Hata: Şanzıman durumu hakkında

sadbuttrue

Üye
İsim
yunus emre
Araç
golf 7
Arkadaşlar herkese selam,

Bugün tatsız bir hata ile karşılaştım. Aracım 2014 model Comfortline DSG ve şu an 130k km de. Sabah aracımı çalıştırdığımda Hata: Şanzıman sarı uyarısı ile karşılaştım. Ancak yaklaşık 10 saniye sonra kayboldu. Sürüş sırasında herhangi anormal bir durumla da karşılaşmadım. Bu hatanın nedeni ve çözümü hakkında görüşlerinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum.

Oncelikle gecmis olsun
Ayni hatayi birkac yil once benim aracta da verdi stop edttim tekrar calistirdim vermedi zaman zaman birkac kez daha verdi onemsemedim cunku stop edip calistirinca vermiyordu ve sonuc en son verdiginde arac yerinde kaldi megatronic ve degisti sansiman yarim tamir gordu
Bence zaman gecmeden sen bir araci cihaza baglat ve baktir

Upvote 0
Vites D konumundan N ye veya R ye geç geçiyor mu ? Kavrama ne durumda? Tüple ilgili de sorun olabilir. Boşu boşuna vermiyordur mekatronikte bişeyler başlamış olabilir.

Upvote 0
Vites D konumundan N ye veya R ye geç geçiyor mu ? Kavrama ne durumda? Tüple ilgili de sorun olabilir. Boşu boşuna vermiyordur mekatronikte bişeyler başlamış olabilir.
Vites geçişlerinde herhangi bi sorun yok şu anda. Kavraması bildiğim kadarıyla değişmedi bu zamana kadar ankarada da tavsiye edebileceğiniz servis var mı?

Upvote 0
Sorun için önce Ankara Aydoğan servisine gittim. Tüm Mekatroniğin değişmesi gerektiğini ilettiler ve 58k küsür bi fatura çıkardılar. Sonrasında özel servis ile görüştüm. Araçta önceden revize görmüş yansanayi pleyt olduğunu ve hatanın bu parçadan kaynaklı olduğunu gördük hata kodlarından. Pleyt değişti revize görmüş orijinal parça ile. Sorun giderildi. Ankarada olan arkadaşlar için HR Otomotiv Castrol servisini tavsiye ederim. Çok ilgilendi Hüseyin abi ve sorun çözüldü.

Upvote 0
Sorun için önce Ankara Aydoğan servisine gittim. Tüm Mekatroniğin değişmesi gerektiğini ilettiler ve 58k küsür bi fatura çıkardılar. Sonrasında özel servis ile görüştüm. Araçta önceden revize görmüş yansanayi pleyt olduğunu ve hatanın bu parçadan kaynaklı olduğunu gördük hata kodlarından. Pleyt değişti revize görmüş orijinal parça ile. Sorun giderildi. Ankarada olan arkadaşlar için HR Otomotiv Castrol servisini tavsiye ederim. Çok ilgilendi Hüseyin abi ve sorun çözüldü.

Geçmiş olsun.

Yetkili servisler iyice kabak tadı vermeye başladı.

.

Upvote 0
geçmiş olsun

Son düzenleme:
Upvote 0
Bu işleme ne kadar istediler hocam

Upvote 0
Bu işleme ne kadar istediler hocam

Bu işlemle birlikte hem bakım hemde başka işlemlerde yapıldı, işçilik hepsi için hesaplandı . O yüzden net bi tutar söyleyemeyeceğim ama yaklaşık 15-18 civarı tutacaktır. Ayrıca basınç tüpü orijinal ve sorunsuz olduğu için değişmedi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt