Golf 1.4TSI MK7 + COMFORTLINE + KOMFOR + AMBİYANS PAKET İLE ARANIZA KATILDIM

Onur Boz

Üye
İsim
Onur
Selamlar, İsmim onur.

Daha önceden Golf 6 1.4TSI Trendline kullanan, araya FOCUS 3 sıkıştırsa da GOLF 7 1.4TSI ile serüvenine devam eden birisi olarak.

2013 Model + 1.4TSI + Comfortline + Işık Paket (Ambiyans) + Komfor Paket (Hız sab. / ön-arka park sen vs.) ile aranıza katılıyorum...

ARACIM STOKDUR.

Yapmak istediklerim.

1- Belki bir açık hava filtresi (Motor ile oynamayacağım)

2- Kesinlikle far sensörü (Orijinal olacak) - Çıkma tekliflerini alabilirim

3- Highline veya GTI (U LED) ön far ve arka Stoplar.

4- 18 veya 17 İnç jant lastik.

5- Kesinlikle otomatik katlanır ayna seti

6- İlerleyen dönemlerde Orijinal Geniş ekran Teyp (bluethooth kiti)

yaptırmayı istiyorum.

Bunun için çıkma, sıfır vb. öneri ve tekliflerinize açığım.

Ayrıca bazı sorularım olacak...

- Yukarıdaki donanıma ship aracımın gizli özellikleri nelerdir? Neleri açtırmalıyım?

- (3). maddeyi şöyle yap. Çin malı al, orjinal al, kendin yap, şu ustaya götür gibi bir aydınlatılmaya ihtiyacım var. (Kayan led sinyal vs.) bunları çin malı far alabiliyor muyuz?

- (5). maddeyi çin malı çifti 800TL satılan aynalar var. Onları taktığımızda ekstra kodlama gerekiyor mu? Zaten ayna butonları da değişmesi lazım. Ama kodlama gerekiyor mu?

Yukarıda saydıklarımdan herhangi birini çin malı olanlarından tercih ettiğimde uyum sorunu, özellik destekleme sorunu vb. arıza kaydı sorunu falan yaşar mıyım? Teşekkürler.

Ekstra modifiye tekliflerinize de açığım.

Aramıza hoş geldiniz. Tecrübelerime göre fikirlerimi yazayım

2. Orjinale gerek yok. Cindekiler çok iyi iş görüyor. Orjinal ile birebir aynı.
3. Ön farları replika, arkaları orjinal alın derim.
4. Replika jant almayın.
5. Çindeki aynalar güzel. Kodlama gerekir ama basit bir işlem.
6. Çindeki 6.5 ekranlar güzel. Forumda konusu var.

İlk ekran ile başlayın derim
en işlevli olan o.

Bu arada golf de ambiyans diye bir paket yok
satıcının uydurması. Bir tane ışık paket var o da far yağmur sensoru içerir

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Aramıza Hoşgeldiniz @Onur Boz  Hocam. Yapmayı düşündüğünüz modifikasyonlar son derece etkili olacaktır. bir çoğu hakkında forumda konuları mevcut biraz karıştırmanız fikir verecektir. Sadece JAnt konusunda Orjinal kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Aracınız Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Bu biraz benim uydurmam oldu çünkü satıcı da bir şey bilmiyordu :)

İç aydınlatma ambiyanslı ve krom kapı çizgileri beyaz ledli falan olunca ben sanırım opsiyon diye düşündüm. Standart o halde? Bu arada, Teşekkürler. 

Aramıza Hoşgeldiniz @Onur Boz  Hocam. Yapmayı düşündüğünüz modifikasyonlar son derece etkili olacaktır. bir çoğu hakkında forumda konuları mevcut biraz karıştırmanız fikir verecektir. Sadece JAnt konusunda Orjinal kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Aracınız Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
Çok teşekkür ederim. Forumu elbette gezeceğim. Pek vakit bulamıyorum sanırım hafta sonuna kalacak. Önerileriniz benim için gerçekten aydınlatıcı ve değerli.

Anlaşılan o ki, Aliexpress'i biraz aşındıracağız.

O halde farklı iki soru ile karşınıza çıkayım;
1- Aliexpressden 150TL'i aşmış bir şey almış değilim. Bu 1000TL'lik farlar veya aynalar gümrükte kalır mı?

2- Montaj ve kodlama işinde yardımcı olabilecek Ankara da olan birisi veya önereceğiniz bir yer var mı? (Hatta Ankara kulubü varsa katılayım, buluşmalara da gelmek isterim)

3- @yusuf bey için olsun: :)  Çindeki 6.5 inç ekranlar dan bir kaçının linkini atarmısınız? Ben hep saçma sapan şeyler buluyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekkür ederim. Forumu elbette gezeceğim. Pek vakit bulamıyorum sanırım hafta sonuna kalacak. Önerileriniz benim için gerçekten aydınlatıcı ve değerli.

1- Aliexpressden 150TL'i aşmış bir şey almış değilim. Bu 1000TL'lik farlar veya aynalar gümrükte kalır mı?

2- Montaj ve kodlama işinde yardımcı olabilecek Ankara da olan birisi veya önereceğiniz bir yer var mı? (Hatta Ankara klubü varsa katılayım, buluşmalara da gelmek isterim)
1- Bu konuda bazen gümrüğe takılabiliyor bazende direk geçebiliyor. Satıcıyla konuşup fiyatını makul göstermesi gibi talepler olmuştu o şekilde  gümrükten geçme imkanı var .Her zaman olmasa da bu bir çözüm niteliğinde hocam. Daha tecrübeli olan arkadaşlarımız cevap yazacaktır . Yine aliexpresten alınabilecekler adı altında Forumda Konumuz mevcut. Kısacası Golf e dair ne varsa Forumumuzda mevcuttur yoksa o zaten Golf te yoktur :)  

2- @Yıldıray1903  @sdktsn (Sadık ) -->( Ankara Keçiören ve çevresi  )   Hocalarımızz Ankara bölgesi için yardımcı olabilir diye düşünüyorum şayet müsait olursa irtibat kurmanız halinde. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
 Led farlar konusunda makyajsız olanlardaki LED’lere ünite ekleyerek vs kayan stop haline getiriyorlar yahut doğrudan makyajlı highline’da standart olan led ‘high’ farlardan edinirseniz uğraşmazsınız ve eski led’lere göre homojen görüntüsü vardır.

Çamurluk değişimini göze alıyorsanız makyajlı led ön farlar takılabilir. 

Işık sensörü için forumda konusu var kendiniz çok kolay takabilirsiniz. 

Jant konusunda 16’dan sonra highline araca geçip yumuşak geçişten mahrum kalan biri olarak 18’i hayal dahi edemiyorum, ben 17 tercih ederim ama belli biraz spor bir şey istiyorsunuz 18 seçmenizde yarar var. Şekil meselesinde durban çok seviliyor ama her yanda sahte vs çok durban var, kendi adıma sebring tercih ederdim.

Aynalar eklenmeli güzel bir rahatlık. 

Kapı altlarına ikaz ışığı ekleyebilirsiniz yeri var zaten. 

Arka kapıda vs yalıtım yok, biraz ağırlık sorun değilse oralar da elden geçebilir.

Ekran meselesi maddiyatınıza kalmış, Çin’den alınan 6.5 yeterli evet; ancak makyajlı golf kullanıcısı olarak çok işlevsel olan gelişmiş gösterge panelinin bundan sonra vazgeçilmezlerim arasında olduğunu söyleyebilirim, makyajsız golflerden birinde de ilanda görmüştüm, ekleyen var. Hatta ilanı da paylaşayım fikir olabilir.

İlan No: 488984103

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-7-full-plusfull-highline-r-line-emsalsiz-488984103/detay

Sonradan pek çok donanımı ekleyebilirsiniz, acc gibi yahut kendi kendine park gibi. Orijinal meselesine takılıyorsanız alacağınız en iyi donanım dla (dynamic light assist) opsiyonudur. 

Velhasıl golfte hayal gücünün sınırı yok hocam, şu anda sürüş profil seçimi hariç her donanımı halleden var sanırım, dcc ekleyen bile var. 

Orijinal olmayıp ilgi çeken diğer şeyler de var tabi mesela pop kit diye geçen kendi kendine bagaj açma imkanı veren yaylar vs.

2- Montaj ve kodlama işinde yardımcı olabilecek Ankara da olan birisi veya önereceğiniz bir yer var mı? (Hatta Ankara kulubü varsa katılayım, buluşmalara da gelmek isterim)
3- [mention=2]yusuf[/mention] bey için olsun: [emoji4] Çindeki 6.5 inç ekranlar dan bir kaçının linkini atarmısınız? Ben hep saçma sapan şeyler buluyorum.
Hocam farları buradan alın. Ekran ve ayna gümrüğe takılır. 100 civarı vergi ödersiniz ikisine de.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Herkese teşekkür ediyorum. Yavaş yavaş konuları geziyorum, güzel iş çıkartanlar var :)

Ben de aklımdakilerin hepsine çözüm aramaktansa önce forumu gezeyim sonra gerekirse ayrı ayrı yardım konuları açarım.

Dip Not: (Mevcut küçük ekran bile çok hoşuma gitti, öyle abartı android ekranları aslına bakarsanız çok da sevmiyorum. Teyp değil telefon gibi görünüyor bazıları :D  Ah bir de navigasyon aplike edilebilseydi mevcut ekrana, hiç değiştirmezdim. )

@yusuf hocam valla artık replika stoplarla orijinal arasındaki makas baya açılmış.

3-4 gun önce montaj dahil 1680 tl diyen servis dün 1750 tl ye cıktı.replika montaj dahil 1100 tl ye var. Orijinalci olarak bile 650 tl fark insanı düşündürüyor.galiba ben de replika alicam

Geri
Üst Alt