SIFIR ARAÇ

alliuzun

Yeni Üye
İsim
ali
Merhabalar,

2 hafta öncesi sıfır olarak doğuş otodan aldığım aracımın emniyet kemer ikazları ne görsel nede sesli olarak hiç bi şekilde uyarı vermiyor.

Hafatasonu servise götürdüüğümde sensör beyninin arızalı olabileceği söylendi.Hafta içi aracı incelememiz gerekiyor dendi.

Yarın aracı bırakıcam ama kafamı kurcalayan bu aracın son testleri vs. illaki vardır sıfır bir araçta neden böyle bi problem olsun?

daha önce başına gelmiş olan yada fikir verebilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Olabilir böyle seyler. Arkadasimin sifir km leonunun hic bir sekilde klimasi calismiyordu mesela. Garantiden bir haftada yapip teslim ettiler. 

Gecmis olsun hocam.sıfir arcta insan bu tur sıkıntilar beklemiyor tabii dogal olarak.lakin benim gozlemledigim sıfır aracta .ikinci eldeki kadar olmasa da bir takim onemli veya daha az onemli sorunlar cikabilmektedir. Eminim sizin sorununuz servis tarafindan kolayca halledilecektir.aracinizin keyfini surmeye bakin☺

servisle görüştüm bilgisayara bağlayıp bi takım şeyler uyguladılar ama sonuç değişmedi yarın sabah bırakıp detaylı inceleme yapıcaklarmış.

Korkum airbaglerin açılmaması gibi bi durum yaratırmı bu sorun.Umarım kısa sürede çözülür.

servisle görüştüm bilgisayara bağlayıp bi takım şeyler uyguladılar ama sonuç değişmedi yarın sabah bırakıp detaylı inceleme yapıcaklarmış.
Korkum airbaglerin açılmaması gibi bi durum yaratırmı bu sorun.Umarım kısa sürede çözülür.
Korkunuz olmasın hocam. Hayati olan sistemlerde herhangi bir arıza olması durumunda araç yeri gelir hareket dahi etmez.

Geçmiş olsun hocam sıfır araçta bu tür sorunlar can sıkabiliyor . Fakat içiniz rahat olsun çok büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum servis bir şekilde halledecektir .

@alliuzun

Değerli Hocam

Sıfir km aracı onca fiyat farkı vererek satın almamıalmanızın en önemli gerekçelerinden biridir sizin bu yaşamış olduğunuz tatsızlık. 

Bu tip bir hata ile ilk kez sizinle karşılaştık 

Dilerim kısa zamanda sorun çözülür ve siz de sıkıntıdan kurtulur ve aracınızın keyfini sürersiniz. 

Geçmiş olsun 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet arkadaşlar maalesef mide bulandırıcı bi sıkıntı.Bugün incelemeye aldılar bakalım sonuç ne çıkacak.

Degerli hocam aracınız neydı Bazı skoda modellerinde superb olarak söyliyim aracın koltuk ısıtması calışmıyor şıkayetiyle geriye gelen bir araçta kontrol ünitesi takılmadığı görülmüş
Bir skodada daha fren lambası sönmüyor denmiş meger onunda fren pedal müşürü yokmuş olabiliyor bu tür sorunlar vw de duymamıştık sizin aracınızda çıktı fakat aırbag aktif güvenlik sistemi değildir pasif diye söyleniyor onunda açılaması gereken baazı kurallar var bulunan yastığın darbe alacagı acı emniyet kemeri birçok şey ama yinede kesinlikle açılıcak diye bir kural koyulamıyor
Çok uzun yazdım kusuruma bakmayın

Estağfurullah hocam teşekkür ederim cevabınız için.Aracımın sorunu çözüldü yazılımla alakalı bi durum olduğu söylendi pasif olan emniyet kemeri aktif hale getirdiler.

Bir de yanında kadran selamlamayı eşantiyon yaptılar herhalde:)

Bu arada aracım Golf 1.4 tsi Higline 

Estağfurullah hocam teşekkür ederim cevabınız için.Aracımın sorunu çözüldü yazılımla alakalı bi durum olduğu söylendi pasif olan emniyet kemeri aktif hale getirdiler.
Bir de yanında kadran selamlamayı eşantiyon yaptılar herhalde:)
Bu arada aracım Golf 1.4 tsi Higline 
Düşündüğümüz gibi oldu yani çok sevindim hocam güle güle kullanın

Sorunun kısa sürede yazılımla çözülmesi sevindirici onunla geçmiş olsun bu tür şeyler oluyor ufak tefek.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Sorunun çözümü basit ve hızlı olmuş buna sevindim :)  Bu gibi durumlar çok ender de olsa rastlanıyor sizde unutamayacağınız küçük bir anı sahibi oldunuz deyip geçelim  :'(

Dediğiniz gibi ufak bi anı kaldı.:)

Geri
Üst Alt