Uzun süreli Yakıt Tüketimi verilerini nasıl sıfırlarız ?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Uzun süreli Yakıt Tüketimi verilerini nasıl sıfırlarız ?

Uzun süreli Yakıt Tüketimi verilerini sıfırlamak için sadece 100 saati doldurmak zorunda değilmişiz,

Aynı zamanda  media ekranında sol en alttaki Car tuşuna

Wn7lQE.jpg

Burada ekranın en sağ altındaki Ayarlar tuşuna basınca

Genel ayarlar ekranında

Diğerlerinin aşağısında bulunan "çok fonksiyonlu gösterge" (MFA)

Başlığını  seçtiğinizde "MFA Ayarları" isimli bir ekran açılıyor

ve bu menü başlığı altında başlangıçtan itibaren tüketim verilerini sıfırla

ve Uzun süreli Yakıt Tüketimi verilerini sıfırla

başlıkları var işte buradan hem Uzun süreli Yakıt Tüketimi verilerini hem de başlangıçtan itibaren tüketim verilerini sıfırlamak mümkünmüş...

Ben denemek için sıfırladım bu da fotoğrafı

Bir başka kısayol ise MFA ekranları arasında gezinti yaptığınız sağdaki ok tuşuna basılı tutmanız.

Bu durumda bütün sayaçlar sıfırlanacaktır.

Günün sloganı:

"Hergün yeni bir şey öğrenmeye açık değilseniz MK7 size göre değil"

Şahsen çocuklar gibi seviniyorum yeni bir şey öğrendiğimde

Moderatör tarafında düzenlendi:
keşke 1 tane daha olsaydı bundan :)  

uzun süreli ortalama: çok iyi

Yakıt alındıktan sonra: faydalı

başlangıçtan itibaren: kullanışlı

bir de istediğimiz bir güzergah üzerinde ölçüm yapabileceğimiz bir kısım olsaydı. belli bir alanda ölçüm yapmak isterken uzun süreli kullanımı sıfırlamak zorunda olmasaydık.

insanoğlunun gözü doymuyor, 3 ortalama tutuyor araç ama bir tane daha isteyebiliyoruz :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
SB1907_23 dedi:

bir de istediğimiz bir güzergah üzerinde ölçüm yapabileceğimiz bir kızım olsaydı. belli bir alanda ölçüm yapmak isterken uzun süreli kullanımı sıfırlamak zorunda olmasaydık.

insanoğlunun gözü doymuyor, 3 ortalama tutuyor araç ama bir tane daha isteyebiliyoruz :D
Aynı durum için ben de keşke dedim. Ve bir de uzun süreli ben istemeden hiç sıfırlanmasa güzel olurdu. Arabayı satana kadar tutmak isterdim o veriyi.

@silvershadow

Üstadım, aracım henüz 400km civarında fakat yakıt alındıktan sonraki ortalama tüketim değerleri kısa süreli olanla aynı verileri gösteriyor, acaba bu da, 6.5 inçlik ekranların saatinin geri kalması gibi yazılımsal bir problem midir ? Yoksa başka bir nedeni olabilir mi ?

@Omdulger

özgür hocam merhabalar. sanırım benimle benzer probleminiz var. eğer sizinki de aynı ise rahatlicam sonunda. sabah forumda baya konuşuldu. ben bugün bunun için servise gittim. sabah baktığımda uzun dönem değerlerim yakıt alındıktan sonra vs hepsi aynı olmuştu ve sıfırlanmıştı. ayın 27'sine servis randevusu aldım çankaya doğuştan. yazılım güncellenecek

Omdulger dedi:
@silvershadow

Üstadım, aracım henüz 400km civarında fakat yakıt alındıktan sonraki ortalama tüketim değerleri kısa süreli olanla aynı verileri gösteriyor, acaba bu da, 6.5 inçlik ekranların saatinin geri kalması gibi yazılımsal bir problem midir ? Yoksa başka bir nedeni olabilir mi ?
Değerli Hocam,

Sanırım yeni gelen 6.5" ekranlı Composition media'nın ilk gençlik hastalığı teşhis edildi.

İlk kez piyasaya sürülen araç ve aksesuarlarında bu tip sıkıntılar olabiliyor. Sanırım toplu bir geri çağırmanın  ayak sesleri bunlar

silvershadow dedi:
@silvershadow

Değerli Hocam,

Sanırım yeni gelen 6.5" ekranlı Composition media'nın ilk gençlik hastalığı teşhis edildi.

İlk kez piyasaya sürülen araç ve aksesuarlarında bu tip sıkıntılar olabiliyor. Sanırım toplu bir geri çağırmanın  ayak sesleri bunlar
hocam geri çağırma derken?  aaaaa

@maniax

Aynen aktardığınız gibi hatta akşam bir tık öteye gitti radyo çalıştığı halde ekranda hiç bir görüntü yoktu stop edip yeniden çalıştırdığım halde düzelmedi daha ilk günlerden itibaren yaşadığım problemler nedeniyle canım sıkıldı, bir saat sonra çalıştırdığımda normale döndü ama umarım hevesim kaçmaz

Omdulger dedi:
@maniax

Aynen aktardığınız gibi hatta akşam bir tık öteye gitti radyo çalıştığı halde ekranda hiç bir görüntü yoktu stop edip yeniden çalıştırdığım halde düzelmedi daha ilk günlerden itibaren yaşadığım problemler nedeniyle canım sıkıldı, bir saat sonra çalıştırdığımda normale döndü ama umarım hevesim kaçmaz
yeni bir gelişme aktarayım. sabah kontak sonrası tekrar hepsi 0 olmuş  8|

@maniax @Omdulger değerli hocalarım sakin olun 6.5 medyayı Türkiye'ye ilk getirmenin dezavantajını yaşıyosunuz sadece :) Her güzel şeyin illa ki bir kusuru olacaktır, ufak bir yazılım güncellemesiyle herşey normale dönecektir  :'(

@eyo_men

hocam ağzınızdan bal damlıyo  :D

bu arada ne güzel üretilmiş aracınız. hayırlısıyla kavuşursunuz inşallah

yusuf dedi:

bir de istediğimiz bir güzergah üzerinde ölçüm yapabileceğimiz bir kızım olsaydı. belli bir alanda ölçüm yapmak isterken uzun süreli kullanımı sıfırlamak zorunda olmasaydık.

Aynı durum için ben de keşke dedim. Ve bir de uzun süreli ben istemeden hiç sıfırlanmasa güzel olurdu. Arabayı satana kadar tutmak isterdim o veriyi.
Ya kardeşim ayıp ya insan bir sorar,uzun süreli verilerim sıfırlanmış.. X(

Anlamadığım,ne diye sıfırlıyonuz ki başlangıç ve yakıt aldıktan sonra zaten iş görüyor,ben de araç bende kaldığı sürece uzun süreli veri kalsın isterdim.Ne amaçla yapılmış olabilir ki bu durum ki?

Geri
Üst Alt