Geri vitese takılınca sağ aynanın aşağıya eğilerek kaldırım seviyesini göstermes

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Geri vitese takılınca sağ aynanın aşağıya eğilerek kaldırım seviyesini göstermesi

* Bu Özellik Highline Donanım seviyesinde veya Comfortline araçlarda ancak "sürüş konfor paketi" alırsanız sahip olabileceğiniz bir özelliktir.

* Vag Kablosu ile de bu özellik açılabiliyor. Fakat bu şekilde aktive edildiğinde takılmalar olabliyor.

* Tüm bu özelliklere sahipse dahi daha önce hiç ayar yapılmadığından bu özellik çalışmıyor sanabilirsiniz.

Bu Özelliği aktif yapmak veya ayarlamak için:

*Öncelikle Medya cihazında ayarlar kısmında / ayna ve silecekler / geri viteste sağ aynayı indir seçeneğinin önündeki kutucuk işaretli olmalıdır.

*Yarım kontak açık

*Geri Vitese takalım

*Ayna ayar joystick'i aşağıdaki resimde görüldüğü gibi R pozisyonunda olmalı ve sonrasında da o pozisyonda kalmalıdır.

* Bu özelliği kullanmak istemediğinizde  joystick'i R haricinde herhangi bir pozisyona getirmeniz gereklidir.

mP25WY.jpg

*Medya cihazında ayarlar kısmında

*Aynayı gönlünce ayarlayıp kontağı kapatıp tekrar açın

Ok...

Bunları yaptıktan sonra vitesi D'ye ya da 1. vitese alıp saatte 15 km'yi geçince

aynanız normal pozisyonuna geçecek

Peki ya bu özellik çalışmıyorsa.

Aşağıdakileri sırasıyla kontrol ediniz.

İkinci sorunuza gelirsek;

A) Henüz ayar yapılmamıştır.

B) Ayar medya cihazından  aktive edilmemiştir.

C) Ayna Joystick'i R konumunda değildir.

D) Araçta bu özellik aktif değildir. Highline da standart. Comfortline'da sürüş konfor paketi ile birlikte aktive olur. Ya da VAG COM ile açılmalıdır .

Ayna R konumunda geri vitese takıp inmesini istediğiniz düzeyi ayarlayabilirsiniz kendinize göre.

peki yolun soluna park ederken sol taraftaki ayna için geçerli olmuyor mu bu özellik? ülkemizdeki park koşulları malumunuz :D

Sefik dedi:
peki yolun soluna park ederken sol taraftaki ayna için geçerli olmuyor mu bu özellik? ülkemizdeki park koşulları malumunuz :D
Sola parkederken kapıyı hafif aralayıp geriye bakıyorum :D

@Sefik Hocam sol taraftaki ayna sürücüye daha yakın olduğu için biraz yükselince görülebilir diye düşünüyorum sol aynadan aşağısı fakat sağ aynadan tabi görülmesi mümkün olmuyor o şekilde.

cradlemelih dedi:
@Sefik Hocam sol taraftaki ayna sürücüye daha yakın olduğu için biraz yükselince görülebilir diye düşünüyorum sol aynadan aşağısı fakat sağ aynadan tabi görülmesi mümkün olmuyor o şekilde.
eyvallah, bu arada sizin araba da hayırlı olsun Melih hocam @cradlemelih

Bu özelliğin sadece cihazla açıldığını sanıyordum deneyeceğim.

@yusuf

Hocam midlinecilar hep bir gariban, hep bir manuel. Seni cookkk iyi anliyorum

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracı park edince aynanın normal hale gelmesi için (sürüş ayarı) ayna ayarlama düğmesi R konumundan çıkarılmalıdır,R konumunda kalınca (park edilip) daha sonra normal olması gereken ayara gelmiyor. Beyin unutuyor demekki:)) comfortline de durum böyle olabilir.

tuncidag dedi:
@yusuf

Hocam midlinecilar hep bir gariban, hep bir manuel. Seni cookkk iyi anliyorum

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sağolun varolun hocam birbirimizi destek olmalyız :)

Newerdais dedi:
Aracı park edince aynanın normal hale gelmesi için (sürüş ayarı) ayna ayarlama düğmesi R konumundan çıkarılmalıdır,R konumunda kalınca (park edilip) daha sonra normal olması gereken ayara gelmiyor. Beyin unutuyor demekki:)) comfortline de durum böyle olabilir.
böyle bişeyin olmaması lazım hocam. comfortline+skp veya highline araçlarda bir kez r konumunda iken nereyi göstereceğini ayarladıktan ve medya arayüzünde geri viteste aynayı indir seçeneği işaretli olduktan sonra, aynanın konumuyla oynamanıza gerek yoktur. sürekli r'de kalabilir. ayna normal pozisyonuna siz 20 km/h hıza ulaşınca veya kontağı kapattığınızda dönecektir.

@maniax

Benim aracım bazen normal konumuna gelmiyor,bu genelde uzun süreli park sonrası oluyor. Geri gidip sonra sürüşe devam edilince dediğiniz gibi ayna normal konumuna otomatik olarak geliyor. Geri geldik ve aracı park ettik;daha sonra ayna ne aşığıda nede normal sürüş ayarına geliyor,öyle değişik bir ayarda kalıyor. İlginç bir durum bu

Geri
Üst Alt