Isıtma, soğutma Klima kullanma

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Aracın ısınmasını bekleyin ve yetenince ısınınca

* MAX düğmesine basarak en kısa sürede istenen sıcaklığa ulaştırın.

*MAX düğmesine tekrar basarak 24 derece normal oda sıcaklığıdır. ve 24 derecede mutlu ve mesut yaşamaya devam edin.

*AC tuşu ile işiniz yok... Her daim açık kalmasını öneririm. Aracın nemli bir havası olmaması için

*Herkesin hoşlandığı bir sıcaklık vardır.

Ben gerek beyin sağlığı gerekse hoşlanmadığım için 21 derecede tutarım...

Eşim kendi tarafını 30 da....

Bereket versin ki; iki yönlü klima var da kavgaya yer yok...

Her zaman söylerim;

"Yeni şeyler öğrenmeye açıksanız, Golf tam da size göredir"

diye...

Murat hocam AC sürekli açık olursa yakıt artışına sebep olmuyor mu?

Yanlış görmediysem dış hava sıcaklığı ile 21 iken araçta da 21 derece istemiş iseniz yine de yakıt tüketicileri listesinde görünüyor?

cankilic dedi:

Yanlış görmediysem dış hava sıcaklığı ile 21 iken araçta da 21 derece istemiş iseniz yine de yakıt tüketicileri listesinde görünüyor?
Yakıt tüketici alanında en üst sınır 1 litre zaten. Eğer dikkatli bakarsanız 21-21 durumunda çok ince bir cizgi olur orada. Bu da 0.1 bile olmaz. İçerdeki havanın kalitesi için bu değeri atın bir kenara. Ben de yaz kış klima açık gezerim Murat hocam sağolsun.

cankilic dedi:

Can Hocam;

Hava sıcaklığı ile ayarlanan sıcaklık denkse  kompresör açık değildir yani sadece havalandırma açıksa ve klima çalışacak derecede değilse sadece nem alma özelliği çalışıyor.

Havının neminin belli bir düzeyde kalmasını, dolayısıyla hava kalitesinin yükselmesini ve içeride buğulanmayı azaltma işlevlerine sahiptir.

Hele hele mükemmel bir kokusu vardır ki.. Bu araca özgü kokudan farklı kendine özgü bir kokudur.

Tüm bu özellikler 100 km. de 0.5 litre ila 1 litre arasında klima çalıştığında yakıt tüketimine etkisi olduğu hatırlanırsa maksimum 0.5 litrenin altında olacağı anlamına gelir. Yakıt tüketiminine açık olan farlar kadar etkisi var demektir bu da.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yine yeni bir şey öğrendim :) sabah ilk iş açıyorum :)

Teşekkürler

Süper bilgiler ağzınıza sağlık :)

Geri
Üst Alt