Lastik Basınç Jant Değişim

Ferit_Kilic

Yeni Üye
İsim
FERİT
Araç
GOLF 7
Arkadaşlar Selamın Aleyküm hepinize 2015 golf 7 16 dover janttan 17 dartforda geçecem lastik basnç uyarı olayı aklımı kurcaladı. Araştırdığım kadarıyla 7 lerde sensör olmuyormuş. Abs sensöründen algılıyoırmuş dönüş hızına göre benim bu şekilde jant değiştiriyor olmam uyarı hata herhangi birşeye yol açar mı?

Teşekkürler şimdiden hepinize.

Arkadaşlar Selamın Aleyküm hepinize 2015 golf 7 16 dover janttan 17 dartforda geçecem lastik basnç uyarı olayı aklımı kurcaladı. Araştırdığım kadarıyla 7 lerde sensör olmuyormuş. Abs sensöründen algılıyoırmuş dönüş hızına göre benim bu şekilde jant değiştiriyor olmam uyarı hata herhangi birşeye yol açar mı?

Açmamalı...

Aleykümselam

15 inç 195 65 r15
16 inç 205 55 r16
17 inç 225 45 r17
18 inç 225 40 r18
Golf için orijinal ebat ve lastikleridir.
Aracınızda hepsini kullanabilirsiniz.
Bu ebatların dönüş çapları neredeyse aynıdır.

Lastik basınç uyarısının çalışma prensibi, uyguladığınız basınç değeri sonrası multimedyadan set ettikten sonra, herhangi bir lastiğin basıncının diğerlerine göre az olduğunun tespiti, havası az olanın daha çok döneceği sebebiyle uyarı verir. (Bu da yaklaşık 10 psi bir kayıp olunca uyarı verir)
Sorunuza göre de her biri eşit döndüğü sürece yukarıdaki lastik ebatları tamamen golf ile uyumludur.

Geri
Üst Alt