Türkiye Sigorta Kasko Rezaleti

İsim
Ahmet
Araç
Golf 7 1.2 TSİ
Arkadaşlar merhaba 21/02/2024 sabah 7:40 da tek taraflı bir kaza geçirdim ve arabamın sağ ön aksı jantı lastiği kırıldı(kaldırıma çarptım),sonra hemen kaskomu kullanmak için sigorta şirketimi aradım çekici bekledik 1 saat geldi şükür,sonra direk maslak audiye çektirdim arabamı çünkü istediğim serviste yapma hakkım vardı poliçem sayesinde bu andan sonra kabüsüm başladı arkadaşlar yani önce servis danışmanı eksperin kullanmadığı adresine mail attı 16-17 gün sonra dedim kaybettiğim günlerin ikame aracını istiyorum 10 gündür beni oyalıyor sonra dosyam araştırmaya düştü fatura çok çıktı 240 bin tl tramer geldi sebep ben sabah 7:40 da alkol testi yapmamışım polis çağırmamışım abi ilk kazam ilk arabam kimse bana demiyor acentamda aradığım sigorta da hiç kimse 36-37 gün sonra bilirkişiyle görüşme etme derken bügün kontrollü onay çıktı o ne demek diyorum arabanın en önemli parçaları direksiyon kutusu aks mili tamire gitsin diyor sigorta,böyle bir saçmalık görmedim ben hayatımda ben neden fazla para ödeyerek yetkili servis poliçeli kasko yaptırdım onu da geçtim ben o arabayla 190-200 giderken direksiyon kutusunu kitlerse sorumlusu kim olacak şimdi bayi kabul etmiyor sanırım anladığım kadarıyla ama yani gerçekten rezalet bir iş sizin fikirleriniz nelerdir deneyimleyen veya bilgi sahibi olan varsa benle paylaşmasını rica ederim.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Gecmis olsun

Alkol raporu konusunda sigorta sirketi maalesef haklı

Tek taraflı kazalarda alkol şüphesi / alkol ihtimali her zaman sigorta sirketleri için birincil şüphe nedenidir.

trafik ekipleri yaralanma/ölüm (adli durum) yoksa biz artık tutanak tutmuyoruz diyorlar (burası tamam)
**ama kaza mahalline geliyorlar / gelmek zorundalar. İsin bu kısmında alkol muayenesi yapılması gerekirdi.

Siz polis ekibi çağırmadınız (tutanak + foto kendiniz hallettiniz) dolayısıyla alkol testi de olmadı.

Bu durumda kazayı takip eden max 8 saat içinde saglık kuruluşlarında alkol kan testi yaptırmak gerekirdi.

İşin bu kısmı yasalarla yönetilen bir ülkenin yasal prosedürleri (TR de bunlar zor isler kim ugraşır ?? dersenizde haklısınız.)

Geldik hasara ait parça+ekipmanlara ait sigorta şirketinin çıkardığı pürüzlere .

Bu ülkede kaza yapmayacaksınız.

Tüm sigorta şirketleri çakaldır / İT dir .
XYZ sigorta farketmez.

Kaza yapana kadar hepsi iyidir. Kazadan sonra hepsi çahala yatar..

Tekrar geçmis olsun.

Geri
Üst Alt