Golf 8 Geri görüş kamerası kalibrasyon

Omfaruk

Üye
İsim
Ömer Faruk çekmez
Merhaba arkadaşlar

Özellikle sonradan takılan geri görüş kameralarında resimdeki gibi tampon görünüşünde bir simetrik bozukluk var. Her retrofit yapanda aynı şeyi görüyorum. Bu durum kaldırıma sürtme tehlikesi yaratıyor. Fabrikasyon kameralı golf8 lerde bu yok. Gayet simetrik. Kalibrasyon için vas cihazı ve siyah beyaz arka plan gerekiyor diye biliyorum. Obd11 yada VCDS ile bunu parametre girerek yapmak mümkün müdür? Üstatlardan cevap alabilirsek sevinirim. TeşekkürlerIMG_9910.jpeg

Kalibrasyon için bir kaç tane vagcom ile görüştüm ancak sanırım şuanlık bunu yapabilen yok.

Benim araçta fabrikasyon kamera var aynı durum söz konusu 🤔
rline paketlerde aynı size kim dedi görünmüyor diye...

IMG_3378.jpeg
IMG_3377.jpeg

IMG_3376.jpeg

Impressiona sonradan taktırdığım kamerada oldu bu durum sonra Life aldım kamera aynı şekilde hiçbir fark yok, görüntü eğri duruyor. Impressiona ankaradaki Opsiyonel otoda yaptırmıştım, o zaman bu problemi söylediğimde bunu çözmek için çalışma başlattılar ama daha çözüm bulunamadan araç değiştirdik, sonra da gidip sormadım hiç. Life için de servise götürüp soracağım vakit bulunca

Impressiona sonradan taktırdığım kamerada oldu bu durum sonra Life aldım kamera aynı şekilde hiçbir fark yok, görüntü eğri duruyor. Impressiona ankaradaki Opsiyonel otoda yaptırmıştım, o zaman bu problemi söylediğimde bunu çözmek için çalışma başlattılar ama daha çözüm bulunamadan araç değiştirdik, sonra da gidip sormadım hiç. Life için de servise götürüp soracağım vakit
Umarım bu sorunu biri çözer. Kamerayı söküp içinden ayarlanmalı diyorlar ama bilemedim

Geri
Üst Alt