Rcx mi Xmax mi? (Scooter)

MaDOnion

Üye
İsim
A
Merhaba arkadaslar ben daha once hic motor kullanmamis biri olarak su cilgin Istanbulda biraz olsun rahatlamak icin cem yilmazin reklamini yaptigi elektrikli scooter dan siparis vermistim isi gidip gelmek icin, cevreden aldigim yogun istek ve onla 20km ise git gel bayilirsin demelerinden dolayi motor ehliyeti almaya ve dolayisiyla bir scooter almaya karar verdim. Bu konuda bilgili ustadlardan yardimlarinizi rica ederim. Makul fiyatlarda olup is guc icin kullanilabilecek bu iki motoru bulabildim bence motorun doblosu olmuslar :)  farkli onerilere bilgilere acigim

@MaDOnion hocam motosiklet olayı araba gibi değil ergonomi, ağırlık, gidon kontrolü gibi sürüşü doğrudan ve önemli düzeyde etkileyen birçok değişken var size en uygun olanını bizzat deneyip seçmeniz en güzeli olur. Scooter deyip geçmeyin model ve ekiman seçiminde azami hassasiyet gösterin. 

Seçiminiz hangi motosiklet olursa olsun doğru yer-kişilerden eğitim almadan çılgın İstanbul trafiğine birden çıkmamanızı öneririm. 

Emniyetli sürüşler. 

Guzel bir karar olmus bende tekrar motor alma arifesindeyim. Euro 4 normlari basladi artik tum gelen motorlar saniyorum absli olarak geliyor. Frenleme konusunda cok buyuk problemler olmayacaktir ayrica scooter oldugu icin rahat manevralar ileri geriler yapabilirsiniz. Fakat bildigim kadari ile rcx 150 lik bir motor xmax 250 yahut 300 olmasi gerekiyor. Dogru hatirliyorsam karsilastirma pek uygun olmayacaktir. Fakat ilk motor deneyimi ve surekli kisa mesafe sehir ici icin kullanilacaksa tavsiyem 2. El uygun fiyatli bir motor almanizdir. Cunku o zehri aldiginizda cc yukseltmeye motor degistirmeye kendi motor kimligini bulmaya baslayacaksiniz. Hem zarar etmemis olursunuz hemde alisma asamasinda dusme vb durumlarda iciniz acimaz. Belirttigim gibi onerim ufak 125 lik 2. El scooter olacaktir. Honda motor konusunda daha problemsiz deniyor fakat ilk basladigim yillarda aerox ile baslamis sonrasinda bws ile devam etmistim. Hizli aktif keyifli motorlardi.

Cok tesekkuler bilgilendirme icin @salvination @MR ozel bir hoca buldum tanidigim sayesinde A class diolar Piyasada direk ondan birebir ders alicam insallah birde mantik dersi gibi birsey oluyormus sanirim birde onu alip kursa yazilip, 2. El de bitane temiz bulursam dediginiz gibi biyerden baslar giderim diye dusunuyorum. Hayirlisi insallah kazasiz belasiz diyelim cok tesekkurler  s=bigstar

Merhaba arkadaslar ben daha once hic motor kullanmamis biri olarak su cilgin Istanbulda biraz olsun rahatlamak icin cem yilmazin reklamini yaptigi elektrikli scooter dan siparis vermistim isi gidip gelmek icin, cevreden aldigim yogun istek ve onla 20km ise git gel bayilirsin demelerinden dolayi motor ehliyeti almaya ve dolayisiyla bir scooter almaya karar verdim. Bu konuda bilgili ustadlardan yardimlarinizi rica ederim. Makul fiyatlarda olup is guc icin kullanilabilecek bu iki motoru bulabildim bence motorun doblosu olmuslar :)  farkli onerilere bilgilere acigim
Saygıdeğer Hocam; 

Düşünce Güzel İstanbulda 10yılını geçirmiş biri olarak bende bir ara böyle bir düşünceye  dalmıştım. Daha sonra bisiklet olsun kas kuvveti ve Sağlıuk açısından iyi olur diye değiştirmiş en sonunda Güvenlik ve Yol problemleri dolayısıyla vazgeçmiştim. Hevesinizi kırmak istemem ama İstanbul ve Trafik çok fazla karmaşa içinde. Belkide bulunduğunuz bölge bu uygulama için elverişli olabilir. Son olarak bu iki tip motor için görsel varsa daha iyi olur kanısındayım konu için. Selamlar saygılar :)  

Hocam simdi 1-2 ozel hocayla gorusuorum sifirdan ozel ders alip basliyim dedim bu ise. Herkesin ortak dedigi bi bakalim derslerini al neye binicegine ona gore karar ver diye onumuzdeki gunlerde degisik paylasimlar yapicam gibi bakalim :)

Geri
Üst Alt