Senede 2 veya 3 kere ancak pantolon giyerim oda denk geldi kemerimin ucundaki demir parça koltuğa bunu yaptı çok daha fazlası olabilirdi neyseki bununla kurtardık.. Buna nasıl müdahale edilir. 

Bende de az da olsa bu oluyor. ama şanlıyım sanırım Mesleğim gereği hep eşofman giydiğimden pek zarar vermiyorum koltuklara :)  

Giydirme kılıf diktirmek sanirim en iyi cozum, zira ayni tiftiklenme bende de var.

@yusuf. @Ender  hocam teşekkürler,ufak bir makasla gözüken ipleri kestim gerisini de görmezden gelip unutacağız. @Ender hocam benimde iş kıyafeti eşofman,şort vs. Pantalon kemer tecrübesi olmayınca böyle oldu.

Bu konu beni çok üzdü çünkü 2008 model pejo 207 premium aracımı 2. El almama ve uzun zamandır kullanmama rağmen hiç böyle bir sorunu yoktu. Acaba golfe kılıf mı yaptırsam ? Varmı yaptıran orjinal gibi duran kılıflar fln ? 

Pejo dan fotolar 

IMG_0734.JPG

IMG_0736.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pejo 307 kullanmistim 2003 modeldi yirtiik tiftik yoktu golfu alirken koltuklarina dosemesine vuruluyor insan fakat kalitesiz oldugu besbelli ortada her ne kadar kabuo etmeyenler olsa da gorunumu hissiyati super ona soz yok

Bu bölgeler deri kaplansa nasıl olur.. Mesela orta kol dayama da çok toz oluyor.. Deri kaplamak mantıksız mı ?

İç Süngerde cok kaliteli degil galiba bnide sinir ediyor oralr

Bu konu beni çok üzdü çünkü 2008 model pejo 207 premium aracımı 2. El almama ve uzun zamandır kullanmama rağmen hiç böyle bir sorunu yoktu. Acaba golfe kılıf mı yaptırsam ? Varmı yaptıran orjinal gibi duran kılıflar fln ? 
Degerli Hocam 

Ön koltukların kapı taraflarında havayastıkları bulunduğu için koktuk kılıfı tavsiye edilmiyor. Ancak örtü kullanabilirsiniz. 

Bunun nedeni koktuk kılıflarında kullanılan iplerle alakalı . Piyasada koltuk kılıflarinda 10 kat ip dahi kullanan firmalar var .Bunda çokta garantili olabileceğine inanmıyorum.airbagli araçlarda Orjinal ip kalınlığı  4-6 kattır.

Burada kullanılan ipler ise cousin marka orjinal otomobillerin kullandığı oto testli airbaglerde rahatlıkla kopabilen ve patlamaya engel olmayan türden. Bunun yanında yan ve arka kısımlarda kullandığımız alman suni derilerde hem çizilmelere karşı dayanıklı hemde airbag çıkışında hiç problem yaşanmadan açılmasına olanak veriyor.Nitekim airbag patlamışsa sadece  deri kısmı iki parça değiştirme imkanı var..Bunun yanında dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu da değil..Sag koltuk ağırlık sensörü .koltuğun içindeki jelatin kaplı bir devre şeklinde olup deri yapan kişinin en fazla dikkat etmesi gereken husus bu.. Bunu bilmeyen yaparız abi tarzı atlıyan bir döşemeci bunu kesebilir ve bu durumda size en az 600 euro gibi bir masraf açabilir.

Bunlar dışında airbagle alakalı bir durum yok koltuk altından fişler sökülüyor ve aynen takılıyor.Bu fiş söküm takımında dikkat edilmesi gereken husus sa bu arada, söküm takım arasında geçen sürede kontak çevrilmemeli çünkü çevrildiği takdirde fiş bağlı olmadığı için airbag ışığı yanar ve bunu ancak serviste söndürebilirsiniz.

Orijinal görüntü ve işlevini bozmadan kullanabileceğiniz örtü olarak linkteki ürünü tavsiye ederim.

@silvershadow hocam koltuk tişörtü kullansak airbag sorunu olur mu sizce, ben atlet kullandım ama onda da şöyle bir sıkıntı var oturduğumuz kısmın içi tozla dolmuş atleti çıkardım o yüzden altı çok kirleniyor, şimdi sadece sırt kısmına tişört bakıyorum o da sizin yaşadığınız sorunu yaşamamak için.

@silvershadow hocam koltuk tişörtü kullansak airbag sorunu olur mu sizce, ben atlet kullandım ama onda da şöyle bir sıkıntı var oturduğumuz kısmın içi tozla dolmuş atleti çıkardım o yüzden altı çok kirleniyor, şimdi sadece sırt kısmına tişört bakıyorum o da sizin yaşadığınız sorunu yaşamamak için.
Giydirmeyip üzerine bıraktığınız sürece sorun yok Değerli Hocam 

Giydirdiğimizde gerginlikten dolayı koltuk yanaklarına zarar mı verir hocam o yüzden mi üzerine bırakın dediniz

Giydirdiğimizde gerginlikten dolayı koltuk yanaklarına zarar mı verir hocam o yüzden mi üzerine bırakın dediniz
Degerli Hocam;

Birincisi :

Hava yastıkları açılmayabilir, gecikmeli veya hatalı ya da yanlış yönelimle açılabilir.

Ikincisi:

Gergin olan tişört koltukların yan sunger yükseltilerine baskı yapar ve yanal tutuşunu azaltır.

Üçüncüsü:

Aracınıza doğan görünümlü şahin görüntüsü verebilir :)

Degerli Hocam;Birincisi :

Hava yastıkları açılmayabilir, gecikmeli veya hatalı ya da yanlış yönelimle açılabilir.

Ikincisi:

Gergin olan tişört koltukların yan sunger yükseltilerine baskı yapar ve yanal tutuşunu azaltır.

Üçüncüsü:

Aracınıza doğan görünümlü şahin görüntüsü verebilir [emoji4]
Hepsi tamam da en sonuncusunu demeseydiniz iyiydi [emoji6] hocam aklımda bi cozum var ama yapabilirsem paylaşayım sizinle daha doğrusu aklımdaki gibi yaptırabilirsem

Geri
Üst Alt