1.6 tdi dsg 1200 ve düşük devirler gelen zırıltı sesi

Hocam saniyelik değil 1200 1400 devir aralığında özellikle geliyor ses daimi bir zırıltı şeklinde zıııııııııııır gibi tarif edeyim ön cam titriyor gibi geliyor
Ozaman aynı şeyden bahsetmiyoruz. Bazı forumlarda dsg erken vites değiştirmede dizellerde titreme sorunu olduğu yönündeydi S modda biraz deneyin. Dediğim gibi biliyorsunuz dsg çok hızlı vites yükseltiyor. Belki S modda biraz denerseniz daha yüksek devirlerde vites değiştirdiği için titremenin önüne geçer ve oradan anlayabilirsiniz sıkıntının düşük devirlerde ki titremeden olup olmamasını.

Ozaman aynı şeyden bahsetmiyoruz. Bazı forumlarda dsg erken vites değiştirmede dizellerde titreme sorunu olduğu yönündeydi S modda biraz deneyin. Dediğim gibi biliyorsunuz dsg çok hızlı vites yükseltiyor. Belki S modda biraz denerseniz daha yüksek devirlerde vites değiştirdiği için titremenin önüne geçer ve oradan anlayabilirsiniz sıkıntının düşük devirlerde ki titremeden olup olmamasını.
Hocam tam emin olmamakla birlikte vites geçişleri S modda yüksek olsa da yine devir 1200 1400 aralığında oluyor çünkü bu devirleri altında üzerinde zırıltı gelmiyor ayrıca tek viteste değil diğer viteslerde de devir bu aralıktaysa ses yapıyor. 

Hocam tam emin olmamakla birlikte vites geçişleri S modda yüksek olsa da yine devir 1200 1400 aralığında oluyor çünkü bu devirleri altında üzerinde zırıltı gelmiyor ayrıca tek viteste değil diğer viteslerde de devir bu aralıktaysa ses yapıyor. 
Servise gidip test sürüşüne çıktınız mı acaba servis personelleri ne diyor bu konuda [emoji848]

Servise gidip test sürüşüne çıktınız mı acaba servis personelleri ne diyor bu konuda
emoji848.png
Geçen hafta içerden geliyor zırıltı diye gitmiştim kaporta ustası ses yok dedi o kadar olur malum şeyler diyince biraz tartıştık motor ustası motor kısmından geliyor dedi ama sebebi yok karşılaştıralım muadil araçla dediler aradım diğerlerinde de varmış bugün gittim geçen hafta ki usta yok başka ustaya teste çıkmadan telefondan ve park halindeyken dinlettim önce bi yalıtım yapalım dedi yakıt boruları na filan sonra çıktık teste aynı ses yine geldi hatta fazlası ne hikmetse duymadı bir türlü o ses normalmiş başka araçla çıktık ama 110 beygir bir araç onda ses yoktu. Usta "golf budur dizelden böyle ses gelir " işine geliyorsa gibi iması da cabası. Sonuç değişen bişey yok araç gelirse arayacaklar sözde.

Geçen hafta içerden geliyor zırıltı diye gitmiştim kaporta ustası ses yok dedi o kadar olur malum şeyler diyince biraz tartıştık motor ustası motor kısmından geliyor dedi ama sebebi yok karşılaştıralım muadil araçla dediler aradım diğerlerinde de varmış bugün gittim geçen hafta ki usta yok başka ustaya teste çıkmadan telefondan ve park halindeyken dinlettim önce bi yalıtım yapalım dedi yakıt boruları na filan sonra çıktık teste aynı ses yine geldi hatta fazlası ne hikmetse duymadı bir türlü o ses normalmiş başka araçla çıktık ama 110 beygir bir araç onda ses yoktu. Usta "golf budur dizelden böyle ses gelir " işine geliyorsa gibi iması da cabası. Sonuç değişen bişey yok araç gelirse arayacaklar sözde.
İlginç, motordan gelen bir titreme ya gerçekten normal yada ne olduğunu çözemiyorlar. Bende tam anlamadım çok ilginç bir durum. Bence doğuş otoyu arayıp şikayet edin [emoji6]

İlginç, motordan gelen bir titreme ya gerçekten normal yada ne olduğunu çözemiyorlar. Bende tam anlamadım çok ilginç bir durum. Bence doğuş otoyu arayıp şikayet edin
emoji6.png
Hocam çok fazla motordan anlamıyorum ama aracın bazı devirlerdeki sarsıntısı(titremesi - anormal olmayan) sanki bişeyleri birbirine çarptırıp ses çıkartıyor o devirlerdeyken ses kendini gösteriyor daimi olarak, devri yükselttiğimde kesiliyor hatta araç dururken 1800 lerde de zırıldıyor bu servisten ümidi kestim artık başka servise gideceğiz bakalım. Ayrıca kavramayı yazılımı da söyledim onlardan olsa park halindeyken yapmazdı dediler. İlginize teşekkür ederim. 

Turbonun aktüatör mili gibi boşluğu olması gerekenden fazla bir parça titriyor olmasın. Araya özel bir segman şim benzeri parça koyup düzeltiyorlardı. İnşallah öyle basit bir şeydir. 

Turbonun aktüatör mili gibi boşluğu olması gerekenden fazla bir parça titriyor olmasın. Araya özel bir segman şim benzeri parça koyup düzeltiyorlardı. İnşallah öyle basit bir şeydir. 
Hocam benim anlayabildiğim, düşük devirlerde araç hafif titrer yada farklı devirlerde motorun titremesiyle bişeyleri titreterek ses (zırıltı - o deviri yakalayınca sürekli oluyor bu ses) çıkartıyor gibi. Gaz verince ses artıp azalmıyor, ya ses duyuluyor ya duyulmuyor.  İnşallah dediğiniz gibidir ya da bunu ustalar da düşünebilir. 

Merhabalar, 3. defa gittiğim serviste sesin normal olduğunu söylediler. Muadil araç (biri 2013 dsg,  biri 2014 manuel ikisi de benim aracımla birebir aynı değil) test ettim ses gelmedi. Benim araçtan gelen sesi duymayan usta nasıl oluyorsa ses gelmeyen araçlardan aynı ses geliyor diyebiliyor. Doğuş u aradım video dinlediler aynı dediler. Başka servise gittim anlattım, sesi dinlettim. Motordan gelmediğini söyledi mekanik ustası göğüsü sökeceğiz dedi daha sonra elektirik ustası içeriden sağı solu incelerken ön camın dip kısmında ince boşluk var oralara birşey düşürdün mü derken bilet çıkardı. Yanı motorun titremesi bileti titreterek ses çıkarıyormuş. Bir kaç gündür kullanıyorum önceki gibi zırıltı sesi almıyorum. İnşallah bir daha çıkmaz ses. Sorunum için cevap veren herkese teşekkür ederim. 

Merhabalar, 3. defa gittiğim serviste sesin normal olduğunu söylediler. Muadil araç (biri 2013 dsg, biri 2014 manuel ikisi de benim aracımla birebir aynı değil) test ettim ses gelmedi. Benim araçtan gelen sesi duymayan usta nasıl oluyorsa ses gelmeyen araçlardan aynı ses geliyor diyebiliyor. Doğuş u aradım video dinlediler aynı dediler. Başka servise gittim anlattım, sesi dinlettim. Motordan gelmediğini söyledi mekanik ustası göğüsü sökeceğiz dedi daha sonra elektirik ustası içeriden sağı solu incelerken ön camın dip kısmında ince boşluk var oralara birşey düşürdün mü derken bilet çıkardı. Yanı motorun titremesi bileti titreterek ses çıkarıyormuş. Bir kaç gündür kullanıyorum önceki gibi zırıltı sesi almıyorum. İnşallah bir daha çıkmaz ses. Sorunum için cevap veren herkese teşekkür ederim.
Durum nedir sesi hala alıyor musunuz?

Geri
Üst Alt