Yeni golf almak istiyorum

Erhandz

Üye
İsim
Erhan düz
Arkadaşlar merhaba

Foruma yeni üye oldum. Golf 7 almak istiyorum ancak yardıma ihtiyacım var.

Öncelikle 1.4 tsi dsg ile 1.6 tdi dsg arasında kaldım. Şahsen performans aracı istiyorum bu yüzden tsi motorun 125 bg olması sessiz çalışması ve arka süspansiyonların bağımsız olması sebebiyle tsi motora yakınım.. tek tereddütüm yakıtı. çok yakıyormu? doğru bilgi verecek arkadaşlar merakla cvp bekliyorum? hızlı ivmelenen ve genelde gaz pedalını kökleyenlerdenim..

2.olarak merak ettiğimse sıfır mı alayım yoksa istediğim opsiyonlarda 2.el bulabilirmiyim.. sunroof, u led, keyless entry, geri görüş kamerası kesinlikle istediklerim..renk olarak pasifik mavi öncelikli olmakla beraber beyaz da alabilirim. 

0 araç ne kadar sürede gelir? yüzde kaç indirim alabilirim ?

Bu kardeşinize tavsiyede bulunup yol gösterirseniz sevinirim.

Teşekkürler 

@Erhandz

Aramıza hoş geldiniz. İlk ve en önemli soru yılda kaç km yaptığınız. Eğer performans arıyorsanız ilacıniz act ;)

Eski aracınız neydi. Piyasada en az yakan benzinli motorlardan biridir act. Tabi performansı da gayet iyi...

@Erhandz 0 arac yaklasik 3 ayda geliyor, fakat anahtarsiz giris haric diger opsiyonlarda gelecek arac bulabilirsiniz diye dusunuyorum. Dost Drive kampanyasi ve bayi indirimi ile suan %4 banko. Cok zorlarsaniz 5 alan duydum, hakkinizda hayirlisi olsun. Ben 16 Mayis ta siparis verdim Agustos ortasini bulacak gibi gozukuyor suan icin.

@Erhandz bende sizin gibi 1.4 tsı ve 1.6 tdı arasında kaldım ancak performans olarak ACT almadıktan sonra bana 1.6 tdı daha mantıklı geldi. 25 nisanda siparişini verdiğim aracın üretimi dün tamamlanıp 20-22 temmuz teslimi gözüküyor. Yaklaşık 3 ay..

@yusuf yılda en fazla 10 12 bin yaparım diye düşünüyorum. eski arabam 1.2 skoda fabia ydı. bin pişman oldum aldığıma. 125 bg tsi yetecektir büyük ihtimalle ama 3 ay beklemek sıkıntı.. artık 2.el bakacağız anlaşılan

@VeYSeL hayırlısı olsun az kalmış. ama 3 ay beklemek sıkıntılı.. 2.ele yöneleceğim artık.

@yusuf yılda en fazla 10 12 bin yaparım diye düşünüyorum. eski arabam 1.2 skoda fabia ydı. bin pişman oldum aldığıma. 125 bg tsi yetecektir büyük ihtimalle ama 3 ay beklemek sıkıntı.. artık 2.el bakacağız anlaşılan
Fabia kaç model kaç bg olanıydı. Dizel almanıza gerek yok yaptığınız km için. İmkan varsa kesinlikle act alın derim. Uzun yıllar binecekseniz sıfır alın derim. Zaten çok fiyat farkı yok. Belki yakın opsiyonlara sahip hazır araç bulabilirsiniz. Canlı desteğe sorun arada bir.

@yusuf 2011 model 70 hp di. araç iyidi ama motor küçük diye zorlayınca fazla yakıyordu. canlı desteğe nerden bakabiliyoruz?

@yusuf1.2 tsi 110 hp ile test sürüşü yaptım dediğiniz gibi ona bile bayıldım ?

Arkadaşlar merhaba

Foruma yeni üye oldum. Golf 7 almak istiyorum ancak yardıma ihtiyacım var.

Öncelikle 1.4 tsi dsg ile 1.6 tdi dsg arasında kaldım. Şahsen performans aracı istiyorum bu yüzden tsi motorun 125 bg olması sessiz çalışması ve arka süspansiyonların bağımsız olması sebebiyle tsi motora yakınım.. tek tereddütüm yakıtı. çok yakıyormu? doğru bilgi verecek arkadaşlar merakla cvp bekliyorum? hızlı ivmelenen ve genelde gaz pedalını kökleyenlerdenim..

2.olarak merak ettiğimse sıfır mı alayım yoksa istediğim opsiyonlarda 2.el bulabilirmiyim.. sunroof, u led, keyless entry, geri görüş kamerası kesinlikle istediklerim..renk olarak pasifik mavi öncelikli olmakla beraber beyaz da alabilirim. 

0 araç ne kadar sürede gelir? yüzde kaç indirim alabilirim ?

Bu kardeşinize tavsiyede bulunup yol gösterirseniz sevinirim.

Teşekkürler 
Değerli Hocam;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Gürültü, titreşim ve konfor önemli diyorsanız TSI, bunlar önemli değil ekonomiden sonra gelirler diyorsanız TDI;

Tork istiyorsanız TDI; hız seviyorsanız TSI;

Yakıttan çekiniyorsanız TDI, Gazlamadıkça yakmaz sorun yok diyorsanız TSI;

Aslında ACT tam size göre bir makine bu ikilemlerin hepsini oratadan kaldıran bir makine hem de.

Dizel için verdiğiniz farktan daha azına son teknoloji ve silindir kapama teknolojisine sahip bir 150 Beygirlik veya 140'lık ACT makine alablirsiniz. Bastı mı yakar... Yakar deyince diğer araçlar gibi değil. elbette.Ama 9 litreyi geçemezsiniz kolay kolay uzun süreli ortalamada. TDI'da bu ortalamayı yaktırabilen tek kişiyi müstesna kişiliği nedeniyle istisna tutarsak (ismi bende saklı ama acemilikten değil özel yetenekleri nedeniyle kesinlikle :) ) bu ortalamaya yaklaşmanız dahi mümkün değil. Uzun süreli ortalamanız 6 litre civarında olur çok zorlasanız da.

İkinci el bulmak mümkün.Düşük kilometrede servis bakımlı maksimum 3 yaşında bir makine alırsınız olur biter.

Hayırlı olsun

@Erhandz

Herhangi bir gelişme var mı değerli Hocam?

@budak1903 nickli Hocamızın mükemmel ve kararında bir dolulukta bir aracı var..

hesabınıza uyar mı bilmeme ama nasıl bilinçli ve severek kullandığına şahitlik ettiğim için kefilim...

İlanı burada:

fiyat aralığınızı yazmamışsınız, herşey ona bağlı, istediğiniz özelliklere yakın düzgün bir 2.el bulabilrsiniz, ya da limit yüksekse 1,4 tsi highline sipariş edip istediklerinizi ekletirsiniz,

yılda 10-12 bin km için tdi gereksiz olur bence, yakıt konusunda basınca yakmayan araç yok, ruhunuzu teskin edip az basarsanız ortalamada 6 litreyi görürsünüz...

Geri
Üst Alt