7.5 Taiwan Çin Stop Sorunu

Selamlar, vland marka stop aldım bende de takılı kalıyordu. Elektronikçi arkadaşlar devre bozuk vs dedi ama çok kurcalamak istemedim. Orijinal 7.5larda önden arka stoplara 2 tane fren kablosu geliyor. Eğer aracınız 7 kasa ise tek fren kablosu geliyor bu yüzden kartın içindeki şema devreyi ayıramıyor. Kodlama vs ile çözülecek bir durum değil.

Orijinal fren kablolarını iptal edip plaka aydınlatmasından stoplara park kablosu, 3. stoptanda fren kablosu çektik hiç bir sorun olmadan kullanıyoruz.

Selamlar, vland marka stop aldım bende de takılı kalıyordu. Elektronikçi arkadaşlar devre bozuk vs dedi ama çok kurcalamak istemedim. Orijinal 7.5larda önden arka stoplara 2 tane fren kablosu geliyor. Eğer aracınız 7 kasa ise tek fren kablosu geliyor bu yüzden kartın içindeki şema devreyi ayıramıyor. Kodlama vs ile çözülecek bir durum değil.

Orijinal fren kablolarını iptal edip plaka aydınlatmasından stoplara park kablosu, 3. stoptanda fren kablosu çektik hiç bir sorun olmadan kullanıyoruz.
Bunu detaylı anlatan bir yer var mı ? Kendimiz yapabilir miyiz bu işlemi

Bunu detaylı anlatan bir yer var mı ? Kendimiz yapabilir miyiz bu işlemi
Hocam 12v kontrol kaleminiz varsa ve eliniz yatkınsa 2 kişi yapabilirsiniz. 3. Stop lambasının oradaki kablo demetini sıyırıyorsunuz, 12v kontrol kalemi ile plaka lambasına giden kabloyu bulup 2 adet ek kablo yapıp sağ ve sol stop lambalarının park kablosuna giriş yapıyorsunuz ve stoplara ayrıyeten park girişi yapmış oluyorsunuz. Sonrasında 3. stop lambasının kablosunu bulup yine aynı şekilde stoplara kablo çekiyorsunuz ve bunu da fren kablosu olarak giriş yapıyorsunuz.

Not: Önden stop lambasına gelen asıl fren kablosunu iptal ediyorsunuz, araç arka stop lambalarını kontrol edin diye uyarı verecek ya kablolara direnç atın ya da vagcom ile stoplara giden kabloyu iptal edin.

Bunu elektrikçinize anlatırsanız kesinlikle anlar ve yapar, yapamıyorsa başka elektrikçi bulun.

Geri
Üst Alt