45 Bin Km Bakımı Dizel DSG Golf 7

Ender

Moderatör
İsim
Ende Hoca
Araç
Golf 7 1.6 TDI Highline Trp. + MK 7,51.4 TSİ Golf R line + GTI 2.0 300 hp MK5 + MK6 ...
Merhaba Sevgili Golftutkusu Dostları;

Aracımı 45 bin km bakımını için Bizlere Özel İndirim Anlaşması Yaptığımız Rize Voskar VW yetkili Servisinde Yaptırdım. Öncelikle; Güler yüzlü  Samimi ve işini layıkıyla yapan Tüm Servis çalışanlarına Sonsuz Teşekkürlerimi Sunuyorum. Müşteri Temsilcim Anıl Bey, Master Usta Gökmen Bey,Servis Müdürü Serap Hanım ve Yedek Parça sorumlusu İsmail Beye Ayrıca Teşekkür etmek isterim. Gelelim aracımızda yapılanlara ve işlemlere...

*45 bin km periyodik bakım ( fiyatı 697 İndirimli Fiyat 652 TL Bize özel %10 işçilik artı % 4 parça indirimi)

*Bakım *Yağ  5w/30 sentetik ve yağ filtresi , hava filtresi,polen filtresi,cam suyu,karter tapası değişimi ve kontrolleri

*Mercek Lekelenmesi için Değişim talebim; Yapılan çalışmalar ve Doğuş Garanti tarafından onay alınması sonucu Her iki taraftaki U LED XENON    farların Değişimi sağlandı ( Garanti Dahilinde Ücretsiz)

*Yapılan inceleme , kontrol ve test sürüşü sonrası ; DSG nin önemli parçası olan  KAVRAMA sistemi değişimi yapıldı (Garanti Dahilinde Ücretsiz )

*Triger Kayış Seti Kontrolü Sonrasında  V Gergi Kayışının Değişimi yapıldı ( Garanti Dahilinde Ücretsiz)

*Akü Yüklemesi Yapıldı ( Tam olarak ne olduğunu anlamadım doğrusu [emoji4]  )

*Yolcu Tarafı Güneşlik Paneli,Yeni parçanın takılması ile halledildi ( Garanti Dahilinde Ücretsiz )

*Burçlar dan gelen sesler için Özel Yağıı ile  Yağlanarak bakım ve onarımı yapıldı(Garanti Dahilinde Ücretsiz)

*Sunroof Gıcırtısı ,açılıp kapanma tutukluluğu vb şikayetlerim için Sunroof Tamamen elden geçirildi Bakım onarım ayarlamaları ve yağlanması yapılarak sorunu çözüldü (Garanti Dahilinde Ücretsiz ) 

*Aracımın 4 Mart 2017 itibariyle Normal Garantisinin bitmesinden önce bu işlemlerin yapılmış olması beni çok Rahatlattı diyebilirim. Lakin 

+2 Yıl Garanti Plus devam edecek olsa da  ileride bu işlemlerin bazıları sıkıntılı olabilecekti. Herkese Kazasız Belasız Mutlu Günler Diliyorum.

Saygılar Selamlar Ender Hoca [emoji4] 

23dbbd1bec9c0fe3704ef1d0f167900d.jpg

5de85a68af98c8ce9754f22a62d2c31a.jpg

779449ee5527f508bcc3056637c3274e.jpg

Sevindim adınıza kayda deger bir parca degisimi olmus. Benim arabamda tdi dsg. Gecen haftalarda garantiden triger kayisi makaralar degisti. Sanirim kayislarda bir kronik sorun var.

Sevindim adınıza kayda deger bir parca degisimi olmus. Benim arabamda tdi dsg. Gecen haftalarda garantiden triger kayisi makaralar degisti. Sanirim kayislarda bir kronik sorun var.
Teşekkür ederim 

Kayışlar ile ilgili bir sıkıntı var evet bunu kabul ediyorlar zaten.

Sunroofa ne işlem yapıldı öğrenebiliniz mi ? Çankaya doğuş otodaki arkaşların pek bir fikri yok sesin kaynağı konusunda. 

Gönül rahatlığıyla kullanmak için herşey yapılmış resmen :)

Güle güle binin hocam.

+2 Yıl Garanti Plus devam edecek olsa da  ileride bu işlemlerin bazıları sıkıntılı olabilecekti.
Bunu açabilir misiniz hocam? Benim araçta da +2 var o yüzden ne gibi sıkıntılarmış onlar merak ettim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sunroofa ne işlem yapıldı öğrenebiliniz mi ? Çankaya doğuş otodaki arkaşların pek bir fikri yok sesin kaynağı konusunda. 
Hocam Daha önce hiç işlem görmediğini belirttilerki bu konuda 2 defa şikayetim vardı başka servsilerede göstermiştim. Anlaşılan sadece dıştan sprey yağ sıkıp tamam demişler.

Voskar da Sanroof altı döşeme sökülerek bağlantı noktaları perdelik mekanizması ve cam tavan sürgüleri hepsi kontrolü sağlandı. Bu işlem uzun zaman alıyor yalnız . aracınız 1-2 gün kalması gerekebilir bilginize. hem sökmesi takması işlemi zor olduğundan hemde insanlar bunun için aracını bikaç gün bırakmak istemeyişlerinden olsa gerek kimse tam olarak ne yapıldığını bilmiyor olabilir :)  Bir kez daha Servis Hizmetlerinin ne denli önemli olduğunu gördüm bu konuyla birlikte.

Gönül rahatlığıyla kullanmak için herşey yapılmış resmen :)

Güle güle binin hocam.
Aynen öyle oldu Hocam. Aracımdan 3-4 gün uzak kalsam da buna sonuna kadar değdi. Umarım Tekrar aynı sorunları ben ve forumdaki hiç kimse yaşamaz :)  

Bunu açabilir misiniz hocam? Benim araçta da +2 var o yüzden ne gibi sıkıntılarmış onlar merak ettim.
Garanti Plus +2 Yıl  olmasıyla aslında Açıklamasında da yazdığı üzere her şeyi kapsamamakta birlikte Bayii ve Doğuş Oto Gözünde ki Müşteri profillerimiz ile paralel olarak İnsiatifin onlarda olmak kaydıyla şekillenmiş bir Garanti Uzatma diyebilirim. Fakat DSG ve Motor kaputu altındaki herşey için Garanti Plus  kapsamında+2 yıl daha kafanızın rahat etmesini sağlıyor. Bu konuyla ilgi forumda konumuz da var orada da uzatmak isteyim istemeyenler açısından fikirler bulabilirsiniz. Bana Sorarsanız DSG araçlar için olmazsa olmaz bir Opsiyon şeklinde sayabilirim :)  Teşekkürler.

Ender hocam güle güle kullanın, aracı nerdeyse sıfırlamışsınız [emoji4]

Ender hocam güle güle kullanın, aracı nerdeyse sıfırlamışsınız [emoji4]
Teşekkür ederim Emre Hocam. bakalım birkaç işleminiz daha var güzelleşmek adına. yaz girmeden yapalım istiyorum. hayırlısıyla.

Geri
Üst Alt