Antifriz Su Paslı Olmuş

ciikolove

Üye
İsim
FURKAN
Merhabalar golf 7 aracım var 1 sene önce devirdaim değişti kronik olarak patladı Trıger seti ile değişti Bügün ise mor antifriz azalmıştı bugün baktım su max olmuş paslı su olmuş ne yapılabilir yarin göstermeye gidince
200 binde dizel arabam bide böyle pis mazot kokusu vardı nasıl desem egr temizlik yapar ya bazi arabalarda koku olur onun gibi

Ekli dosyalar

• 5A756D55-37AD-4208-B934-0CCE36B81DDE.jpeg
    5A756D55-37AD-4208-B934-0CCE36B81DDE.jpeg
    137.3 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:

Merhabalar golf 7 aracım var 1 sene önce devirdaim değişti kronik olarak patladı Trıger seti ile değişti Bügün ise mor antifriz azalmıştı bugün baktım su max olmuş paslı su olmuş ne yapılabilir yarin göstermeye gidince
200 binde dizel arabam bide böyle pis mazot kokusu vardı nasıl desem egr temizlik yapar ya bazi arabalarda koku olur onun gibi
Antifrizin yani (soğutma sıvısının) paslı olması size kısa-orta vadede ciddi masraf açmasına sebebiyet verecektir, bu sebebten antifrizi komple değiştirmeniz yararınıza olacaktır,

Aracınız 7 yaş üstü olduğu için yetkili servislerde yapılan bakım/onarım işlemleri (yedek parça ve işçilikte) %30 Zubizu indirimi hakkınız mevcuttur, Bu indirim sayesinde antifriz değişimini dışarda yaptırmanıza gerek yoktur,

Antifriz değişimi, Buji değişimi, Fren hidroliği değişimi gibi işlemleri %30 Zubizu indirimi hakkınız olduğu için yetkili servis yaptırmakla dışarda sanayide yaptırmak arasında fiyat farkı ya aynı rakama veya benzer rakamlara gelecektir, bu sebebten bu işlemleri yetkili serviste yaptırınız.

Upvote 0
Yetkili servise gideceğiniz günün 1 gün öncesi sistemdeki antifrizi 7/8 litre saf su ile değiştirin,

Kendiniz yapacaksanız genleşme kabı üst horumdan akıtarak yapabilirsiniz videolar var. ( Hava yaptırmayın yaparsınız zor değil.)
Şu aşamalarla yapılırsa iyi olur.
1.tur- Market suyuyla yarım gün kullanın..
2.tur- Market suyu + Sistem temizleme kimyasalı 250/300ml 30km kadar kullanın..
3.tur- Market suyu ile durulama 1 gün kullanın..
4.tur- Saf su koyarak kimyasal ve eski antifrizden tam arınma turu.. 1 gün kadar..
5.tur- G12evo 3 litre + 4 litre saf su işinizi görür.. -25 / -30 seviyesine denk geliyor..

Yetkili servis bu boyutta bir işlem yapmaz ..

Upvote 0
Yetkili servise gideceğiniz günün 1 gün öncesi sistemdeki antifrizi 7/8 litre saf su ile değiştirin,

Kendiniz yapacaksanız genleşme kabı üst horumdan akıtarak yapabilirsiniz videolar var. ( Hava yaptırmayın yaparsınız zor değil.)
4.tur- Saf su koyarak kimyasal ve eski antifrizden tam arınma turu.. 1 gün kadar..
5.tur- G12evo 3 litre + 4 litre saf su işinizi görür.. -25 / -30 seviyesine denk geliyor..

Tekrar olurmu hocam

Upvote 0
Hocam simdi götürdüm sanayiye antifriz derecesi iyi dedi özelliği kaybetmiş dedi o yüzden kirli gözüküyor diyor

Upvote 0
Hocam simdi götürdüm sanayiye antifriz derecesi iyi dedi özelliği kaybetmiş dedi o yüzden kirli gözüküyor diyor
Bende bayram sonrası antifriz şanzıman yağı fren hidrolik yağını değiştireceğim.instagramda Formenmotors diye bir sayfa çıktı.bunları yakın zamanda değişen varmı özel veya yetkili serviste ?

Son düzenleme:
Upvote 0
Bende bayram sonrası antifriz şanzıman yağı direksiyon yağı fren hidrolik yağını değiştireceğim.instagramda Formenmotors diye bir sayfa çıktı.bunları yakın zamanda değişen varmı özel veya yetkili serviste ?
Golf 7 lerde direksiyon elektro-mekanik sistemdir, direksiyon hidrolik sistem değildir, haliyle hidrolik ile çalışmaz. Yani direksiyon sistem yağ ile çalışmaz,

Fren hidroliği, antfriz değişimi, buji gibi işlemler aracınız 7 yaş üstü olduğu için yetkili serviste (yedek parça ve işçilikte) %30 Zubizu indirimi hakkınız mevcuttur, yani daha uyguna gelecektir veya dışarsı ile aynı rakama gelecektir, bu tip işlerde yetkili servislerde yapmak daha avantajlı olur.

Upvote 0
Bende bayram sonrası antifriz şanzıman yağı fren hidrolik yağını değiştireceğim.instagramda Formenmotors diye bir sayfa çıktı.bunları yakın zamanda değişen varmı özel veya yetkili serviste ?
bahsettiğiniz yeri biliyorum bende dsg tüpü değişimi için gidecektim. lakin reklam gibi olmasın torium avm nin orada daha iyi bir yer buldum dm den ulaşırsanız yardımcı olurum

Upvote 0

Bunu yapmayın. Aracın sistemine artık ne kadar paslanmış olursa olsun saf su haricinde su koymayın. Pas denilen şey bir bakterinin metali yiyerek okside etmesi anlamına geliyor. Clostridium tetani isimli bir bakteridir. Oksijensiz ortamda yaşayan bu bakteri, oksijenli ortamda üremesini durdurup spor formuna geçer. Sistemi temizlemek için üretilen dezenfektanları saf su ile kullanın.

Upvote 0

Geri
Üst Alt