Nelere Dikkat Etmeliyim?

Hocam km çok yüksek. Satarken yüksek km dizele herkes korku ile yaklaşır.
30 bin km de benzinli bir araç alsanız 60.000km civarı satmaya kalktığınız zaman hemen satılır ve değerinde gider.

Yıllık az km yaptığınız için yakıt zararınız olmaz.

Aynı fiyata daha sessiz daha konforlu daha yeni daha performanslı daha yeni bir aracınız olur.

Dizel için 15.000km civarı yaparsanız ancak makul olur.
benim aracım dizel 2016 model 2022 yılında nasip olurda yaşarsak araçta 100bine geldiyse satmam zor gibi görünüyor ozman. km yaptırmasam otoparkta yatırsam bu seferde az km yaptığım için dizel aldığımın bir manası olmayacak ne yapacağımı şaşırdım :(

yakıt tuketımını bos olarak hesapladıysan sıkıntı ıste bunun ıcıne yuk bındır klımayıda actın mı araba can cekısır bence [emoji4] 10.000 yapsamda yapmasamda aracı zorlarım dıye dusunuyorum [emoji4]
Hocam test sürüşü yaparsanız tüm sorularınız cevap bulacaktır. 1.2 performanslı kullanıma daha yatkın. Ben tavsiyemi verdim karar yine de sizin. Ön yargıları kırmak zordur.

benim aracım dizel 2016 model 2022 yılında nasip olurda yaşarsak araçta 100bine geldiyse satmam zor gibi görünüyor ozman. km yaptırmasam otoparkta yatırsam bu seferde az km yaptığım için dizel aldığımın bir manası olmayacak ne yapacağımı şaşırdım :(
Hocam korkmayın gönlünüzce binin aracınıza, focus dizel ve 136bin oldu. Dizel olduğu için her yere onunla gidiyoruz ve doğal olarak km çığ gibi büyüyor. Satarken de boya değişen yoksa her türli alıcısı çıkıyor. Araba yıkarken vs çok soran oluyor bana satmayı düşünüyomusun diye. 

benim aracım dizel 2016 model 2022 yılında nasip olurda yaşarsak araçta 100bine geldiyse satmam zor gibi görünüyor ozman. km yaptırmasam otoparkta yatırsam bu seferde az km yaptığım için dizel aldığımın bir manası olmayacak ne yapacağımı şaşırdım [emoji20]
8 yılda 100.000 çok değil hocam. Dizel için makul. Temiz ise alıcısı çıkacaktır. Ama 30.000km sizden 2 yaş küçük benzinli araç 40.000 km civarı sizinki ile aynı fiyatta olacak.
Haliyle çoğu alıcı benzinli olan araca yönelecek. Çıkacak olan masraflar vs Dolayısı ile.

Siz zaten aracın kaymağını yemiş olacaksınız 8 yılda. O yüzden üzülmeye gerek yok.

Erenin focus için verdiği örneğe bakmayın. O model için benzinli düzgün araç yok
hali ile dizele mecbur kullanıcılar.

Erenin focus için verdiği örneğe bakmayın. O model için benzinli düzgün araç yok :) hali ile dizele mecbur kullanıcılar. :)
Focus için değil genel olarak konuşmuştum aslında. :D  

Aracın ciddi bir sorunu, eksiği kazası felan yoksa km yi çok takmayan alıcılarda hayli fazla. Geçen babamla konuşurken "Focus'u yenileyelim artık km 140-150 bine dayandı dedim, Araba hep servis bakımlı, zamanında eksiksiz yaptırıyoruz. Km büyüse ne olacak dedi. Düşününce mantıklı geldi. Tabi zamanla eskiyen parçalar illa ki olacak. 

Son dönemde dizel ve benzinli arasında fark kalmadı, yukarıda bir arkadaş çok doğru söylemiş, "Dizelim kaymağını ilk sahibi yer" diye. Aynı bütçe ile daha yeni daha düşük km'li bir benzinli alıp gönül rahatlığı ile binebilirsiniz.

Geri
Üst Alt