Gyeon Cure Sprey kullananlar var mı?

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Değerli arkadaşlar aracımda daha  önceden Chemical guys h7 hızlı wax kullandım. Fena ürün değil ancak şimdi de başka bir ürün denemek istiyorum. Gyeon Cure parlatıcı sprey. Acaba bu ürünü aramızda kullanan var mı? tavsiye eder mi? Boyada herhangi zarara sebebiyet verir mi?

Gyeon kullanmadım fakat herhangi bir zarar vermez eğer hızlı cila tarzı bir ürün kullanırsanız.V7 güzel parlaklık veriyor ondan da devam edelirsiniz.Gyeon da kaliteli bir markadır.

Gyeon kullanmadım fakat herhangi bir zarar vermez eğer hızlı cila tarzı bir ürün kullanırsanız.V7 güzel parlaklık veriyor ondan da devam edelirsiniz.Gyeon da kaliteli bir markadır.
hocam chemical guys dan memnundum aslında ama bi kere yağmur sonrasında boyada damla damla su izleri bıraktı onları çıkarana kadar canım çıktı. Belki o ürünle ilgisi yoktur bu olayın ama ben boncuklanan yağmur damlalarının araç üzerinde kurumasına bağlamıştım olayı.

Şimdi de bu ürünü bi deneyeyim diyorum. Birazcık uğraşmak, yeni şeyler denemek hoşuma gidiyor :)

Cure yerine Gtechniq C2v3 de yapabilirsiniz. 

Bu tarz ürünler Sprey Sealant olarak geçerler uygulaması kolaydır. Kalıcılıkları ortalama 3-4 aydır. Tazelemek gerekir aklınızda olsun.

Cure yerine Gtechniq C2v3 de yapabilirsiniz. 

Bu tarz ürünler Sprey Sealant olarak geçerler uygulaması kolaydır. Kalıcılıkları ortalama 3-4 aydır. Tazelemek gerekir aklınızda olsun.
Hocam ben yıkama sonrası hızlı cila mantığında uygulama yapmayı düşünüyordum. Herhangi bi zarar vs vermez değil mi boyaya?

beyaz aracımda chemical guys hybrid v07 kullanıyorum kullanımı kolay parlaklık çok iyi beyaz araca göre toz ve su iticilik başarılı tavsiye ederim.

beyaz aracımda chemical guys hybrid v07 kullanıyorum kullanımı kolay parlaklık çok iyi beyaz araca göre toz ve su iticilik başarılı tavsiye ederim.
değerli hocam zaten o ürünü kullandım. Şimdi bir de bunu denemek istiyorum.

@ZaGani

Hayır vermez. Ancak hızlı cila mantığıyla SONAX BSD(Brilliant Shine Detailer) öneririm. Ya da elinizde Hybrid V7 var ise 50:50 BSD ve V7 karıştırarak uygulama yapabilirsiniz. Sık, diri boncukları var. Araç üzerinde uzun ömürlü, yıkamada ekstra kolaylık sağlıyor ve fiyatı uygun. 2015 yılının Quick Detailer ı seçilmiştir kendileri DW sitesinde.

Kendi uygulamam sonucu kendi aracım üzerinde BSD performansı şu şekilde; 

https://www.youtube.com/watch?v=pVuPuA8_Uj8

@windshear

hocam bugün gyeon cure + gyeon bathe plus şampuan + chemical guy v7 wax aldım ve aracımı güzelce yıkayıp uyguladım. Şampuan çok köpürmeyince yanlış seçim yaptığımı düşünüyordum ancak araç yıkanınca meg sarı şampuandan daha iyi olduğu kanaatine vardım. Daha sonra aracın üzerine cure+ v7 uyguladım sonuç tam istediğim gibi oldu yüzey çok kaygan su iticiliği güzeldir diye tahmin ediyorum :D

@ZaGani

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Bu dünyanın yanlışı doğrusu pek olmaz. Uçsuz bucaksızdır. V7 nin ömrü iyi değildir ancak. Hazır kış geliyor, kışa yönelik sealantlar alınmalı daha düzgün koruma için, aklınızda bulunsun. 

Geri
Üst Alt