Başıma gelen dolandırıcılık olayı

aaron

Üye
İsim
Aaron
Değerli büyüklerim, arkadaşlarım,

Bugün başıma gelen bir dolandırıcılık olayını sizlere anlatmak, sizleri uyarmak istiyorum. 

Olayı fark etmem Akbank ın bana mesaj atmasıyla oldu mesajı şöyleydi : Bilginiz icin: 1001 ile biten Axess kartinizla 01/07/2016 saat 16:39:42'de    52.00 TL tutarinda bir TELEKOM        harcamasi yapilmistir. Akbank 4442525"

Mesajı gördüm hemen şüphelendim, çünkü telekom ttnet vs hiç biri ile uzaktan yakından bağlantım olmadı, bir de bu kredi kartımı çok nadir kullanıyordum (en son 11 gün önce kullanmışım). Akabinde hemen bankacılık uygulamasını açtım bir de be göreyim sadece 52 tl olsa iyi, peş peşe 52, 45.5, 47, 57 tl lik dört adet kartımdan tahsilat olmuş ve hepsinde şöyle bir ibare var "ttnet a.ş alışveriş/e-commerce- istanbul tr"

Sonra şüpheli işlem bildiriminde bulundum ve kartımı kapattırdım ama bu işlemleri iptal edemediklerini söylediler. Fax ile itirazda bulunmam gerekiyormuş. Telekomu aramamı söylediler ama ne mümkün bir muhatap bulmak. 

Artık ilk fırsatta fax ile itirazda bulunacağım.

Ama olayın nasıl gerçekleştirebildiklerini hala anlamış değilim. Bu kartımı çok seyrek kullanıyorum. Diğerleri olsa bi nebze şüpheleneceğim kopyalamışlar diye ama.

Sizleri bu vesile ile uyarmak istedim. Ve belki bir fikir veren olabilir diye düşündüm.  Herkese hayırlı kandiller diliyorum. Kazasız belasız sürüşler.

@aaron hocam temassız işlem olabilir. Benim başıma garantide geldi. İtiraz ettiğim gün parayı geri yatırdılar. 

Değerli büyüklerim, arkadaşlarım,Bugün başıma gelen bir dolandırıcılık olayını sizlere anlatmak, sizleri uyarmak istiyorum. 

Olayı fark etmem Akbank ın bana mesaj atmasıyla oldu mesajı şöyleydi : Bilginiz icin: 1001 ile biten Axess kartinizla 01/07/2016 saat 16:39:42'de    52.00 TL tutarinda bir TELEKOM        harcamasi yapilmistir. Akbank 4442525"

Mesajı gördüm hemen şüphelendim, çünkü telekom ttnet vs hiç biri ile uzaktan yakından bağlantım olmadı, bir de bu kredi kartımı çok nadir kullanıyordum (en son 11 gün önce kullanmışım). Akabinde hemen bankacılık uygulamasını açtım bir de be göreyim sadece 52 tl olsa iyi, peş peşe 52, 45.5, 47, 57 tl lik dört adet kartımdan tahsilat olmuş ve hepsinde şöyle bir ibare var "ttnet a.ş alışveriş/e-commerce- istanbul tr"

Sonra şüpheli işlem bildiriminde bulundum ve kartımı kapattırdım ama bu işlemleri iptal edemediklerini söylediler. Fax ile itirazda bulunmam gerekiyormuş. Telekomu aramamı söylediler ama ne mümkün bir muhatap bulmak. 

Ama olayın nasıl gerçekleştirebildiklerini hala anlamış değilim. Bu kartımı çok seyrek kullanıyorum. Diğerleri olsa bi nebze şüpheleneceğim kopyalamışlar diye ama.

Sizleri bu vesile ile uyarmak istedim. Ve belki bir fikir veren olabilir diye düşündüm.  Herkese hayırlı kandiller diliyorum. Kazasız belasız sürüşler.
Geçmiş olsun internetten bi işlem yaptınmı veya enson nerede kullandın hocam

Nerde kullandıysan bilelim bizde dikkatli olalım ereğlide bi yerse tekrar geçmiş olsun...

Değerli büyüklerim, arkadaşlarım,

Bugün başıma gelen bir dolandırıcılık olayını sizlere anlatmak, sizleri uyarmak istiyorum. 

Değerli Hocam;

İlk akla gelen dolandırıcılık gibi ...

Ancak telefonunuzu çocuğunuza verdiniz mi?

Telefonunuz avea veya şimdiki ismiyle Telekom hattı ise ücretli uygulamalardan birini kullanmış olabilir..

Veya size gelen bir mesajı açmanız halinde bile bir içerik aboneliğine bilmeden onay vermiş de olabilirsiniz.

Telefonunuzdan internet üzerinden abonesi olduğunuz Telekom,Vodafone ve benzeri hizmet sağlayıcıları kişisel sayfanız üzerinden uzaktan ödemeyi kapattırabilirsiniz.

Geçmiş olsun 

@silvershadow Murat Ağabey, aslında söylediğiniz gibi bir durum olsa inanın şüpheleneceğim ama telefonumu kurcalayacak kimse yok. Öyle gereksiz uygulama yükleyen biri hiç değilim. Bu kartımı inanın çok nadir kullanıyorum, en son bir postan çekim yapmıştım 19.06.16 da.

Birde şu son zamanda bu durumumu nette ararken birkoç aynı şikayetle karşılaştım. Yani tamamen dolandırıcılık var işte. Çok dikkatli olmak gerek. Kartlarımı tüm online işlemlere kapattım artık, halbuki kendimi dikkatli sanırdım. Bu yöntemlerini öğrenmek ona göre tedbir almak lazım.

@yusuf desteğiniz için sağolun hocam.

@Semih semih hocam en son bolu daki avmden schaffer dan bir alışverişim olmuştu.

Geçmiş olsun Hocam banka itirazı inceler ve çekimin yapıldığı kuruluştan parayı alarak size iade eder. Belki belli bir miktar kesinti olabilir. Siz itirazda bulundunuz mu ne aşamadasınız?  

Teşekkürler Ümit Hocam, itiraz dilekçesi göndermemi söylemişti banka. Gönderdim. 11/12 günde sonuçlandı. Mail atmışlar, fark etmemiştim. Dün sorguladım, itirazımı haklı bulup iadeyi gerçekletirmişler. @axi2934

Geçmiş olsun geçen haftada buna benzer birşey benim başıma geldi app apple store adına 0.31 kuruş çekilmiş karttan eğer size ait değilse diye bir msj geldi ee tabiki bana ait değildi aradım hemen anlattım  sağolsunlar tutar da az olunca bir sorun çıkmadan halleettim kartı iptal ettim yenisi gelecek bakalım :)  

Geri
Üst Alt