Küçük Bir Kaza

Slacker

Üye
İsim
Uğurcan
Bugün ilk kazamı diğer sürücünün dikkatsizliği sayesinde yaşamış oldum.

Ben ana yoldayken yan yoldan gelen dikkatsiz sürücü kaçmama rağmen arka çamurluktan bana sürttü ve araçta bir takım çizikler ve hafif göçük oldu. Suçlu olduğunu kabul etti ve tutanak tuttuk.

NqNY0a.jpg

Tutanak tutulduktan sonra ıslak mendille orayı silince beyaz boya kalktı onun yerine çizikler ve göçük görüntüsü aldı.

YBp3ok.jpg

rQpYGa.jpg

4gQY5q.jpg

Aracı servise götürdüm orasının boyanması gerektiğini ve bedelin 450 tl olacağını söylediler.

Daha sonra auto kinge götürdüm ve orası da lokal boyanacağını 650 tl olacağını söylediler. Sonuçta karşı tarafın kaskosu karşılayacak fakat aracımda hasar kaydı oluşsun istemiyorum gerçi karşı taraf kabul etmiyebilir.

Siz çözüm olarak neler öneriyorsunuz? Boyatmalı mıyım? Eğer boyatmassam karşı taraftan değer kaybı bedeli almaya çalışmalı mıyım? Eğer göçük düzeltip, boyatırsak ne kadar bir kaybım olur?

@fcsrn Teşekkürler hocam, hepimizi Allah beterinden korusun.

@Slacker

Nazarlık olur insallah. Hocam orası güzelce temizlenirse o çizikler çok azalır. Sadece göçük için mini onarım iyi olur. Karşının kaskosu ile de uğraşmaya gerek yok. Değer kaybı gerektirecek kadar bir durum yok bence. Sıkmayın canınızı.

@SATURNUS2015 Hocam kaskom var. O işleri de biraz okudum. Dosya benim kaskomdan açılacakmış daha sonra karşı tarafın kaskosu ödemeyi benim kaskoya yapacakmış. Bunlar ortalama 1 hafta sürecekmiş. Acaba yaptırmasam mı diyorum çünkü eski haline tam olarak getirebilir mi kafam ona takılmış durumda.

Ayrıca değer kaybı için sizce ne kadar miktar çıkar? Buna değer mi?

@yusuf Hocam tanıdığım bir kaportacı yok. Nasıl temizlemeden bahsediyorsunuz? Göçük tamamen düzeltilebilir mi sizin dediğini yöntemle? Daha kötü durumda olsun istemem aracın durumu.

@Slacker oto king mini ile gocugu tamamen düzeltir. Boyaya da detaylı temizlikten anlayan arkadaşlar öneri versin. Benim gördüğüm sizin boya pek zarar görmemiş.

@yusuf Hocam auto king boyasız göçüğü düzeltemiyeceklerini söylediler bugün bana.

@Slacker boyanın kalkacağını düşünmüştür usta. Vardır bir bildiği herhalde.

geçmiş olsun , Allah beterinden korusun

@SATURNUS2015 Hocam değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

@the_dr Sağ olun hocam. Hepimizi Allah beterinden korusun.

Geçmiş olsun hocam, cana geleceğine varsın mala gelsin

Geçmiş olsun. Yapılmaycak hiç bir hasar yok. Adamlar pert şasesi akordiyon gibi arabayı düzeltip satıyolar :)

@Slacker

geçmiş olsun hocam

göçük düzeltmek için bildiğim 2 yol var

biri elektrikli bir makine var kaynak makinesi gibi onunla çekiyorlar

diğeri içerden çekiçliyorlar

makine olunca o bölge komple boyadan temizlenip tekrar boyanıyor

sizinki çok büyük bir göçük değil içerden birkaç çekiç ile düzelir gibi duruyor

boya da çok fazla zarar görmemiş onarım yapılabilir belki

bilmediğim 3. 4. yöntemler vardır belki, daha temiz ve düzgün yapılabilecek

hata sizde olmadığı için düşünmeden servise verin bence. çamurluğu komple boyamamalarını da tembihleyin

sıfır aracınızı göz tırmalayıcı bir çizik ile kullanmayın bence. çok önemsiz bir yerde olduğu için sadece hasarlı olan kısmın boyası ile de aracın değeri düşmez.

Geri
Üst Alt