Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Ben de 2015 model golfümü bugün doğuş oto bursada 320 tl ye yaptırdım. Bakımları aldığımdan beri serviste yaptırıyorum.Ekstra 250 tl lik ozonla temizlik paketini de hediye olarak yaptılar.
Aracin garantisi devam ediyor mu ?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam merhaba,
Benim garantisi biten 2016 model aracıma bu sene başında ocak ayında aynı hatadan dolayı mikro şalter takıldı. Normalde servis danışmanı işlem öncesinde 150-200 TL gibi bir ödemeniz olur demişti ancak hem aracımın sürekli servis bakımlı olması hem de kronik bir sıkıntı olduğunu belirtip biraz üsteleyince ücretsiz yapmışlardı bilginiz olsun. Sizin aracınız da servis bakımlı ise biraz ısrarcı olun ücretsiz yapılması için.
Dun Acarlar servis 2016 tiguan arac icin 1.050 lira fiyat istedi.

Nasil is anlamadim, ustelik kronik sorun bu aracimda surekli servis bakimli dememe rağmen, hayir kronik degil bazi araclar da oluyor. Garanti suresinde hata verseydi ucretsiz olurdu ama bu durumda ucretli dediler

Benim aracımda da oldu hocam aynı arıza vites kutusunun yanında küçük bir çip varmış onun değişmesi gerekiyormuş garantili olduğu için ücretsiz değiştirdiler yoksa geçen sene için 650 TL demişlerdi

Dun Acarlar servis 2016 tiguan arac icin 1.050 lira fiyat istedi.

Nasil is anlamadim, ustelik kronik sorun bu aracimda surekli servis bakimli dememe rağmen, hayir kronik degil bazi araclar da oluyor. Garanti suresinde hata verseydi ucretsiz olurdu ama bu durumda ucretli dediler

Farklı bir servisle daha görüşün hocam. Eğer aynı cevabı alırsanız doğuş oto genel merkezi arayıp, aracınızın garantisi bitmesine rağmen sürekli servis bakımlı olduğunu ve garantisi biten araçlarda dahi ücretsiz yardımcı olunduğunu belirtin. Mutlaka etkisi olacaktır.

Farklı bir servisle daha görüşün hocam. Eğer aynı cevabı alırsanız doğuş oto genel merkezi arayıp, aracınızın garantisi bitmesine rağmen sürekli servis bakımlı olduğunu ve garantisi biten araçlarda dahi ücretsiz yardımcı olunduğunu belirtin. Mutlaka etkisi olacaktır.
Bende onu düşünüyorum, ustelik aracda garanti uzatma varmis ve ben almadan 2 ay önce bitmis. Cok yeni yani, nasil bu kadar yuksek bir ucret talep edebiliyorlar saskinim

@Nizamettin Kepoğlu Hocam bu işlem için talep edilen fiyatlar gerçekten çok değişken ne yazık ki servislerin bir standardı yok. Siz mutlaka farklı servislerle de konuşup duruma göre doğuş oto genel merkeziyle iletişime geçin. Konuyla ilgili muhakkak bir dönüş olur size.

[mention=2211]Nizamettin Kepoğlu[/mention] Hocam bu işlem için talep edilen fiyatlar gerçekten çok değişken ne yazık ki servislerin bir standardı yok. Siz mutlaka farklı servislerle de konuşup duruma göre doğuş oto genel merkeziyle iletişime geçin. Konuyla ilgili muhakkak bir dönüş olur size.
Bikac servis ile görüşeceğim, yakinda umraniye Avek var ama bende hic iyi anilari yok artik daha uzak servislere bakacagim

Arkadaşlar merhaba herkese ara ara hata ekrana yansıyıp kayboluyordu dün sabah işe giderken yine hata verdi ve ekrandan kaybolmadı. Aracı servise götürdüm bu defa hatayı tespit ettiler. Araç servis bakımlı olduğu için %100 parça muafiyeti verildi ama işçilik için benden 900 tl para istediler. Mikro şalterin ücreti 500 tl civarı bazı araçlarda bu parça işe yaramıyormuş bu sebepten vites mekanizması değişmesi gerekiyor onun fiyatı da 7500 tl . 

Arkadaşlar merhaba herkese ara ara hata ekrana yansıyıp kayboluyordu dün sabah işe giderken yine hata verdi ve ekrandan kaybolmadı. Aracı servise götürdüm bu defa hatayı tespit ettiler. Araç servis bakımlı olduğu için %100 parça muafiyeti verildi ama işçilik için benden 900 tl para istediler. Mikro şalterin ücreti 500 tl civarı bazı araçlarda bu parça işe yaramıyormuş bu sebepten vites mekanizması değişmesi gerekiyor onun fiyatı da 7500 tl . 
o nasıl bir işçilikmiş 900 tl. vites mekanizmasının değişmesine gerek yok. vites mekanizması değişen araçlarda hata tekrar oluştu. mikro şalter değişen araçlarda ise olmadı diye biliyorum. mikro şalteri değiştirsinler sadece, zaten 2 yıl garantili olacak 2 yıl içerisinde hata verirse garantiden yine değiştireceklerdir. ama işçilik kesinlikle 900 tl değil.

Kodlama ile kapatiliyormus bu hata bu kadar para vermeye degmez

Selamlar, bu hatayı bende alıyorum. 2014 1.4 TSI. Ankarada kodlama konusunda yardımcı olabilecek birisi var mı?

@HONEY Hocam selamlar, nasıl kapatılıyor kodlamadan nerden buluruz kodları?

Bende de bu aralar çok sık yapmaya başladı. Eskinde günde 1 kere yapardı, şimdi en az 20 30 kere çıkıyor 1-2 saatlik sürüşte.

Eğer kapatılıyorsa kapatayım yoksa servise gitmem gerekecek, rahatsız ediyor.

Geri
Üst Alt