2024 Yılı Köprü ve Otoyol Ücretleri

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
🤭 sabah sabah dedim emekli maaşım yatmıştır aldım telefonu elime bir de ne göreyim zam 🥹 daha gün olmadı saatler geçiyor anladım ki 2024 çok zor geçecek...

IMG_3438.jpeg
IMG_3439.jpeg
IMG_3440.jpeg
IMG_3441.jpeg

Aynen öyle bundan sonraki süreçte zorun zorunu göreceğiz. Geçmediği yola, köprüye, tünele ücret ödeyen, yatmadığı hastane için para ödeyen. Binmediği uçak, tren için ücret ödeyen, şeker tadında kuzu gibi tepkisiz toplumuz biz.

Sigara ya fazla zam yapmazlar çünkü tiryakisi çok, bilirler ki her şeye yaptıkları gibi x2 x5 falan sigaraya da aynı tarife yapsalar millet sokağa çıkar, bi cigara keyfimiz var napıyon diyee

Daha yılbaşında zam gelmişken köprü ve otoyol geçiş tarifelerine %60'a varan bir zam daha yapıldı. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

• • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM: 15 TL → 24 TL
  • • Yavuz Sultan Selim Köprüsü: 35 TL → 49 TL
  • • Osmangazi Köprüsü: 290 TL → 399 TL
  • • Çanakkale Köprüsü: 295 TL → 419 TL

1715719432488.png

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bunları geçtim de suya da zam geldi...

Yazık görünüşte resmi dairelerde tasarrufa gidiyoruz diyerek açıklama yapıldı ne fark edecekse, her zaman olduğu gibi elleri yine milletin cebinde...

Muhtemelen kısa bir zaman içinde 500-1000₺ basılacak yoksa balya balya paralar dile alışveriş yapmaya başlayacağız her geçen gün büyüyor kriz...

Son düzenleme:
osmangazi köprüsünden geçişler bir yılda 6$ dan şimdi 13$ çıktı döviz bazında bu kadar artış neden? burada birşeyi de unutmayalım bu bizim ödediğimiz birde geçsende geçmesende devletin ödediği bedel var

Ekli dosyalar

• zamlar.jpg
    zamlar.jpg
    273 KB · Görüntüleme: 17
Parası neyse basıyosun geçiyosun (hiç geçememek vardı) Yinede şükretmek lazım .
Allah "yapandan" + "yaptırandan" razı olsun

Bedava olsada geçemeyecigin köprüler var .

Ekli dosyayı görüntüle 75883
geçmeyince ödememek gibi birşey yok, bu köprüler geçiş garantili, zam öncesine kadar 299 tl vatandaş ödüyordu devlette 1342 tl ödüyordu toplamda 1650tl gibi gibi rakam alıyor ilgili firma

Başlıktaki konu ile alakalı değil ama sonuçta zam:)

2021 senesin de silecek takımı almışım eski aracıma şuan yeni aracıma aldım ikibuçuk yıl hemen hemen aradaki farka bakın yazık ya maaşa gelmiyor zam bu kadar oran...
IMG_1681.jpeg

Geri
Üst Alt