Aracım fazla mı yakıyor ?

EmirDgn

Yeni Üye
İsim
Emirhan Doğan
Merhabalar 2013 model golf 7 1.6tdi 105hp araca sahibim. Benzin ışığı yandığında 100liralık mazot aldım. Tam 205km oldu benzin ışığım tekrar yandı. Dizel araca göre fazla değil mi sizcede ? Yani ortalama kilometre de 50 kuruşa denk geliyor.

ben 305 tl ye depo doldurdum 270km oldu yarı depo oldu hemde pompa attıktan sonra biraz daha ilave ettirmiştim :(

Dizel golf icin cok cok cok fazla ben hep yokus ciktigim surekli sehir ici kullandigim guzergahta 230 km de 125 tl benzin yaktim. Arac 1.2 tsi. Ya guzergahiniz cok anormal yada araci devirli cok sert kullaniyorsunuzdur. Normal bi guzergah ve normal kullanima sahipseniz hic beklemeden servise gitmenizde fayda var . Cunku cok fazla bi deger.

Merhabalar 2013 model golf 7 1.6tdi 105hp araca sahibim. Benzin ışığı yandığında 100liralık mazot aldım. Tam 205km oldu benzin ışığım tekrar yandı. Dizel araca göre fazla değil mi sizcede ? Yani ortalama kilometre de 50 kuruşa denk geliyor.
bence aracinizda sorun var,servise gosterseniz iyi olur.Ben yeni aldim 1.6 dsg tdi,hanim her sabah 3 km civari gidip aksamda geliyor,hava soguk olmasina ragmen suan 210 tl lik yakitla 650-660 km gidiyor.full trafik

@Salih Sayın Arabayı sert kullanırım baya bi o bu kadar fazla etkiliyor mu ? İstanbul trafiği bir de işte dur kalk dur kalk çoğu kalkışlarda da hızlı sert kalkıyorum ondan mı o kadar acaba ?

@Salih Sayın Arabayı sert kullanırım baya bi o bu kadar fazla etkiliyor mu ? İstanbul trafiği bir de işte dur kalk dur kalk çoğu kalkışlarda da hızlı sert kalkıyorum ondan mı o kadar acaba ?
Dur kalk trafik birde ustune sert kullaniyorsaniz yakabilir sakin  kullanmayi deneyin .yakit normallesmezse hemen servise gidin tavsiyem . Arabaya sehir ici kullanimda yakit yaktirma konusunda pek sınır yok. Az da olabilir cok fazlada olabilir . Sehiricinde 4,7 ortalama ile gidebildigim bi guzergah var . Bu sabah 7.7 ortalama ile gittim. Asiri sert bi kullanma da degildi digerine gore. Biraz daha sert kullansam cok rahat 10 olur ortalama ayni guzergahta.

@EmirDgn hocam mazot alırken  hava yapış felan olabilir tam teknik konusunu bilmiyorum ama başka bir benzinlikten tekrar deneyin derim ve başında durun mazutu doldurana kadar tabanca atınca hemen çıkarttırın 

uzun bir zaman önce haberlerde izlemiştim istanbulda bir benzinlikte benzin yada mazot alan müşterilerin hiç haberi olmadan normal bir şekilde pompacı doldurmaya başlıyor  pompanın yanında bir bidon duruyor müşteri kredi kartı ile ödeme yapmaya gidince pompacı tabancayı çıkartıp bidona doldurmaya başlıyor müşteri  geri geldiğini gördüğünde  hemen geri araca doldurmaya devam ediyor polislerin bir kaç gün pusuya yatması ile olayı çözüyorlar 

şu anki teknoloji ile halen oluyormu bilmiyorum ama o günden sonra pompacının işi bittikten sonra ödemeye gidiyorum ve tabanca atar atmaz çıkattırıyorum 

@Salih Sayın 1 hafta sakin kullanmayı deniyim bakalım ne olucak. Teşekkürler.

@UĞUR_05 Benzin çalma gibi bir şey olucağını sanmıyorum hep nakit öderim arabada olurum yani. Ben biraz sakin kullanarak deniyicem bir de öyle görelim olmadı servise giderim. Teşekkürler

Hocam Ankarada sıkışık trafik ve sert kullanımda 9 litreler fln gözüküyor lakin biraz kalkışlarda sakin ara ara tatlı gazlarsanız 6-7 lerde şehir içi rahat gezilir.
10.5 litreyi geçiremedik birtürlü ralli yaptık resmen rampa yukarı geçmedi 10.5 litreyi.

@EmirDgnHocam 2011 model 1.6 tdi  ile 100 tl lik mazotla kışın 300-320 km yazın 350-380 km yapıyorum.2013 model golf bluemotion motor olduğundan daha az yakması gerekir.Bence sizin aracın filitrelerini kontrol ettirmenizde fayda vardır diye düşünüyorum.

@ansolak aaa kardeşim ayıpsın ben 13 ü gördüm geçen ay. Bana getir arabayı her türlü benzini su gibi içiririz :D

@erkan18135 bi süre sakin kullanıcam öyle bakalım bir de ona göre götürücem

Geri
Üst Alt