Yakıt Hattı Arzası

Asiprens

Yeni Üye
İsim
Enes
Araç
Golf
Herkese merhaba arkadaşlar Aracım 2015 Golf 7 midline Plus TDI Şuan güncel olarak 140 binde ve 5 ay önce ağır bakımları yapıldı özel serviste triger seti değişti rutin bakımları yapıldı ondan sonra yakıt hortumunda yırtık oluştuğu için ciddi menzil kaybı ve yoğun kokuyla dumana maruz kaldım bu durumu belirttim ve yakıt hortumlarının aşındığını değiştirmem gerektiği söylendi buna razı gelip tamam dedikten sonra bugün aynı sorunu tekrar yaşadım 5 ay içinde ikinci defa yakıt hortumunda sızıntı sorununu yaşadım. Kaputtan çıkan dumanlar ve koku ben burdayım diyor buna alıştım artık. Yarın Eurorepar özel servise gidip bu sorunun kaynağının neden olduğunu öğrenmeye çalışacağım triger seti değiştikten sonra 2 defa aynı sorunu yaşamamdan kaynaklı bu durum bana normal gelmiyor ve motora sızan yakıt triger setine zarar verir mi bilmiyorum şayet öyle bir durumla karşılaşırsam 5 ay içinde 2. Kez trigerde değiştirmem gerekecek bununla alakalı bilgisi olan üstatlarım varsa yardımcı olup aydınlatırsa çok memnun olurum şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Vw de bu yakıt hortumu orjinal bile olsa bükmeye, esnetmeye kanırtmaya karşı oldukça kırılgandır.

İşlemin yapıldığı serviste montaj sırasında buna dikkat etmediklerini varsayıyorum. (Hem ilk değisimde hem ikincinsinde)

Hocam Bugün gidip başında duracam özenle değişip nedenlerini bulmaya çalışacağım :)

Geri
Üst Alt