Alt muhafaza

inci

Yeni Üye
İsim
İnci
Merhaba,

2015 model 1.2 TSI comfortline aracımın altını sürttüm ve alt muhafaza zarar gördü. Gaziemir Vosmerden fiyat aldım, 600-900 arası tutabilir dediler. Bu parçanın (çok emin olmamakla birlikte) araç için çok hayati olmadığını düşündüğüm için sanayide yaptırmayı düşünüyorum;

-sizce servise yaptırmam daha mı doğru olur?

-sanayide yaptırmamı önerirseniz, izmirde önerebileceğiniz bir yer var mı?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Merhaba,
2015 model 1.2 TSI comfortline aracımın altını sürttüm ve alt muhafaza zarar gördü. Gaziemir Vosmerden fiyat aldım, 600-900 arası tutabilir dediler. Bu parçanın (çok emin olmamakla birlikte) araç için çok hayati olmadığını düşündüğüm için sanayide yaptırmayı düşünüyorum;

hocam sanayide yaptırın. Parça fiyatı çok değildir. İşçilik alıyor servis

Merhaba,

Alt muhafaza plastik olduğundan çok pahalı bişey değildir., parçayı servisten alıp dışarda kendiniz taktırın., servis silecekleri değiştirmek istediğinizde bile 25-30 lira işçilik alıyor.! Daha önemli olan konu aracın altının sürtmesinden kaynaklı olarak karterde bir hasar veya çatlak var mı bunu mutlaka kontrol ettirin..!! TSI motorlardaki alt muhafaza aracın altını tam kapatmaz zaten kapatsa bile plastikten imal edildiğinden koruma sağlayamaz., eskisi gibi artık ağırlığı azaltmak adına alt muhafazayı demirden imal etmiyorlar ., TSI motorlardaki alt muhafaza TDI motorlardaki gibi aracın alt kısmıın tamamını kapatmaz yarısını kapatır.!! Karter alüminyum 'dan üretildiğinden en ufak bir darbede hasar görmeye çok müsaittir aman dikkat.!!

kartel muhafazanın plastık olmasındakı sebep bildigim kadarıyla kaza anında motor aşagıya düşecek şekilde tasarlanmasındadır. diğer türlü metal oldugu zaman kaza anında motoru kucagımıza alabiliz. bırçok araç markaları bu şekilde uretim yapiyor

Merhaba,

Değerli @inci Hocam 

Kırılan veya kırılmışsa hareket halinde  sallanarak ses yapacak veya kırılırsa başka diğer parçalara zarar verecek bir durumu yoksa yani sadece eğilmişse hiç bir şey yapmadan yalnızca aracınızı keyifle kullanmaya devam ediniz.

Aracın amortisör kuleleri, motor karteri gibi hayatî bütün parçaları şasi tarafından korunmaktadir. Bu parça çarpmadan ziyade şu geçişlerinde suyun motor bloğu ve hayatı parçalarına ulaşmasına engel olmak içindir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Alt muhafaza plastik olduğundan çok pahalı bişey değildir., parçayı servisten alıp dışarda kendiniz taktırın., servis silecekleri değiştirmek istediğinizde bile 25-30 lira işçilik alıyor.! Daha önemli olan konu aracın altının sürtmesinden kaynaklı olarak karterde bir hasar veya çatlak var mı bunu mutlaka kontrol ettirin..!! TSI motorlardaki alt muhafaza aracın altını tam kapatmaz zaten kapatsa bile plastikten imal edildiğinden koruma sağlayamaz., eskisi gibi artık ağırlığı azaltmak adına alt muhafazayı demirden imal etmiyorlar ., TSI motorlardaki alt muhafaza TDI motorlardaki gibi aracın alt kısmıın tamamını kapatmaz yarısını kapatır.!! Karter alüminyum 'dan üretildiğinden en ufak bir darbede hasar görmeye çok müsaittir aman dikkat.!!
Çok teşekkür ederim mutlaka kontrol ettireceğim

kartel muhafazanın plastık olmasındakı sebep bildigim kadarıyla kaza anında motor aşagıya düşecek şekilde tasarlanmasındadır. diğer türlü metal oldugu zaman kaza anında motoru kucagımıza alabiliz. bırçok araç markaları bu şekilde uretim yapiyor
Çarpışma sonucu motoru motor kulağından koparacak darbeye , muhafazanın birkaç vidasının dayanacağına ihtimal vermiyorum.

Saç kullanmamalarının tek sebebi ağırlık azaltmak.

hocam gecen sene benim hatun baya bir zarar vermişti serviste uçuk bir rakam söyledi,sonra yedek parçaçıları dolaştım,istanbul aksarayda bir mağazadan 250tl ye aldım,1 seneden fazla kullamıyorum gayet memnunum :)

Geri
Üst Alt