Neden Golf'ümü kendim yıkıyorum?

Merhaba aracını yıkadım ama doğru mu yıkadım bilemedim 

İnce su ile ıslattım sonra iki kova ya 4 litre su doldurdum.

4 kapak şampuan döktüm bir kovaya.diğer kova ile yıkama eldivenini temizlemeye çalıştım.grid miydi süzgeç gibi bir şey yoktu maalesef. 

Sonra tavani şampuanlı eldiven ile şampuanladim. Sonra tekrar su tuttum tavana. Ve kuru bez ile tavanı sildim.

Aynı işlemi kaputa çamurluklara tampona uyguladım. 

Fotoğraf ekliyorum yıkama öncesi çekmedim tozluydu.

Ekli dosyayı görüntüle 6341

Merhaba aracını yıkadım ama doğru mu yıkadım bilemedim 

İnce su ile ıslattım sonra iki kova ya 4 litre su doldurdum.

4 kapak şampuan döktüm bir kovaya.diğer kova ile yıkama eldivenini temizlemeye çalıştım.grid miydi süzgeç gibi bir şey yoktu maalesef. 

Sonra tavani şampuanlı eldiven ile şampuanladim. Sonra tekrar su tuttum tavana. Ve kuru bez ile tavanı sildim.

Aynı işlemi kaputa çamurluklara tampona uyguladım. 

Fotoğraf ekliyorum yıkama öncesi çekmedim tozluydu.

Ekli dosyayı görüntüle 6341
@firemage Hocam selam, Şampuanınız markası nedir acaba ? 4 Kapak çok fazla.. Ben meguiars sarı şampuanını kullanıyorum, 5 Lt'lik bir kovaya sadece 1 kapak şampuan ekliyorum, hepsini doldurmuyorum ama tanzikli suyla doldurduğunuz da bolca köpürüyor zaten. Yıkama işlemine gelecek olursam; Ben komple araca su tutup tamamını yıkama eldiveniyle bol köpükle yıkayıp, duruluyorum. Daha sonra tavandan başlayıp mikrofiber kurulama beziyle kuruluyorum.

Ah ah keşke benimde aracımı kendi ellerimle yıkama şansım olsaydı :(

@firemage 4 kapak bana da çok geldi, birde her bölümü tek tek yıkayıp durulamak zor olmuyor mu, illa ki kuruladığınız yer ıslanıyordur, çok yorucu oluyordur o şekilde. Nacizade tavsiyem gölgede, önce aracı ıslatıp, tamamını eldivenle yıkayıp sonrasında durulamak ve en son kurulamak. Ben hep bu şekilde yapıyorum. Tavsiye ederim. :)

@fcsrnvalla 4 kapak bile köpurtmedi neden bilemedim 

Aynen yıkayıp kurulama yaptığım bir yere illaki su değiyor ve tekrar kuruluyorum orayı zor oluyor valla

Daha önce burada ve başka yerlerde parça parça yıkayın diye okumuştum ondan. 

@firemage Kovaya önce 1-2 kapak şampuan koyun, sonrasında hortumun ucuna parmağınızı tutarak tazyikli olarak doldurun kovayı. Bu şekilde gayet iyi köpürmesi lazım. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@driver_can hocam ilgimiz yok eminevim le arkaplan da gözükmüş sadece.

@Hk80 Çok iyi. Kilden sonra araç çok güzel oluyor, pürüzsüz bir yüzey oluşuyor. Bezi bırakınca kayıp gidecek neredeyse. :)  Sinek konduğunda üflediğim zaman uçması yerine kayarak tavandan düştüğünü görmüştüm ama. :D  

Geri
Üst Alt