Cam Filmi önerileri

@enpisagor

Can kardeşim. Benim araba highline, doğal olarak arka camlar karartmalı. Önce ön iki cama atr 20 yaptırdım. Baktım arka camlardan bir miktar koyu oldu. Arka camlara da atr 35 yaptırdım tonlar eşit oldu. Güneşi çok çok iyi kesiyor. Aslında Adana'da tüm camlar atr20 düşünülebilir. Eğer koyu kaçar diyorsan, tüm camları atr35 yapabilirsin. Ya da ön iki camı atr 35 diğer camları atr 20 yapabilirsin. Tamamen senin zevkine kalmış. Yalnız araç beyaz olunca cam filmi ayrı bir yakışıyor. Hele ki can tavan varsa arabada :D  Son olarak en kaliteli serisi Llumar PP serisidir ama çok pahalıya gelir. ATR seri işini fazlasıyla görecektir.

@enpisagor @theGenius  Bence de ATR serisi yeterli PP serisi 200 TL daha pahalı ve metalik bir yansıma görüntüsü var. ATR serisi daha doğal duruyor. 

solarmaster 35 numara film uygulamanın resimlerini haftasonu çekebilirsem paylaşacağım inşallah.

Allah korusun bir kaza durumunda bu filmlerin negatif etkisi olur mu?

Camın tuz buz olması yerine büyük parçalar halinde kırılması tehlikeli olabilir.

Tam tersine tehlike yerine

Allah korusun bir kaza durumunda bu filmlerin negatif etkisi olur mu?

Camın tuz buz olması yerine büyük parçalar halinde kırılması tehlikeli olabilir.
Tam tersine tehlike yerine faydası olur çünkü kırılan veya patlayan camlar aracın içine dagilmayacak ve film tarafından tutulacaktır. Buda herhangi bir kaza anında camların kırılmasıyla olusacak yaralanmaları önleyecektir.

@enpisagor

Can kardeşim. Benim araba highline, doğal olarak arka camlar karartmalı. Önce ön iki cama atr 20 yaptırdım. Baktım arka camlardan bir miktar koyu oldu. Arka camlara da atr 35 yaptırdım tonlar eşit oldu. Güneşi çok çok iyi kesiyor. Aslında Adana'da tüm camlar atr20 düşünülebilir. Eğer koyu kaçar diyorsan, tüm camları atr35 yapabilirsin. Ya da ön iki camı atr 35 diğer camları atr 20 yapabilirsin. Tamamen senin zevkine kalmış. Yalnız araç beyaz olunca cam filmi ayrı bir yakışıyor. Hele ki can tavan varsa arabada :D  Son olarak en kaliteli serisi Llumar PP serisidir ama çok pahalıya gelir. ATR seri işini fazlasıyla görecektir.
@enpisago Hocam Higline için sadece ön yan camlara düşünecek olursak ATR 35 arkada ki orjinal %65 karartılmışlar uyum sağlar mı.? bu sekilde bir örnek varmı? 

Yaza Adanadayım inşallah varsa tavsiye edeceğiniz yer uğrar orada yaptırırım artık :)  

@enpisago Hocam Higline için sadece ön yan camlara düşünecek olursak ATR 35 arkada ki orjinal %65 karartılmışlar uyum sağlar mı.? bu sekilde bir örnek varmı? Yaza Adanadayım inşallah varsa tavsiye edeceğiniz yer uğrar orada yaptırırım artık [emoji4] 
Ender hocam, tavsiye edeceğim bir yer var, işçilik ve ürünlerine kefilim, Adana'ya gelince hallederiz, eski aracımı da burada yaptırmıştım, yarın için randevu aldım yine fotoları paylaşırım, ama hala ATC mi ATR mi yapsam karar veremedim, Hüseyin kardeşim kesinlikle Atr dedi ama 100 lira fark var :)

Bu arada highline modeller için arka cam ile hemen hemen aynı renk llumar vw özel yeşil filmi var, yarın arkadaşım highline aracına ondan yaptıracak, yine fotoları paylaşırız, ama bana orijinal %65 ler çok açık renk gelmekte, uygun koyulukta normal film olsa daha yakışacak gibi?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ender hocam, tavsiye edeceğim bir yer var, işçilik ve ürünlerine kefilim, Adana'ya gelince hallederiz, eski aracımı da burada yaptırmıştım, yarın için randevu aldım yine fotoları paylaşırım, ama hala ATC mi ATR mi yapsam karar veremedim, Hüseyin kardeşim kesinlikle Atr dedi ama 100 lira fark var :)

Bu arada highline modeller için arka cam ile hemen hemen aynı renk llumar vw özel yeşil filmi var, yarın arkadaşım highline aracına ondan yaptıracak, yine fotoları paylaşırız, ama bana orijinal %65 ler çok açık renk gelmekte, uygun koyulukta normal film olsa daha yakışacak gibi?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Teşekkür ederim güzel bilgi oldun benim için.  yarın sonrasında yapuılan işlemler için resimleri bekliyorum :)  

benimde yeşil olna Lumar özel serisi taktırma düşüncem var. malum 2 yıl kadar daha Trabzondayım Adana kadar güneşe yakın değil burası şimdilik idare edecektir beni. kesin dönüş olura inşallah Adanaya o zaman daha da koyulaştırırız :)  

An itibariyle Llumar atr 20 uygululaniyor [emoji5]

5fa7d122be6745288765f0a1bb5e2906.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

O zaman Llumar'ın film tablosunu yayınlayayım ve akılda kalan soru işaretleri ortadan kalksın.

Öncelikle "Görünür ışık geçirgenliği" dediğimiz olayı, içerden dışarıyı ya da dışardan içeriyi ne kadar görebildiğimizin ölçüsüdür.

Burada dikkat edilmesi gereken, "Güneş enerjisi geri yansıtma" dır. Yazın bizi koruyacak olan olgu budur.

Atr-atc-pp gibi serilerin aynı koyulukta olanları arasında "güneş enerjisi geri yansıtma miktarları" karşılaştırılabilinir.

Ekli dosyayı görüntüle 2550

O zaman Llumar'ın film tablosunu yayınlayayım ve akılda kalan soru işaretleri ortadan kalksın.

Öncelikle "Görünür ışık geçirgenliği" dediğimiz olayı, içerden dışarıyı ya da dışardan içeriyi ne kadar görebildiğimizin ölçüsüdür.

Burada dikkat edilmesi gereken, "Güneş enerjisi geri yansıtma" dır. Yazın bizi koruyacak olan olgu budur.

Atr-atc-pp gibi serilerin aynı koyulukta olanları arasında "güneş enerjisi geri yansıtma miktarları" karşılaştırılabilinir.

Ekli dosyayı görüntüle 2550
Süper oldu bu bilgi. Teşekkürler  :'(

Aracima bugun uygulattim cam flimini 3m cok kaliteli bir flim 2 numara cam flminde 3m logolari var cok hos duruyor arka parklarada  sinyal yerlerine flim cektirdim cok yakisti

Ekli dosyayı görüntüle 2554

Ekli dosyayı görüntüle 2555

Ekli dosyayı görüntüle 2556

Ekli dosyayı görüntüle 2557

Ekli dosyayı görüntüle 2558

Ekli dosyayı görüntüle 2559
Maşallah Hocam çok hoş duruyor. birde Güneşli bir zamanda resim olursa kıyaslama açısından çok daha iyi olur düşüncesindeyim :)  

Geri
Üst Alt