Dijon Jant (Tamamlandı)

Vagger_Boy

Katılımcı Üye

İsim
Ozan
Araç
Golf 7.5 1.0 TSI Midline Plus
Değerli forum üyeleri sizlere iyi hafta sonları dilerim.

Midline Plus'dan Highline'a projemin dış kısımdan kalan tek eksik yanı 17 inç jantlarımızdı.

Yeni boyanmış Dijon jant seti bulmamızla beraber lastik seçimini de Michelin Primacy 4'den yana kullandım. Sessizliği ve etiket değerinde ki fren mesafesi tercih sebebim oldu. Uzun yıllardır Bridgestone Turanza T005 kullanan birisi olarak, Michelin'in daha yumuşak ve sessiz bir lastik olduğunu söylemem lazım. Dinamik sürüş profilinde girilen virajlarda her iki markanında vereceği hisleri tecrübe ettikçe buraya ekleyeceğim.

Michelin Primacy 4 91V 225/45/17 :
1713679413013.png

17 jantların konforda aşırı bir kayıp yaratmaması sevindirici oldu. Tatlı-sert diye tabir edilen konfora ulaşıldı. İstediğim kombinasyonu her anlamda sağlamış olduk.

Eski jantımızda ki lastik basınç sensörleri Dijon jantlara aktarıldı.

Aracın yerden çamurluğa kadar olan uzunluğu arttığı için fırsat bulduğum bir zaman diliminde Front Asisst ve Lane Asisst kalibrasyonunu bozmasına fırsat vermeden yeniden kalibre ettireceğim.

? Lastikci de içerisine 33 psi hava basıldı. Dönüşlerde lastiğin tam oturmadığını hissettirdi bu hava. Kendim 36 psi bastım şu an daha oturaklı hissiyat sergiledi. 225/45/17 lastiklerde hafif konforlu hafif sportif sürüş için gerekli olan hava basıncı hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. ?

15 inç Lyon jantlara bijon kapakları tam oturup içine girerken 17 inç Dijon jantlarda bütün bijon kapakları hafif dışarıda kalıyor. Bu bütün Dijon jantlarda geçerliymiş. Jantın ET değerinin değişmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Göze batmayan ama fark edilir bir tuhaflık (Son resim)

Şahsi olarak göz zevkimi çok doldurdu ve bir projenin daha dışarıdan tamamen bittiğini, iç aksamda 1-2 ufak eksiği kaldığını gösterdi. İyi forumlar dilerim...

1713680393414.png
1713680657769.pngWhatsApp Image 2024-04-21 at 09.30.02.jpeg
1713682193432.jpeg
1713682209805.jpeg

Son düzenleme:

Ayna kapaklarına bir eksi de ben eklemek istiyorum, güzel günlerde kullanın

Maşallah kardeşim. Tadında olmuş.

Ayna kapakları acil profilimdeki gibi mat R kapağa dönsün. Dijonla bi hayli uyumlu araçta sunroof olmadığı için de piano black pek mantıklı gelmedi bana. Dijon ben de takmıştım ama jantın 17 inche göre ağır olması ve yakıtımı arttırması kaynaklı tekrar 16 ya geçip michelin primacy 4 taktım cuk oldu şuan arabamı tekrardan sevdim. Az yakıt çok konfor :). Güle güle kullanın. Dediğiniz gibi konfor olarak dijon çok bozmuyor, o açıdan iyidir. Hava basıncı olarak ben de 36 vuruyordum.

Geri
Üst Alt