Dsg p konumuna alınca gelen tak ses

Zuhrat

Üye
İsim
Zuhrat
Acil yardım..arkadaşlar 1.2 dsg golf aracımda park ederken vitesi p konumuna aldığımda tak bir ses geliyor.Aynı şekilde hareket etmeden D  konuma alıp tekrar p konumuna aldığımda ses gelmiyor aracı geri alıp tekrar ileri aldığımda p konumuna getirdiğimde yine tak sesi geliyor Bı düz zeminde yapıyor bu problem mi yoksa normal bişeymi anlayamadım bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sessiz bir ortamda P konumuna alınca öyle bir ses bende duyuyorum. Hafif bir tık sesi.

Normaldir herhalde sonuçta şanzıman park konumuna geçiyor.

Bilen arkadaşlar daha net cevaplayacaktır.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Zafer hocam bende hafif bir ses değil arkadaşımın 1.6 dizel dsg var ondan az geliyor bende belirgin bir şekilde ses geliyor suan bir sıkıntı yaratmadı vites geçişleri cok güzel sadece aklıma yakıldı 

@Nature and cars kesinlikle yapmıyor araç zaten 2200 km de almadan önce arkadaşlar sıkıntılı dsgler bende huylandım doğrusu 

Acil yardım..arkadaşlar 1.2 dsg golf aracımda park ederken vitesi p konumuna aldığımda tak bir ses geliyor.Aynı şekilde hareket etmeden D  konuma alıp tekrar p konumuna aldığımda ses gelmiyor aracı geri alıp tekrar ileri aldığımda p konumuna getirdiğimde yine tak sesi geliyor Bı düz zeminde yapıyor bu problem mi yoksa normal bişeymi anlayamadım bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılar.
Değerli Hocam 

Bana kalırsa araç sesli sinyal veriyor ve devamında arıza kaçınılmaz.

D konumundan dogrudan P ye aldığınizda yapmamamız gereken bir şey yapıyorsunuz. Çünkü aracın ileri gitme isteğinin aktarma sisteminde yarattığı gerilimi P konuma alinca doğrudan DSG nin çerçevesindeki kulakçıklara bindiriyorsunuz. Oysa ki P ye almadan önce N ye alarak önce elektromekanik park frenine yükü bindirip sonrasında  P konumuna almalısınız.

@silvershadow önerinizi şimdi yaparsam hocam sıkıntı yaratırmı zaten yarın servise göstereceğim 

@silvershadow önerinizi şimdi yaparsam hocam sıkıntı yaratırmı zaten yarın servise göstereceğim 
Değerli Hocam 

Benim dediğimi aynen yaptığınızda ses kesilecek servise gitmenize de gerek kalmayacak.

Deneyip görün aracın yakınındaysanız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam vites geçişlerinde vites topuzundaki pime basıyormusunuz?

Vitesleri biraz ağır geçirerek deneyiniz.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Hocam vites geçişlerinde vites topuzundaki pime basıyormusunuz?

Vitesleri biraz ağır geçirerek deneyiniz.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.
Mandala basmadan geçmiyor ki zaten D konumundan P konumuna.  @Zuhrat Hocam, bende bir dikkat ediyim bakalım bende de var mı, hatta bişeyler farkedersem video ile desteklerim sizinki ile karşılaştırırız. :)  

Arkadaşlar bugün fark ettim yavaş yavaş  p konumuna getirdim r konumunda yaptı o sesi p alırken yapmadı tahminim hızlı geçerken r konumunu geç algılıyor ve p konumunda ses çıkarıyor 

Arkadaşlar bugün fark ettim yavaş yavaş  p konumuna getirdim r konumunda yaptı o sesi p alırken yapmadı tahminim hızlı geçerken r konumunu geç algılıyor ve p konumunda ses çıkarıyor 
R konumuna alınca yapıyor

Bende de mevcut, siz P konumu deyince hatırlayamadım. 

Manuel araçta geriye taktığınızı düşünün. Onda da yapıyor bu sesi. Normal yani.  :)  

@fcsrn gittim servise gösterdim içim rahat etsin diye sorun yık sesi r ye alınca normal dedi bu ses 

Geri
Üst Alt