Golf 7 uzun donem garaja park etme YARDIM

Emraek7

Yeni Üye
İsim
Emre Ekizceli
Arkadaslar herkese merhaba. is nedeni ile yurt disina gocuyorum  :mad:  ama aklim resmen golf' um da kaliyor. evimin altinda kapali bir garajim var ve aracimi buraya birakmayi dusunuyorum. neler yapmaliyim? 

-aku?

-branda?

-arada bir calistirma? vs. 

2 yilda bir gelmeyi dusunuyorum.

Ankara

-Golf7 14 tsi 125ps benzinli manuel

2 yıl uzun süre bence aracınızı satıp dövize yatırın ?

Bence de satın 2 yıl uzun bir süre 

Arkadaslar herkese merhaba. is nedeni ile yurt disina gocuyorum  :mad:  ama aklim resmen golf' um da kaliyor. evimin altinda kapali bir garajim var ve aracimi buraya birakmayi dusunuyorum. neler yapmaliyim? 

-aku?

-branda?

-arada bir calistirma? vs. 

2 yilda bir gelmeyi dusunuyorum.

Ankara

-Golf7 14 tsi 125ps benzinli manuel
Değerli Hocam

Bana kalırsa Golf'ünüzü satıp geldiğinizde yeni modelini alırsınız.

Satmam duygusal bağım var derseniz :)

Aracınızın lastiklerini söktürün ve takozun üzerine kaldırın. Lastikleri güzelce temizleyip maksimum basınçla doldurun ve lastik saklama kurallarina göre birbirlerinin üzerine ağırlığını vermeden yatay olarak saklayın. 

Aracı ayda iki veya üç kez çalıştırmayı da unutmayın 

Asla branda kullanmayın çünkü sıcakla beraber boyanın üzerindeki vernik ve branda da bulunan kimyasallar tepkimeye girerek bradanın kaporta ya kaynaması söz konusu.

Plastik örtü de hayır....

Aracın havanın soğuyup ısınması esnasında nemin yoğuşmasından  ve/Veya  arac üzerindeki  nemi uzaklaştıramadığı için kaporta da değilse bile görünmeyen pek çok noktada pas oluşur. 

Tertemiz yıkayıp boya koruma yaptırmak yeterli. Araç bir daha yikanmayacagi için böyle koruma iki yıl korumaya devam edecektir.

hocam içinde sadece ayda 2-3 kere yani 2 sene aç kapa yapmaya yeticek kadar benzin bırakın 2 yıl içinde durucak benzin zarar verebilir :) @silvershadow üstad ın dedikleri çok önemli bence ihmal etmeyin eğer satmazsanız saygılar ..

linkteki:  http://m.wikihow.com/Store-a-Car bilgilere göre şunları yapmamız öneriliyor.

1-) aracın içinde katkısız aşındırma yapmayacak bir yağ koyun ve yağ filtresini değiştirin

2-) deponun içinde alkol ve su yoğuşması olmaması için depoyu alkolsüz benzin ile tamamen doldurun. Ancak koyduğunuz benzinin uzun dönemde aşındırıcı etkisi olup olmayacağını benzini aldığınız firma ile görüşmeniz için not düşülmüş. Benzinde çökelme olmaması için bazı yakıt katkılarını önermişler ancak benim o konuda fikrim yok

3-) soğtucu seviyelerinizi kontrol edin

4-)aracı temizleyin ve wax layın. Aracın içini temizlerken nem yapmaması için su bazlı olmayan ürünleri tercih edin yiyecek kırıntısı kalmamasına özen gösterin, paspasları kaldırın

5-)aracı tekrar hareket ettireceğinizde sızdırma varmı kontrol edin

6-) camlardan biriniküçğk hayvanların giremeyeceği kadar açık bırakın, egzoza ve hava filtresini tıkayın.

7-) aküyü saklamak için akü bakım cihazları varmış akünün bakımını otpmarik hallediyorlamış, ilk defa duydum fikrim yok.

:cool: sileceklerin cana yapışmaması için altına plastik kpyun veya daha iyisi komple çıkarın

9-) bujileri çıkarıp silindirin içine biraz yağ püskürtün falan diyor ama yorumum olmadığı için bu adımı da öneremeyeceğim.

10-) aracı kriko dayanaklarının üstüne çıkarın, lastikleri doğal basıncına getirin.

11-) el frenini indirin, araçta yaptığınız şeyleri not alıp araçta görülebilir bir yere koyun

Aracınız yeni olduğu için iki yıl yatması durumunda değer kaybedecektir, yattığı sürede ödeyeceğiniz mtv vs. gibi masraflarıda göz önünde bulundurun.

Aracı siz yokken biri kullanacaksa bir sorun yok ancak iki yılda bir kullanmak için Golf bekletmeyin, aracınız yurtdışından euro ile geliyor, satıp euroya yatırırsanız faizi ile döndüğünüzde daha güzelini bile alabilirsiniz. 

Hocam bence direk satın bankaya yatırın döndüğünüzde golf 8 alırsınız :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İki yil cok uzun bir sure hic gerek yok durmasina satmak en mantikli karar olur sizin icin kafanizda rahat olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bencede direk satın. Ama dövize yatırmayın. Altına yatırın. uzun vadede en güvenilir liman.
Her gecenin bir sabahı, her çıkışın bir inişi vardır.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
En yakin bayiye verin araci,iki yilda araca kesin hasere dadanir acik yerlerden,kablolari dosemeyi falan asindirirlar.

@silvershadow kesinlikle duygusal bağım var :)

Cevabınız için çok teşekkürler

Gerçekten önemseyip cevap veren herkese çok teşekkür ediyorum. ama satma taraftarı hiç olmadım @silvershadow hocama da dediğim gibi  duygusal bağım var  8D  hepinizin verdiği bilgilerden bir karma yapıp şu özeti çıkarttım. 

-Aracımı evin altında ki kapalı garajıma dört lastiği söküp takoz üzerine kaldırıyorum.

- Boya koruma yaptırıyorum.

- Haşere için ilaçlama yapıyorum kapalı alana.

-Aküyü çıkartıyorum. 

-Benzini az bırakıyorum.

Sanırım bunlar yeterli olacak. Siz gene şu da iyi olur der ve bişey eklemek isterseniz burdayım . işten dolayı hemen dönemiyorum ama mutlaka okuyorum.

Geri
Üst Alt