Direksiyon çevirirken gelen ses

tyll

Üye
İsim
Ömer
Merhabalar,
Geçen hafta serviste bakımı yapıldıktan sonra videodaki gibi bir ses geliyor direksiyonu çevirirken, bakım haricinde arka fren balataları değişti. servis getir tüm gün kalacak bakalım diyor.
Ses neyle ilgili olabilir acaba ? araç golf 2013 1.4 tsi 122bg

Kasılıyor.
Frene basılı ya da park freni ve auto hold devredeyken bu kadar sonuna kadar çevirmeyiz.
Biraz hareket ettirerek aracı serbest bırakarak çeviriniz.

Upvote 0
Sesi, autohold aktif iken balatalar diski sıktığı için yapıyor. Arkadaşların söylediği gibi gergide kalıyor araç. Autohold kapatıp el frenini çekip denerseniz sesin olmadığını görürsünüz. Yalnız şöyle de bir durum mevcut, 2017 1.0tsi golfüm fabrika çıkışı orj. Balatalarda bu ses autohold aktif iken bile yoktu. Ne zaman balataları değiştirdim bende de aynı ses başladı. Sanırım fab. balatalar daha kaliteli sonradan orjinal aldığınızdan.
Not: Eko serisi taktirmama rağmen ses var.

Upvote 0
Bu kadar fazla olmasa da bende de benzer bir ses mevcut. Bahsedildiği gibi auto hold'dan mı kaynaklı yoksa zaten sabıkalı olan ön salıncak burçlarından mı kaynaklı emin değilim. Sonuçta direksiyon çevrildiğinde tek etkilenen yer arabanın arkası değil, ön salıncaklar da etkileniyor.

Upvote 0
Bende golf 7 kullanıyorum aynı ses bendede var sadece araç dururken direksiyonu çevirdiğimde yapıyor. Autohold olayını vesaire hiç duymamıştım yarın onu bende bir deneyeyim

Upvote 0
Merhabalar,
Geçen hafta serviste bakımı yapıldıktan sonra videodaki gibi bir ses geliyor direksiyonu çevirirken, bakım haricinde arka fren balataları değişti. servis getir tüm gün kalacak bakalım diyor.
Ses neyle ilgili olabilir acaba ? araç golf 2013 1.4 tsi 122bg

Farklı bir zeminde de deneyin bu hareketi. Aynı sesi duyacak mısınız tespit edin

Upvote 0

Geri
Üst Alt