Golf 1.2 TSI DSG den gelen sesler

Erdem

Üye
İsim
Erdem
10 Temmuzda aracımda kavramdan gelen seslerden dolayı servise götürmüştüm aracıma yazılım yükleyip teslim etmişlerdi ve sorun çözülmüş gibi  görünüyordu ki dün tekrar malum sesleri duymaya başladım videoya çektim bu seferde yazılım ile işi çözmeye çalışırlarsa nasıl bir yol izlemeliyim?

Gerekirse tüm vitesi komple değiştirsinler. Sürtme sesi gibi bir ses duydum ben

Gerekirse tüm vitesi komple değiştirsinler. Sürtme sesi gibi bir ses duydum ben
@yusuf hocam Temmuz ayında götürdüğümde de aynı sesler vardı yazılım ile çözüldü dediler. Bende değişmesini istiyorum ama servis nasıl bir yol izliyor da değişeme karar veriyor bilemiyorum. Umarım bu sefer değiştirirler.

Artık araçtan da soğudum satmayı düşünüyorum satıp manüel alabilirim. 

On 11.09.2017 at 15:33, Erdem yazdı:

10 Temmuzda aracımda kavramdan gelen seslerden dolayı servise götürmüştüm aracıma yazılım yükleyip teslim etmişlerdi ve sorun çözülmüş gibi  görünüyordu ki dün tekrar malum sesleri duymaya başladım videoya çektim bu seferde yazılım ile işi çözmeye çalışırlarsa nasıl bir yol izlemeliyim?

Merhaba

Benim arabamda Golf 1.2 TSI DSG 2016 Aynı ses benim arabamda da vardı iki hafta önce servise götürdüm ustayla beraber teste çıktık  sesi duyar duymaz sesin kavramadan kaynaklandığını ve kavramanın değişmesi gerektiğini söyledi.Hemen parça siparişi verdiler bir hafta sonra da parça garantiden değişti.Arabamı aldım ve malesef  korktuğum başıma geldi başka sesler duymaya başladım,gaz pedalının altından gelen tıkırtı sesleri lak luk sesleri titreme hissi gibi,yarın tekrar servise götürecem.Sizlerin de bu konuda önerileriniz varmı yardımcı olursanız sevinirim...

Geçen ay kavrama değişimi oldu benimde aracıma..malum surtme sesi ve yıgılma problemi vardı..malesef aynı durumu yasıyorum sürtme sesi kesildi.fakat yıgılma problemi devam ediyor ayağımı gazdan cekince sanki bişey tutuyor gibi aracı.tekrar götürdüm usta ile teste cıktık normal yıgılma oldugunu söyledi ikna olmadım yeni den dsg golf ile test sürüsü yapıp karşılaştırma yapacağım.bu arada servisten aracı alırken tampona sürtülmüş ve kumbeji döşemede on koltukta portakal büyüklüğünde muhtemelen yag lekesi ile karşılaştım..tampona baska bi müşterinin sürttügünü bilgilerini aldıklarını ne istersem onu yapacaklarını söylediler..rötuş yapılmasını ıstedim tabi ilk yıkamada rötuş aktı gitti.koltugu sildiler tabi tekrardan koltuk lekeyi kustu..iki gün sonra bi bayan aradı vosmerden servisimizi ziyaret etmişsiniz 1 den 5 e kadar bi puan vermenizi istiyoruz dediler..bende 1 en kötümü dedim evet dedi bende 1veriyorum ozaman dedim.pazartesi günü yüzyüze görüşmek için davet ettiler..bakalım göreceğiz.

Geçen ay kavrama değişimi oldu benimde aracıma..malum surtme sesi ve yıgılma problemi vardı..malesef aynı durumu yasıyorum sürtme sesi kesildi.fakat yıgılma problemi devam ediyor ayağımı gazdan cekince sanki bişey tutuyor gibi aracı.tekrar götürdüm usta ile teste cıktık normal yıgılma oldugunu söyledi ikna olmadım yeni den dsg golf ile test sürüsü yapıp karşılaştırma yapacağım.bu arada servisten aracı alırken tampona sürtülmüş ve kumbeji döşemede on koltukta portakal büyüklüğünde muhtemelen yag lekesi ile karşılaştım..tampona baska bi müşterinin sürttügünü bilgilerini aldıklarını ne istersem onu yapacaklarını söylediler..rötuş yapılmasını ıstedim tabi ilk yıkamada rötuş aktı gitti.koltugu sildiler tabi tekrardan koltuk lekeyi kustu..iki gün sonra bi bayan aradı vosmerden servisimizi ziyaret etmişsiniz 1 den 5 e kadar bi puan vermenizi istiyoruz dediler..bende 1 en kötümü dedim evet dedi bende 1veriyorum ozaman dedim.pazartesi günü yüzyüze görüşmek için davet ettiler..bakalım göreceğiz.
Hocam onlara puan vermenin bir önemi yok, kendi içinde soruyor. Şikayetinizi doğuşa bildirin o zaman daha ilgili oluyorlar.

Puanlama olayında dusuk verdiğimde doğuş tarafından aranmadım, bilmiyorum artık tesadufmudur yoksa müdahale ettikleri birseymidir.

Son yorumlardan sonra iyice soğudum araçtan kavrama değişimi sonunda başka problemlerle karşılaşırsam hüsran olacak. Bu benim ilk otomatik aracım bundan önce 10 tane araç kullandım hepsi ikinci el araçlardı rutin bakım dışında servise uğramadım. Bu aracı sıfır aldım on bin km klima kompresörü değişti on iki bininci km de kavramadan ses geldi ve on dört bin km tekrar kavramdan ses gelmeye başladı. Daha önceki araçlarımın ikisi hariç hepsi wag grubuydu.

Şanssızlık :(

Son yorumlardan sonra iyice soğudum araçtan kavrama değişimi sonunda başka problemlerle karşılaşırsam hüsran olacak. Bu benim ilk otomatik aracım bundan önce 10 tane araç kullandım hepsi ikinci el araçlardı rutin bakım dışında servise uğramadım. Bu aracı sıfır aldım on bin km klima kompresörü değişti on iki bininci km de kavramadan ses geldi ve on dört bin km tekrar kavramdan ses gelmeye başladı. Daha önceki araçlarımın ikisi hariç hepsi wag grubuydu.
Şanssızlık [emoji20]
Hocam sıfır araçtan beklenti fazla oluyor. İkici el alınca insan umursamıyor.

Golf sıfır almıştım en ufak trim sesini takıyordum. Bmw ikinci el aldım hiç umurumda değil bu gibi şeyler.

Sizin ki biraz şansızlık tabi

Bugün aracımın kavraması değişti garantimiz olmasa 3150 lira faturası var. 60 km kadar yol yaptım şuan için bir sıkıntı görünmüyor. Salı sabahı bıraktığım aracı çarşamba öğlen teslim ettiler. Bir günlüğüne ikame araç tahsis etmediler 2015 model Audi  A4 2.0 Tdi kiralık araç verdiler 100 TL karşılığında. A4 den sonra golf çok kötü oldu.  :)  A4 ün performans ve yol tutuşu mükemmel ilerde sahip olmak isteyeceğim bir araç oldu. Umarım DSG ile ilgili bir daha sorun yaşamam.

Özellikle 2 ve 3. Viteste ayağınızı gazdan cekince bi yıgılma oluyormu acaba.benimde kavrama degişti ama arac yıgılıyor gibi ustalar ayağı gazdan cekince motor freni devreye giriyor şeklinde söylemleri oldu test sürüşünde..pek ikna olmadım.sizde durum nedir kavrama yeni değişmiş sizdede

@mmartinsHocam araçta yığılma gibi bir problem fark etmedim ben. Benim servise söylediğim diğer şikayetim sizinde dediğiniz gibi düşük viteslerde ayağınızı gazdan aniden çekince bir uğultu/ıslık sesi gibi bir ses vardı normal olduğunu söylediler hatta bu ses için için üç yetkili servis gezdim hepsinde test sürüşüne çıktım üçü de aynı cevabı verdi gazdan ayağınızı çekince turbodaki basıncın boşalma sesi dediler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt