İlk Bakım Hakkında

Erdem

Üye
İsim
Erdem
Merhaba Arkadaşlar, 

Aracımı 28 Haziran 2016 tarihinde aldım bugün aracımı çalıştırdığımda yağ değişimi için 29 gün uyarısı verdi aracın ruhsatına baktım 30 Mayıs 2019 ilk muayene geçerlilik tarihi ben aracımı hangi tarih de bakıma götürmeliyim. 

Aracın limana iniş tarihi 16 Haziran 2016 bu kısımı anlayamadım 16 Haziranda limana inen aracın ilk muayene tarihi nasıl 30 Mayıs oluyor.

Cevaplarınız için teşekkürler.

2017-04-27_21-10-31.jpg

Aslında bende farklı bir durum oluştu. Araç 2017 şubatta trafiğe çıkmış durumda ve geçen gün multimedia yı kurcalarken 209 gün sonra yağ değişimi için servise gidin diyordu. Arkadaşlar benim soruma da bilgi verirlerse sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilk muayene tarihi aracın fabrikadan çıktığı zamana göre yazılır hocam. bakım zamanı da ona göre ayarlanmıştır. eğer km dolmadıysa aracı aldığınız tarih + 1 yıl olacak şekilde bakıma götürebilirsiniz

@gokberks aracın garantini etkilerimi

Yok hocam hatta gidebilirseniz bu ara gidin sıfırlasınlar siz gene aldığınız tarihe yakın zamanda götürün ilk bakımına. Eğer sıfırlamazsanız tarih yaklaştığında her kontak açışınızda sizi uyaracak ve çileden çıkaracak :D  

Geri
Üst Alt