Klima yönlendirme sesi

Ayhan5353

Üye
İsim
Ayhan
Arkadaşlar klima yönlendirme düğmesine basınca örneğin cama yada ayaklara verince plastik sürtünme sesi geliyor . Bunun sebebi hakkında bilgi verirmisiniz.

Tek sefer mi geliyor, devamlı mı?
Tek sefer de . Yani şöyle diyim. Sıcak havayı açıyorum. Yönlendirmeyi cama veriyorum o esnada plastik sürtünme sesi geliyor. Sanki bir şey dönerken sıkışıyor gibi. Sonra kesiyor o sesi. Tekrar ayaklara vereceğim zaman da aynı sesi yapıyor. Ama sürekli değil. Sadece yönlendirme esnasında

Upvote 0
Tek sefer de . Yani şöyle diyim. Sıcak havayı açıyorum. Yönlendirmeyi cama veriyorum o esnada plastik sürtünme sesi geliyor. Sanki bir şey dönerken sıkışıyor gibi. Sonra kesiyor o sesi. Tekrar ayaklara vereceğim zaman da aynı sesi yapıyor. Ama sürekli değil. Sadece yönlendirme esnasında
Yönlendirmek için flapler açılıp kapanıyor. Geçiş anında ses yapar. Yani rahatsız edici ya da zorlanma gibi, bozulmuş gibi bir ses ise durum farklı olabilir. Video çekip eklerseniz daha net olur.

Upvote 0
Bende de aynı sorun vardı sökün ön teyp çerçevelerini vs klima havalandırmasını çekin geliyor arkada 2 adet plastik kapak var dişli yerlerini yağlayın tamamdır

Upvote 0

Geri
Üst Alt