Yeni Aracım cep Herkül’ü

Herkese çok teşekkür ederim.
Günlük olarak 35 km civarında kullanıyorum.
Her gün golf ile kendi limitlerimde 55 km ile döndüğüm virajı bu araba ile 63 lü hızlarda hiç korkutmadan dönebiliyorum.
Site içlerinde kullanılan hız kesici sarı bloklardan geçerken arkada oturanlar zıplıyor resmen.
Bu süspansiyon olayına alışırsam iyi olacak ama kafamı o kurcalıyor hala :)

55 ve 63 ile döndüğünüz virajın fotoğrafını veya konumunu paylaşır mısınız? Çok ciddi bir viraj olmalı... Evet, insanların acayip acayip merakları var :)

Güzel araç, güle güle kullanın.

Yakıtı nasıl bilgi sahibi olabildiniz mi acaba
Hocam şöyle izah edeyim.

2235 km nin ortalaması şu anda 6.3

Normal modda ü işe git gel sürecinde gidişim 4,9 gelişim 5,5 lerde

Konya Aksaray 200 km yolu yüzde 80 normal modda sürdüğümde 7,2

Konya Manavgat yolu yüzde 70 normal modda sürdüğüm yolda 7,3 ortalama ile gittim

Bir iki kere direk N modu ile başlayıp N modu ile bitirdiğim sürüşlerde 8,5 larda gezdi.

Ama kullanıcı el kitapçığında ilk 6.000 km yakıt verisi değişebilir sonrasında stabil olacaktır gibi bir madde okumuştum

• Beğen
Tepkiler: SCC
55 ve 63 ile döndüğünüz virajın fotoğrafını veya konumunu paylaşır mısınız? Çok ciddi bir viraj olmalı... Evet, insanların acayip acayip merakları var :)

Güzel araç, güle güle kullanın.
Arabalar ile çok tecrübem yok hocam. Ama leon umda başladım bu yolda deneme yapmalara. Golf ile de devam ettim. Şimdi de cep Herkül’ü ile deniyorum bazen. 😅

Fotoğraf olarak ekledim şimdi bahsettiğim yeri IMG_2351.jpeg

• Beğen
Güle güle kullanın inşallah. Çok farklı bir araba. Yol tutuşu çekişi çok iyi. Ama en büyük eksisi tek renk ve tek donanım. Arabaların hepsi tek yumurta ikizi gibi. 😀😀. Ama çok sıkı makine.
Bu kısmı çok ilginç. Yurtdışında satılan i20n'ler de Türkiye'de üretiliyor ancak oralarda renk seçeneği var.

İkinci araç ihtiyacı iyice kendini hissettirince keyif alabilirim düşüncesi ile i20N aldım. Umarım pişman olmam. Golfümüz ve cep herkülümüz aynı karede.
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binersiniz umarım benimde kısa zaman önce radarımdaydı ilanlarda takılıyordum epey elimdekini satıp almam gerekiği için geri kıyamadım golfe 😂 gidiş olarak çok merak ediyorum bende aracımı bı tık hızlandırdım denesek nasıl olurdu acaba 😂

• Beğen
Bu kısmı çok ilginç. Yurtdışında satılan i20n'ler de Türkiye'de üretiliyor ancak oralarda renk seçeneği var.
Evet haklısınız. Burda sunulan siyah tavan da yurt dışı araçlarda opsiyonmuş. Özel seri araç ise donanım olarak özelleştirebilmek isterdim. Siyah yada kırmızı favori rengim

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binersiniz umarım benimde kısa zaman önce radarımdaydı ilanlarda takılıyordum epey elimdekini satıp almam gerekiği için geri kıyamadım golfe 😂 gidiş olarak çok merak ediyorum bende aracımı bı tık hızlandırdım denesek nasıl olurdu acaba 😂
İlan açıklamanıza denk geldim geçenlerde de bir tık değil de birkaç tık fazla hızlandırılmış sanki sizin araç :D

Sağ olun teşekkürler ☺️

Deneyelim tabiiki konyadayım 😀 hayatımda hiç araba denemedim ama geçenlerde iş yerinde bi civic de böyle dedi. Stage 1 210 HP yaptım deneyelim şeklinde.

Bir keresinde otobanda i20N ile Formentor kapışıyordu. Ben 150 beygirlik Golf’ümle sol şeritte 170 ile giderken bu araçları dikiz aynamda bayağı uzak mesafede gördüğüm gibi orta şeride geçtim bakalım ne olacak diye, gözümü açıp kapayıncaya kadar biri sağımdan biri solumdan adeta uçtu. O gün bugündür ikisine de bulaşmıyorum. :)

Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanın…

Hayırlı uğurlu olsun. i20n Türkiye şartlarında alınabilecek en f/p hothatch araç bence. Yurtdışı ve yurtiçi yorumlarında da oldukça beğeniliyor. Keyifli sürüşler. (y) 🧿

Ben de çok ikilemde kalmıştım golf ile arasında. Segment yükseltmek istediğim için C sınıfı golf aldım. Hayırlı olsun.

Sağ olun çok teşekkürler 🙏🏻

Geri
Üst Alt