Camda oluşan ve kaybolan garip lekeler[Çözüldü]

enes38

Üye
İsim
Enes
Araç
Golf mk8
Üstadlarım herkese merhaba, aracımın camında havalar soğuyunca farkettiğim lekeler oluştu. Lekelerin garip tarafı hava 5 derecenin altına düşünce beliriyor kaloriferi cama verdikten sonra kayboluyor normal gün ışığında belli olmuyor. Görseli ekliyorum değerli yorumlarınızla aydınlatırsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• C655A799-F5A8-4D2C-B089-10441016530A.jpeg
    C655A799-F5A8-4D2C-B089-10441016530A.jpeg
    66.8 KB · Görüntüleme: 111

Dipnot araç yıkandıktan sonra camları silerim ve diğer camlarda böyle bir sorun yok.

Upvote 0
Kireç oluşumu gibi duruyor.
Ya da cam filmi varsa ve uygulama sonrası iyi silinmemişse onun izi olabilir.

Bir diğeri içeriden kirlenmiş ve içerisi buğu yapınca ortaya çıkıyor olabilir.

Lekeyi görünce parmağınızla kontrol ediniz.

Upvote 0
Kireç oluşumu gibi duruyor.
Ya da cam filmi varsa ve uygulama sonrası iyi silinmemişse onun izi olabilir. B

Bir diğeri içeriden kirlenmiş ve içerisi buğu yapınca ortaya çıkıyor olabilir.

Lekeyi görünce parmağınızla kontrol ediniz.
Cam filmi yok hocam, lekeler içerden değil kontrol ettim. Ben de kireç diye düşündüm ama kireç lekeleri gün içinde de belli olmaz mı

Upvote 0
Cam filmi yok hocam, lekeler içerden değil kontrol ettim. Ben de kireç diye düşündüm ama kireç lekeleri gün içinde de belli olmaz mı
Elbette belli olmalı. Ben sadece fark edilemiyor olabilir ya da olası alternatiflerini yazdım.

Upvote 0
Anladım hocam peki çözüm öneriniz nedir
Sirkeli su ile silmeyi deneyiniz.

Camdaki su lekeleri nasıl çıkar olarak aratınca örnek görsellere ulaşılabilir ve genel çözüm sirkeli su ve gazete kağıdıdır.

Bir de ıslak temizlik havluları kullanıp ardından iyice durulayabilirsiniz.

Upvote 0
Sirkeli su ile silmeyi deneyiniz.

Camdaki su lekeleri nasıl çıkar olarak aratınca örnek görsellere ulaşılabilir ve genel çözüm sirkeli su ve gazete kağıdıdır.

Bir de ıslak temizlik havluları kullanıp ardından iyice durulayabilirsiniz.
camın bir kısmında denemiştim hocam sirkeli suyu bir işe yaramadı gibi. Cevabınız için teşekkür ederim.

Upvote 0
kireç lekeleridir normal havada pek görünmezler ama ya tam kapalı havada yada güneşli havalarda özellikle yıkama sonrası kurulama yaptığında eğer o leke kalıyor ise kireç lekesidir.muhtemelen yıkama yaptığınız yerdeki su kuyu suyudur bundan dolayı kireç çok yoğun olur.
aynısı başıma geldi.aracın boyalı kısımları dahil heryerine güvenle şu aşağıdaki malzemeyi alıp kullan hiçbir şey kalmayacaktır.
https://www.temizlikmadeni.com/3d-eraser-cam-ve-boya-icin-su-ve-kirec-lekesi-giderici-470-ml-

Upvote 0
kireç lekeleridir normal havada pek görünmezler ama ya tam kapalı havada yada güneşli havalarda özellikle yıkama sonrası kurulama yaptığında eğer o leke kalıyor ise kireç lekesidir.muhtemelen yıkama yaptığınız yerdeki su kuyu suyudur bundan dolayı kireç çok yoğun olur.
aynısı başıma geldi.aracın boyalı kısımları dahil heryerine güvenle şu aşağıdaki malzemeyi alıp kullan hiçbir şey kalmayacaktır.
https://www.temizlikmadeni.com/3d-eraser-cam-ve-boya-icin-su-ve-kirec-lekesi-giderici-470-ml-
Hocam değerli yanıtınız için teşekkür ederim. 3d eraser Türkiye’de stoklarda yok altarnatif bir ürün var mıdır tavsiye edebileceğiniz

Upvote 0
Bu tür durumlarda cama makine ile pasta yaptirin gececektir ikinci secenekte 3d eraser tarzi urun kullanmaktir

Upvote 0
Teşekkür ederim hocam kaportada kullanılabiliyor mu, dikkat etmem gereken bir şey var mı
Kireç lekesi çıkana kadar kullanacaksın. Kaportada da kullanabilirsin ancak ilk önce aracı yıka sonra ürünü kullan sonra kullandığın alanı tekrar güzelce yıka kireç kalmaz. Eğer kireç fazla birikmiş yerler yani kapı menteşeleri camların köşeleri gibi yerlerde tek kullanımda geçmezse bir daha kullan ikinci kullanımda tamamen kireç gidecektir. yüzey temizlenecektir. Ürünü kullandıktan sonra bol suyla kullandığın yeri yıkamayı atlama.

Upvote 0

Kireç lekesi çıkana kadar kullanacaksın. Kaportada da kullanabilirsin ancak ilk önce aracı yıka sonra ürünü kullan sonra kullandığın alanı tekrar güzelce yıka kireç kalmaz. Eğer kireç fazla birikmiş yerler yani kapı menteşeleri camların köşeleri gibi yerlerde tek kullanımda geçmezse bir daha kullan ikinci kullanımda tamamen kireç gidecektir. yüzey temizlenecektir. Ürünü kullandıktan sonra bol suyla kullandığın yeri yıkamayı atlama.
Tamamdır hocam teşekkür ederim en yakın zamanda deneyeceğim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt