Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

Maşallah Gökhan heryerdesin. Nereden buluyorsun bu siteleri ve bilgileri [emoji4] 
Sağol ender abi
seviyoruz bu sporu son senelerde arabalar için tek yapabildiğimiz detaylı temizleyebilmek işin içinede ucundan girmeye başlayınca ister istemez takip ediyor oluyor insan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar merhaba [emoji112]
Aracımı haftada, en kötü 10 günde bir yıkayan birisiyim. Çok kirlenirse bu süre daha da azalıyor elbet[emoji2] bu konuda biraz uyuz biriyim.
Şampuan bez vs ürünler uzun ömürlü oluyor, ancak bu jant temizlik ürünlerine verdiğim para canımı sıkıyor. Ürünler hem neredeyse sampuan kadar pahali, hem de kir durumuna göre 3-5 yıkamayı anca çıkarıyor. Youtubedan izlediğim videolarda Aspirin vs... yag çözücüler ve arap sabunu bazlı piyasadaki uygun fiyatli ürünlerle yapilan temizliklerin etkili olduğunu, jantlari güzel temizlediğini gördüm ve denemek istedim.
Resimdeki, rossman’ da bulunan yag çözücüyü son yıkamada kullandim ve cok memnun kaldim. Sanirim 12TL. Ürün köpük formda, jant içlerini ve dış yüzeyini kendimi cok yormadan hafifce ovaladim ve sonra duruladim. Jantlar tertemizdi.Fotograf çekmedim çünkü hava kararmak üzereydi.

Size sorum şu olacak. Jantlar mutlaka cok saglam mallar ancak bu tarz ürünler uzun vadede jantlara sorun verir mi? Bu tarz ürünleri baska kullananlar var mi ?

Simdiden teşekkürler, saglicakla kalin [emoji2325]

Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_7036.jpg

Aracımı haftada, en kötü 10 günde bir yıkayan birisiyim. Çok kirlenirse bu süre daha da azalıyor elbet[emoji2] bu konuda biraz uyuz biriyim.
Şampuan bez vs ürünler uzun ömürlü oluyor, ancak bu jant temizlik ürünlerine verdiğim para canımı sıkıyor. Ürünler hem neredeyse sampuan kadar pahali, hem de kir durumuna göre 3-5 yıkamayı anca çıkarıyor. Youtubedan izlediğim videolarda Aspirin vs... yag çözücüler ve arap sabunu bazlı piyasadaki uygun fiyatli ürünlerle yapilan temizliklerin etkili olduğunu, jantlari güzel temizlediğini gördüm ve denemek istedim.
Resimdeki, rossman’ da bulunan yag çözücüyü son yıkamada kullandim ve cok memnun kaldim. Sanirim 12TL. Ürün köpük formda, jant içlerini ve dış yüzeyini kendimi cok yormadan hafifce ovaladim ve sonra duruladim. Jantlar tertemizdi.Fotograf çekmedim çünkü hava kararmak üzereydi.

Size sorum şu olacak. Jantlar mutlaka cok saglam mallar ancak bu tarz ürünler uzun vadede jantlara sorun verir mi? Bu tarz ürünleri baska kullananlar var mi ?

Ekli dosyayı görüntüle 33184
Hocam ben bunu evde asıl amacına uygun kullanıyorum. Özellikle sıcak yüzeylerde yağı kaldırıyor. Çok güçlü bir sökücü, metali de aşındıracaktır diye düşünüyorum. Ben aracımda asla kullanmazdım bu ürünü. 

Ekli dosyayı görüntüle 33184
Hocam sana şöyle söyliyim clubsport jantima benzinlik köpüğü vurdum diye cnc üzerindeki vernik boyası atmıştı :)  bir dahada meguiars sonax harici yıkamam yıkatmam allahın izniyle 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben bunu evde asıl amacına uygun kullanıyorum. Özellikle sıcak yüzeylerde yağı kaldırıyor. Çok güçlü bir sökücü, metali de aşındıracaktır diye düşünüyorum. Ben aracımda asla kullanmazdım bu ürünü. 
Aynen hocam biz de evde kullaniyoruz cok çılgın bi sökücü [emoji2] baktim bizim fırına bi zarari olmadi bugüne kadar, janta da olmaz herhalde dedim.

Değerli görüşleriniz icin teşekkür ederim [emoji1317][emoji4]

Tekrardan herkese selamlar[emoji2]
Jant olayina kafayi taktim. Arattim ama bulamadim, daha önce bu konu hakkinda yazan varsa kusura bakmasin.

Görseldeki ürünü kullanan var midir? Jant koruyucu olarak geciyor. Aciklamasinda jantin 6 hafta boyunca temiz ve parlak kalacagindan, kir leke tutmayacagindan bahsediyor. Bana biraz abarti gibi geldi ama 4 hafta bile temiz tutsa bence iyi sonuc. Hic mi kirlenmiyor ya da su tutsak hemen temizleniyor mu cok anlayamadim.
Linkini bırakıyorum

https://www.sonaxshop.com.tr/SONAX-Jant-Koruyucu-400ml,PR-448.html

Adjustments.jpg

Instagram’da şöyle bir ürün çıktı karşıma:

Etkili bir ürüne benziyor ama nedense bana pek güven vermedi. Piyasada bunun gibi basit ve etkili birçok ürün var ama performansı yerlerde oluyor genelde. Yorumlarınızı bekliyorum...

Instagram’da şöyle bir ürün çıktı karşıma:

Etkili bir ürüne benziyor ama nedense bana pek güven vermedi. Piyasada bunun gibi basit ve etkili birçok ürün var ama performansı yerlerde oluyor genelde. Yorumlarınızı bekliyorum...
Hocam merhaba,

Daha önce hiç duymadığım bir marka. Plastik koruyucu ürünlerde silikon içermemesi önemlidir. Bence daha güvenilir ve bilindik markalara bakarsanız daha sağlıklı olur. 

Dış plastiklerde dr beasley s plastic sealant kullanıyorum. Hem yeni görünüm sağlıyor, hem uv koruması mevcut. Şuan biraz pahalı bir ürün onun yerine koch chemie pss tercih edilebilir.

İç plastiklerde ve torpidoda auto finesse spritz kullanıyorum. İpeksi bir görünüm sağlıyor, mattan bir tık üst diyebiliriz. Uv koruması var. Toz tutmama sağlıyor. Tam mat için sonax mat effect tercih edilebilir. Gtechnic c6 ydı yanlış hatırlamıyorsam onu da kullananlar beğeniyor.

Bazı sosyal mecralarda adını duyduktan sonra biraz araştırdım.Youtube'da da kanalları var ve ürünlerin kullanım şekli anlatılıyor.Marka türk malı.Deneme amaçlı bu şekilde 500'er ml. lik paketini almıştım.Hepsinden memnun kaldım.Fiyatı çok daha ucuzdu, talep artınca fiyatda artmış. @Hsmpsn Hocam jant temizleyicisinden de çok memnun kaldım.Hiç bir ürünümüz kostik, solvent içermez diye de iddalı reklam yapıyorlar.

IMG_20200611_185618.jpg

Screenshot_2020-06-11-18-55-53-025_com.dmall.mfandroid.jpg

Tekrardan herkese selamlar[emoji2]
Jant olayina kafayi taktim. Arattim ama bulamadim, daha önce bu konu hakkinda yazan varsa kusura bakmasin.

Görseldeki ürünü kullanan var midir? Jant koruyucu olarak geciyor. Aciklamasinda jantin 6 hafta boyunca temiz ve parlak kalacagindan, kir leke tutmayacagindan bahsediyor. Bana biraz abarti gibi geldi ama 4 hafta bile temiz tutsa bence iyi sonuc. Hic mi kirlenmiyor ya da su tutsak hemen temizleniyor mu cok anlayamadim.
Linkini bırakıyorum

https://www.sonaxshop.com.tr/SONAX-Jant-Koruyucu-400ml,PR-448.html

Ekli dosyayı görüntüle 33243
Hocam merhaba,

Sonax ın bu ürününü ben kullanmadım ama önerenler vardı. Ömrü 2-3 hafta sürer diye tahmin ediyorum. Tabi burda hava ve yol şartları, maruz kalacağı  dış etkenler ömrünün kısalıp uzamasını belirleyecektir. 

Tabi jantları temizlemenizi kolaylaştıracaktır. Ancak korumaya zararı olmayan bir jant temizleyici edinmeniz gerek. Chemical guys signatures series wheel cleaner, chemical guys diablo veya flower r1 tercih edebilirsiniz. Temassız yıkamada %75-80 temizleyebilirsiniz bu ürünlerle.

Hocam merhaba,

Daha önce hiç duymadığım bir marka. Plastik koruyucu ürünlerde silikon içermemesi önemlidir. Bence daha güvenilir ve bilindik markalara bakarsanız daha sağlıklı olur. 

Dış plastiklerde dr beasley s plastic sealant kullanıyorum. Hem yeni görünüm sağlıyor, hem uv koruması mevcut. Şuan biraz pahalı bir ürün onun yerine koch chemie pss tercih edilebilir.

İç plastiklerde ve torpidoda auto finesse spritz kullanıyorum. İpeksi bir görünüm sağlıyor, mattan bir tık üst diyebiliriz. Uv koruması var. Toz tutmama sağlıyor. Tam mat için sonax mat effect tercih edilebilir. Gtechnic c6 ydı yanlış hatırlamıyorsam onu da kullananlar beğeniyor.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Bakım ve Temizlik Ürünleri sayfasını şâd ettiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. :)  Bu aralar aracın her bölümü için kullanacağım temizlik malzemeleri toplamak gibi bir düşüncem var. (Çeyiz de deniyor ama o tabir bana çok itici geliyor.) Bu konuda geçmiş yorumlarınızdan çok faydalanacağımı düşünüyorum. Keşke imkan olsa da üç beş kişi toplanıp bi yıkama yağlama dersi alsak... :)  

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bakım ve Temizlik Ürünleri sayfasını şâd ettiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. :)  Bu aralar aracın her bölümü için kullanacağım temizlik malzemeleri toplamak gibi bir düşüncem var. (Çeyiz de deniyor ama o tabir bana çok itici geliyor.) Bu konuda geçmiş yorumlarınızdan çok faydalanacağımı düşünüyorum. Keşke imkan olsa da üç beş kişi toplanıp bi yıkama yağlama dersi alsak... :)  
Rica ederim hocam. En iyisini yaparsınız hocam, her ne kadar biraz maliyetli olsa da, ev temizliğinde bile her yüzeye farklı ürünler kullanılıyorsa aynı şekilde aracımızın da her bölümünün farklı temizlik ve koruma ürünlerine ihtiyacı oluyor. Şuan ben bacanakla yıkamaları ve wax uygulamalarını yapıyoruz. Keşke imkan olsa hocam elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırdım. Yine özelden olur, konulardan olur her zaman dilim döndüğünce anlatmaya çalışırım.

Bu arada detailforum u da takip edip, inceleyebilirsiniz. Çok güzel uygulama paylaşımları ve ürün önermeleri bulabilirsiniz. Bütçeye göre en doğru ürünleri seçebilirsiniz.

[mention]muhammedfatih [/mention] hocam newmix jant temizleyiciyi ben de denedim, f/p olarak gayet başarılı. 20 lira gibi bir fiyati var.

[mention]KaiZeN [/mention] hocam yorumunuz icin teşekkür ederim. Bu ürünü önümüzdeki hafta almayi düşünüyorum. Kullandıktan sonra uzun süreli (2-3 hafta) gözlemlerimi paylaşırım. Jant temizleyici olarak en son ValetPro Bilberry’de karar kılmıştım. Ph nötr olarak geçiyor ve n11’de uygun fiyata bulunabiliyor. Sizin söylediklerinizi de bi araştırıcam.

[mention]muhammedfatih [/mention] hocam newmix jant temizleyiciyi ben de denedim, f/p olarak gayet başarılı. 20 lira gibi bir fiyati var.

[mention]KaiZeN [/mention] hocam yorumunuz icin teşekkür ederim. Bu ürünü önümüzdeki hafta almayi düşünüyorum. Kullandıktan sonra uzun süreli (2-3 hafta) gözlemlerimi paylaşırım. Jant temizleyici olarak en son ValetPro Bilberry’de karar kılmıştım. Ph nötr olarak geçiyor ve n11’de uygun fiyata bulunabiliyor. Sizin söylediklerinizi de bi araştırıcam.

Hocam bilberry almayın derim, uyguladığınız korumadan hem eser kalmaz hem de temizlik kabiliyeti yazdığım ürünlerin gerisinde kalıyor. Belirttiğim ürünler sulandırılıyor. Çok daha ekonomiktirler. Rutin kullanımda 1:3-4 olarak sulandırıp kullanabilirsiniz.

Burda da karşılaştırması mevcut. Jantlarda hızlı cila veya koruma mevcut. CG wheel cleaner ın uygulandığı bölümde boncuklanma devam ederken, bilberry nin uygulandığı bölümde boncuklanmadan eser yok. Temizlik kabiliyetlerini de peçete testinden görebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt