Kodlama sonrası start stop “aracın enerji ihtiyacı yüksek”

İsim
Fatih
Araç
Golf 7
Öncelikle selamunaleyküm arkadaşlar forumda yeniyim herkese selam ve saygılar. Dün vcds kodlama cihazı aldım aracım golf 7 1.2tsi midline plus 2016 model bir araç, vcds ile geri vites ayna indirme r logosu esp sport modu gibi kodlamalar yaptım. Bu işte yeni olduğum için öğrenerek yapmam 3 4 saatimi aldı marşa da hiç basmadım. Bir zaman sonra akü zayıf aracı çalıştırın uyarısı aldım ve kontağa bastığımda akü bitmişti, aracı vurdurarak çalıştırdım, bugün yaklaşık 50km yaptım ve start stop devreye girmiyor mesaj olarak “aracın enerji ihtiyacı yüksek” yazısı var bu durumu nasıl düzeltebilirim şimdiden teşekkürler ve saygılar.

Öncelikle selamunaleyküm arkadaşlar forumda yeniyim herkese selam ve saygılar. Dün vcds kodlama cihazı aldım aracım golf 7 1.2tsi midline plus 2016 model bir araç, vcds ile geri vites ayna indirme r logosu esp sport modu gibi kodlamalar yaptım. Bu işte yeni olduğum için öğrenerek yapmam 3 4 saatimi aldı marşa da hiç basmadım. Bir zaman sonra akü zayıf aracı çalıştırın uyarısı aldım ve kontağa bastığımda akü bitmişti, aracı vurdurarak çalıştırdım, bugün yaklaşık 50km yaptım ve start stop devreye girmiyor mesaj olarak “aracın enerji ihtiyacı yüksek” yazısı var bu durumu nasıl düzeltebilirim şimdiden teşekkürler ve saygılar.
aracın aküsü daha önce hiç değişmediyse yaşlı sayılabilecek bir akü yani şarj edilerek eski kondisyonuna gelmeyebilir, en sağlıklısı akü değişimi yapmak olur diye düşünüyorum.

Aleykümselam. Oto elektrikçi yada akücüye gidip akünüzü ölçtürün. Çıkan değere göre değişim gerekebilir..

Merhabalar, kendim kodlama yaparken start stopu devre dışı bıraktım bende de aynı şekilde hata veriyor ancak benim aküm yeni. Eğer aküyü ölçtürdükten sonra sağlıklı çıkarsa kodlamayla düzelebilir bir kontrol edin derim.

Merhabalar, kendim kodlama yaparken start stopu devre dışı bıraktım bende de aynı şekilde hata veriyor ancak benim aküm yeni. Eğer aküyü ölçtürdükten sonra sağlıklı çıkarsa kodlamayla düzelebilir bir kontrol edin derim.
Akülerimiz belli bir voltajı görene kadar star stop devreye girmiyor.
Akücüye gidip ölçüm yaptırabilirsiniz. Eğer akü sağlıklı ise doldurup verirler. Değilse değişim şart.

Kodlamada farklı bir yeri değiştirmişim onu düzeltince düzeldi Şuan sıkıntısız

Teyp logosu değiştirme yerine girmiştim Şuan hangi kanal hatırlamıyorum teyp logosu değiştirme byte 18 olması lazım yanındaki byte 17yi 00 yaptım düzeldi

İnan meraklı olan tüm retrofitçilerin başına gelebiliyor. Paylaşım için sağ ol.

Geri
Üst Alt