariç komple değişiyor. Ayıca düğme değişiyor. (kesme ,delme, biçme falan yok)

Video da katlanır hali var.

Ekli dosyayı görüntüle df6f38a5-9db8-4313-97ab-9f6a270272f4.mp4

Bu da resim

c76608a2-a87f-4c1a-8c53-20dbe9aa775a.jpg

Ayrıca 4 kapı eşiği aydınlatması yaptırdım.

a1c4207c-ca4e-4a63-900d-5347bbefe85c.jpg

addf9cff-f7e1-4643-bdbe-e555c19a19d0.jpg

4468533d-277b-49d9-8968-57e087b2b4fb.jpg

Ampülü sarı idi. Kırmızı ışığı çok güzel oluyor fakat yere sarı ışık vuruyordu. 

O yüzden içlerine beyaz led ampül taktırdım.

Eksisi, İçinde hafif nokta gibi görünüyor (kırmızı bölgede)

Ama Yere beyaz vuruyor daha bir yakışıklı oluyor.

63ee652b-01bb-491a-b69c-1b58497771b7.jpg

Dip not: Beyaz led taktırmak isteyen olursa (yeri aydınlatma şiddeti hafif düşüyor) Veya aynanın ışıkları çok daha güçlü olduğundan bana öyle geldi :)

Bu da bonus: Siparişini verdiğimi bile unuttuğum çinli amcaların R Line aparatı geldi. Takması zor oldu ama güzel bir görüntü verdi sanki.

e8ad0912-3104-4694-8296-48a8985844b8.jpg

45d4737e-c67d-4e79-bbed-fb8d8f9155e1.jpg

a9019c07-fbde-4861-ad7d-449c2e422125.jpg

Fiyat merak edenler olabilir.

Ayna ve kapı eşiğini ÇİNden almadım. Ankara da OEM sıfır ürün olduğunu iddiaa eden bir yere yaptırdım. (Yurt dışından getirtiyor, far falan da var onlar kesinlikle orjinal gördüm yani) 

Ayrıca kapı eşikleri de orjinal gibi geldi. Aynalardan emin olamadım.

Her ne kadar emin olamasam da, Çinden geldi etti, oldu bitti, vergi, algı, sattı 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyata gelecekti.

Katlanır ayna, 4 kapı eşiği, kodlamaları, geri fiteste sağ aynanın aşağı eğilmesi vs. işçilik dahil 1600TL tuttu. 

(İşçiliğini çok beğendim. Kabloları vs. komple kağıdımsı bant ile dolandı. benim gibi pek anlamayanlar için biçilmiş kaftan. )

Hayırlı akşamlar.

Çok özür, benim sol ayna kapağının dişi kırılmış ve tutkal ile duruyordu. + bir tane de kapak var fiyatın içinde.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kapı altı aydınlatma güzel olmuş, ben Passat için olan aydınlatmaları taktım. Daha profesyonel duruyor. Şiddetle tavsiye ederim.

Geri
Üst Alt