Çift J Far Vernik Soyulması

Vagger_Boy

Katılımcı Üye

İsim
Ozan
Araç
Golf 7.5 1.0 TSI Midline Plus
Merhaba. 6-7 aydır kullandığım SY marka çift j farlarımda bugün bir şey farkettim. Aldığım günden beri ppf ile kaplı olmasına rağmen vernik atması ya da başka bir durum gözlemledim. Daha önce benzeri durumu yaşayan var mıdır ? Çözüm olarak far camını açtırıp içeriden temizletmek mi doğrudur yoksa camı değiştirmek mi doğrudur ? Görselleri ekliyorum

Ekli dosyalar

• IMG_1719.jpeg
    IMG_1719.jpeg
    118.8 KB · Görüntüleme: 105
  • IMG_1721.jpeg
    IMG_1721.jpeg
    116.7 KB · Görüntüleme: 104
  • IMG_1722.jpeg
    IMG_1722.jpeg
    153.2 KB · Görüntüleme: 103

Geçmiş olsun ben ilk kez gördüm sanki içeriden deforme olmuş gibi duruyor...

Dışarıdan vernik ve temizlenmesi ile hallolur dedi far ustası bugün kısa zamanda gideceğim

Merhaba. 6-7 aydır kullandığım SY marka çift j farlarımda bugün bir şey farkettim. Aldığım günden beri ppf ile kaplı olmasına rağmen vernik atması ya da başka bir durum gözlemledim. Daha önce benzeri durumu yaşayan var mıdır ? Çözüm olarak far camını açtırıp içeriden temizletmek mi doğrudur yoksa camı değiştirmek mi doğrudur ? Görselleri ekliyorum
Bence üzerindeki ppf kaplama ile alakalı sorun

Bugün söküp bakacağım hocam umarım ondandır :(

Bence üzerindeki ppf kaplama ile alakalı sorun
Bence de öyle gibi duruyor.
Sorun ppf den kaynaklı değilmiş kesinleşti. Zımpara üzerine kloroform tutulursa bu taiwan marka farlarda vernik daha da yayılıyormuş. Ankara'da ANKAFAR diye bir yer ile görüştüm. Şaşmazdalarmış kendileri. 1.000 TL fiyat verdiler. İki farıda zımparalayıp tekrardan vernik atılarak bu çokca karşılaştığımız sorunu çözeriz dediler. Fırsat bulamadım daha ama gideceğim :)

Dışarıdan far camına zımpalar ile saatlerce işlem yapıldı, ardından kloroform tutuldu fakat izlerin tamamı farın içinde kalan kısmıymış. En azından daha fazla ilerlemesini durdurmuş olduk verniğini dışarıdan alarak. Çok yakından bakınca belli oluyor bu durum tek farda. PPF'i tekrar kaplatıp yoluma devam edeceğim. Aksi halde far camını açtırırsam geri kapatmak ya da yeni Taiwan farlara uygun far camını bulmam zor olacak gibi herhangi bir yerde satanı da görmedim. Far camını değiştirmek bulursam ana düşüncem....

Taiwan fara uygun far camı bulursanız paylaşabilirseniz sevinirim...

Hocam benim farda da böyleydi sonra her yeri kapladı içeriden zaten dışarıdan değil nasıl oluyor bende çözemedim mecbur far camı değiştireceğiz

Hocam benim farda da böyleydi sonra her yeri kapladı içeriden zaten dışarıdan değil nasıl oluyor bende çözemedim mecbur far camı değiştireceğiz
Far camını bulabilirseniz hocam iletebilirseniz alalım orjinal farın camı uyumlu mudur ki o bulunuyor ama taiwan fara uyumlu mu işte

Taiwan farların kalıbı orjinali ile aynı değil mi? Uyabilir diye tahmin ediyorum. Farcıların fikrini almak lazım.
Diğer bir seçenek de orjinal çift J takmak :p

hocam farcılar yapıyor cam yenileme o şekilde çözülebilir bence
Ankara’da en bilindik bir yere gittim halledemediler nereye gitmeliyim orasını bilemiyorum artık :)

Taiwan farların kalıbı orjinali ile aynı değil mi? Uyabilir diye tahmin ediyorum. Farcıların fikrini almak lazım.
Diğer bir seçenek de orjinal çift J takmak :p
Orjinal çift J far her zaman kalbimde yatan hocam ama fiyatları malum korkutuyor :)

Ankara’da en bilindik bir yere gittim halledemediler nereye gitmeliyim orasını bilemiyorum artık :)
hocam farın dışına zımpara atıyorlar sonra buharlı bir makine ile vernik atıyorlar ben istanbulda yaptırmıştım. ankara'da illaki vardır bu işlemi yapan yerler googleye farcı falan yazın öyle aratın ben öyle bulmuştum hemde evime çok yakındı tesadüf :)

Geri
Üst Alt