Cruise Control(CC); yani Hız Sabitleyici nasıl kullanılır?

Fren fonksiyonlu CC ler de mevcut sanırım anlaşmazlık burdan kaynaklanıyor. (ACC ve normal CC dışında )

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar adaptif hız sabitleyici olan araçlarda normal hız sabitleyici fonksiyonu kullanılabiliyor mu sadece?

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Merhabalar;

Hayır kullanılamıyor, radar devredışı kalırsa örneğin hız sabitleyiciyi hiçbir şekilde kullanamıyorsunuz.

ACC özelliğine sahipseniz; iki mod arasında geçiş yapabilirsiniz, Adaptif hız sabitleyici ve hız limitleyici.

Merhabalar;
Hayır kullanılamıyor, radar devredışı kalırsa örneğin hız sabitleyiciyi hiçbir şekilde kullanamıyorsunuz.
ACC özelliğine sahipseniz; iki mod arasında geçiş yapabilirsiniz, Adaptif hız sabitleyici ve hız limitleyici.

Tamamdır teşekkürler kurcalaya kurcalaya bi hal olmuştum

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Arkadaşlar benim golf 6 2011 model comforline paket aracım var bunun üzerinde hız sabitleyici yok peki benim buna sadece sol sinyal kolunu hız sabitleyici olanı alsam olurmu yoksa onla beraber ZUCZUG MF Lenkrad Cruise Control Modul almak zorunda mıyım ?

@İlhami 2011 ler tek kol değildir.

CC kol, kontrol ünitesi ve airbag kablosu takım olarak bende var.

ya audi a3 için uygun fiyata garantili hız sabitleme taktıracağımız yer var mı ?

2015 Golf 7 TDI Highline kullanıyorum. Fren yapmadığını görünce oldukça şaşırdım. Daha önce 2013 model A3 Sportback kullandım. Hız sabitleyici aktifken yokuş aşağı bir yolda hızınızın artmasına müsade etmiyor ve fren yapıyor. Hatta HS 90'a ayarlı diyelim. Koldan hızınızı 50'ye düşürürseniz uygun bir şekilde fren yaparak o hıza düşüyor. Adı üzerinde hız sabitleyici. Benim hızımı sabit tutmadıktan sonra adının hakkını veremez. Ben sadece yukarı doğru çalışırım, aşağı doğru yer çekiminin insafına kaldınız gibi oldu :)
Hızı gerçekten sabitlemesi bence iyi olmuyor. Şöyle bir sorum var:

- golfte hızı 100e sabitledik diyelim. Araba yokuş aşağı bir yere geldiğinde hız sabitleyicisi aracın hızlanmasına izin veriyor, hız 120ye çıkabiliyor. (Manuel)

- leonda hızı 100e sabitlersek, yokuş aşağı geldiğinde. Hız sabitleyici hızlanmaya izin vermiyor ve ne yapıp edip hızı 100de tutuyor, hatta devir 4000lere çıkıyor. İnsan da araba bağırınca noluyor diyip sabitleyiciyi kapatıyor. Hız sabitleme keyif yerine eziyete dönüşebiliyor(Dsg, acc yok,2016) leondaki bu durumu nasıl aşarız ? Leondaki sabitleme biraz hayal kırıklığı yaptı. Çözümü bilen var mı ?

Hız sabitlemek için devirin 4000lere çıkması aracın bağırması normal mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf 7 lerdeki hız sabitleyici hızı yokuş aşağıda tutmuyor hızlanıyor ve saçma bir sistem, golf 5 comfortline aeacımda hız sabitleyici koldandı ve yokuşlarda frenleme yapıyordu bunu diskler vasıtasıyla mı yoksa diferansiyel ile mi yapıyordu bilmiyorum ama 1 km bile ileri gitmiyordu, alın size geriye giden bir özellik 😱

Manuel araçlarda vites değişiminin cruise control'ü bozmuyor oluşu hem mantıklı  hem de dikkat edilmesi gereken bir konu.Ford marka araçta debriyaja veya frene dokunduğunuzda cc bozuluyor.Bunu farkettiğimde bayağı şaşırmıştım.

Arkadaşlar, geçen yıl sattığım 2011 model Focus 2 titanium racımda yokuş aşağı inerken  sorun yaşamıyorum. "-" tuşu ile son hızı ayarladığı da rampa aşağı inerken hızı sabit tutuyordu. "+" ile sabitlediğimde hızı alabiliyordu. (Direksiyondan son basılan tuştan bahsediyorum)

Arkadaşlar 2017 model makyajlı kasa golf 7.5 aracımda hız sabitleyici rampa aşağı inerken hız artırıyor. Yanlış mı kullanıyorum anlamadım. Bu durum normal ise kodlama ile halledilenilecek bir konu mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt