2016 tdi dsg

ugr_05

Üye
İsim
UĞUR SABRİ ÖZBAŞ
Merhaba arkadaslar naçizane bir deneme yaptım onu sizlerle paylaşmak istedim çok km yapmadık ama ilk denemem 2016 model 1537 km de aracımla 5 kisi ve bagaj full dolu 104 km sabit bir hızla bir deneme yaptım . Gecen sene benzinli golf aracımla hic denememiştim 22 bin km yol yapmama rağmen herhalde asagidaki degerler ilk bakımından sonra veya 10 bin km yi devirdikten dahada düşer diye dusunuyorum

c1a4ea3d4960403ae182dd861cf7356a.jpg
ee8b967e7859eae39e3309eea6542422.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@UĞUR_05 hocam yokuş tırmanmadıysanız 1.2ye yakın değerler var. 1.2 ile de 5.3-5.5 arası olurdu tahminim. Yokuş varsa ayrı :)

@UĞUR_05 hocam yokuş tırmanmadıysanız 1.2ye yakın değerler var. 1.2 ile de 5.3-5.5 arası olurdu tahminim. Yokuş varsa ayrı [emoji4]
Tam düzlükte sayılmazdı amasya turhal arası yaptım ve benzinli sifir aldigim golf 7 ile 22 bin km yaptım hiç yakalayamadım bu degerleri 6.5 lardan asagi dusmuyordu

Tam düzlükte sayılmazdı amasya turhal arası yaptım ve benzinli sifir aldigim golf 7 ile 22 bin km yaptım hiç yakalayamadım bu degerleri 6.5 lardan asagi dusmuyordu

Hocam kullanım şeklinizin ekonomi odaklı olmadığını düşünmeye başladım :)  dizel için de benzin için de yüksek değerler. Uzun yolda 150-160 civarı gitmediğim sürece 1.2-ile 6.1 üzerine hiç çıkmadım.

Hocam kullanım şeklinizin ekonomi odaklı olmadığını düşünmeye başladım [emoji4] dizel için de benzin için de yüksek değerler. Uzun yolda 150-160 civarı gitmediğim sürece 1.2-ile 6.1 üzerine hiç çıkmadım.
Herhalde benim surusumde bir sikinti var 104 ile gittim daha ne yapayim verdigi deger bu gerci cok bir km yapmadim ve aracim daha 1500 km olmasina karsin deger bu :(

Herhalde benim surusumde bir sikinti var 104 ile gittim daha ne yapayim verdigi deger bu gerci cok bir km yapmadim ve aracim daha 1500 km olmasina karsin deger bu :(

Hocam hız sabitleyici ile gittiyseniz yokuşlari çıkarken sabit hızda gitmek aracı yorar. Daha çok tüketmesine neden olur. Yokuşu inerken 130 civarına çıkıp, yokuş tırmanırken 90 a inmiş olsanız tüketim bayağı düşer ;)

Hocam hız sabitleyici ile gittiyseniz yokuşlari çıkarken sabit hızda gitmek aracı yorar. Daha çok tüketmesine neden olur. Yokuşu inerken 130 civarına çıkıp, yokuş tırmanırken 90 a inmiş olsanız tüketim bayağı düşer [emoji6]
Vallaha hocam elimden geldigince yapmaya calistim normalde 120-140 arasinda kullaniyorum cocugum aracta oldugu zaman benzinde de dizel dede hic bakmam daha cok babam bakiyor bu sefer ne yapacak diye merak ettim ama yapamamisim anlasilan hahahaha neyse biraz arac krom baglasin denetim tekrar simdi yakiyordur

Hocam kullanım şeklinizin ekonomi odaklı olmadığını düşünmeye başladım :)  dizel için de benzin için de yüksek değerler. Uzun yolda 150-160 civarı gitmediğim sürece 1.2-ile 6.1 üzerine hiç çıkmadım.
Abi Amasya taraflarında böyle oluyor ya. @EMRAH ATTS Emrah Abi de geldiğinde uzun yolda ki tüketimi 5.2 gibi bir değerdi yanlış hatırlamıyorsam. Amasya ş.içinde biraz gezdikten sonra başlangıçtan itibaren ki değer 9.5 idi. :D  İstanbul içinde ki tüketimi kaç bilmiyorum ama ben ş.içinde 8.5'in altını göremedim. Dur kalk'a yakalanırsam 10-11 civarı oluyor. 

@UĞUR_05 Hocam bende birgün Merzifon'dan dönüşte denedim, 80'i geçmedim 2 kişiydik. Tüketim aşağıda. (1.4 TSI 122ps DSG) 

Abi Amasya taraflarında böyle oluyor ya. @EMRAH ATTS Emrah Abi de geldiğinde uzun yolda ki tüketimi 5.2 gibi bir değerdi yanlış hatırlamıyorsam. Amasya ş.içinde biraz gezdikten sonra başlangıçtan itibaren ki değer 9.5 idi. [emoji3] İstanbul içinde ki tüketimi kaç bilmiyorum ama ben ş.içinde 8.5'in altını göremedim. Dur kalk'a yakalanırsam 10-11 civarı oluyor. @UĞUR_05 Hocam bende birgün Merzifon'dan dönüşte denedim, 80'i geçmedim 2 kişiydik. Tüketim aşağıda. (1.4 TSI 122ps DSG) 

Guzel bir veri yakalamissiniz o yolda ben daha da asagi inerim kesin bir gun giderken 80 ile deneyim atarim fotosunu amasya sehir ici benimde ayni hic dusmuyor istanbulda bile bu verilere cikmaz kesin ama benim 104 denemem rampa cikarken bile 104 hatta uzun yolda normal surusumde 120-140 bandinda surerim rampa cikarken bile hic dusurmem hizimi isterse 10 km olsun :) ilk defa bir deneyim dedim

Tahminim yada sormak istediğim kulaktan duymalar la daha 1500 km de olan aracımın verileri ilk bakindan sonra düşer diyorlar yada bi 1000 yapmak lazım mis dogrumudur

Guzel bir veri yakalamissiniz o yolda ben daha da asagi inerim kesin bir gun giderken 80 ile deneyim atarim fotosunu amasya sehir ici benimde ayni hic dusmuyor istanbulda bile bu verilere cikmaz kesin ama benim 104 denemem rampa cikarken bile 104 hatta uzun yolda normal surusumde 120-140 bandinda surerim rampa cikarken bile hic dusurmem hizimi isterse 10 km olsun :) ilk defa bir deneyim dedim

Uzun yolda 140 altına düşmem genelde. Özellikle bu son İstanbul dönüş yolunda 160ın altına düşmedim, İstanbul'dan Bolu'ya 1 buçuk saatten erken gelmiştim. O zamanki tüketimim şuan resmini bulamadım ama ort hız 110km üzeri, tüketim de 7.2 olması lazım. c180 kompressor ile iyi gelmiştik ama adam dayanamadı bırakmıştı bir yerden sonra. :)

Aynı şekilde dizel Focus ile gittiğim zaman ise 6-6.5 arası bir tüketim oluyor. 

Doğru Hocam, ilk bakımdan sonra düşecektir bir miktar. 
Cok baktigim yok yakit ortalamasina ama brn benzinlide bu verileri hic yakalayamadim kendimce iyi bir sonuc yinede beni tatmin etti tesekkur ederim yorumun icin

Geri
Üst Alt