usb çalınamayan dosya hatası, usb yi görmeme

Rust

Katılımcı Üye

İsim
Erdin
Araç
golf 7
evet şarkı çalarken , bir anda duruyor veya phone a geçtim geri şarkıya dönmesi gerektiği zaman çalınamayan dosya biçimi diyor ve usb yi görmemeye başlıyor.

usb içinde bozuk mp3 ler vardı antivirüs falan vardı , onlara bagladım. formatladıktan sonra tekrar aynı sorunu yaşadım bugün. çıkartıp takınca saniyesinde görüyor ama.

aldıgım usb metal bazen çıkardıgımda ısınmış gibi oluyor , ondan olabilir mi acaba ?

usb yi değiştireceğim , başka önerisi fikri olan var mı ?

servise götürsem orada çalışıyor olacak , sorunu görme ihtimalleri yok ancak denk gelmeleri lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aklıma mevcut usb belleğinizde bad sector olarak tabir edilen hasar olabilir. Bu durumda bir anda kesilme ve okumama  problemleri olabiliyor. Siz her ihtimale karşı yeni bir usb almadan önce başka bir usb ile deneyin isterseniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

erkanz dedi:
Aklıma mevcut usb belleğinizde bad sector olarak tabir edilen hasar olabilir. Bu durumda bir anda kesilme ve okumama  problemleri olabiliyor. Siz her ihtimale karşı yeni bir usb almadan önce başka bir usb ile deneyin isterseniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
hocam bu sorun sonradan gelişen bir hasar mı , 0 aldım çünkü araç için.

Evet hocam, flash belleğin stabil çalışmaması için kullanım esnasında, özellikle veri aktarımı yaparken bilgisayardan çekilirse bu tür hasarlar oluşabiliyor ama yeni olması bakımından nispeten düşük bir ihtimal. Tavsiyem, öncelikle bir başka usb bulup onu denemeniz. Eğer ki o da çalışmazsa o zaman acaba usb okuyucunuzda mı bir problem var onu netleştirmek gerek.

Hocam usb alırken de veri aktarım hızı yüksek kaliteli usbler tercih edin. Şu anki nasıl bilmiyorum tabi.

erkanz dedi:
Evet hocam, flash belleğin stabil çalışmaması için kullanım esnasında, özellikle veri aktarımı yaparken bilgisayardan çekilirse bu tür hasarlar oluşabiliyor ama yeni olması bakımından nispeten düşük bir ihtimal. Tavsiyem, öncelikle bir başka usb bulup onu denemeniz. Eğer ki o da çalışmazsa o zaman acaba usb okuyucunuzda mı bir problem var onu netleştirmek gerek.
hocam çalışıyor onlarca dinliyorum mesela , bir klasörden çıkıp digerine giriyorum sorun olmuyor.arada bir şarkı sırasında veya değiştirirken önce çalınamayan dosya biçimi diyor , sonra kaynaklarda bakıyorum usb bile görünmüyor. çıkarıp takınca yine görüyor.

sorun usb dedir inşallah. başka usb ile deneyeyim.

@the_dr Hocam ne oldu, çözebildiniz mi neymiş problem?

erkanz dedi:
@the_dr Hocam ne oldu, çözebildiniz mi neymiş problem?
daha önce tak çıkar usb girişini haşat etme tecrübem oldugu için , erkek-dişi uç usb takıp öyle kullanıyordum bunda. okuma hızı düşüktü usb nin, kabloda kullanınca anlık görme kaybını ona bagladım.

başka bir usb taktım , biraz geç algıladı. algıladıgı gibi kayboldu. tekrar taktım gördü ve 2-3 gündür sorunsuz maşallah diyeyim. taktıgım usb nin okuma hızı daha yüksek, yine de olursa mini uzatmayı iptal edeceğim.

Sizin adınıza sevindim hocam, ben arada uzatma kablosu olduğunu varsaymamıştım, aman nazar değmesin o zaman  ;D

ara kabloyu da iptal ettim , arada sırada usb yi görmemeye devam ediyor.

aynı sorunu yaşayan var mı , servis ne yapabilir onu da bilmiyorum.

Usb girişinin zamanla aşınma sorunu olur mu o konuda tereddüt yaşıyorum bende en iyisi yine cd ya sd kart kullanmak gibi.

burakca dedi:
Usb girişinin zamanla aşınma sorunu olur mu o konuda tereddüt yaşıyorum bende en iyisi yine cd ya sd kart kullanmak gibi.
o problem için 30 cm lik ara kablo kullanıyorum ama ara sıra olan görmeme sorunumu halen çözemedim.

bulundugum ilde bir arkadaşım bu sorunla servise başvurmuş , sd kart kullanmasını önermişler. usb de bu sorunla karşılaşıyorlarmış.

bu da başka bir forumda golf 7 deki aynı sıkıntıdan muzdarip arkadaşların postları

bende sd karta 10 tane şarkı yüklüyorsam 9 unu çalmıyor var mı bu işin bir püf noktası,usb yok malesef...

Geri
Üst Alt