Ön Cam Kırıldı

azizaskar

Üye
İsim
Aziz
Araç
Golf 7,5
Merhabalar, otobanda seyir halindeyken ufak bir taş sıçraması sonucu ön cam kırıldı ve maalesef yayılmaya başlıyor.
Sigortanın yılda 1 kez karşıladığını zannettiğim ön cam değişimi sadece kasko ile gerçekleştiğini öğrendim ve maalesef kaskom yok
Cam markası pilkington orjinal mi değil mi bilmiyorum değiştirmeliyim değiştirirsem orjinalle mi değişmeliyim ya da yan sanayi aynı işlevli midir ve ya başka bir çözümü varmıdır bilen ya da tecrübeli birisi aydınlatabilir mi lütfen? Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 4366528C-1474-4493-B2F1-628D7E333F34.jpeg
    4366528C-1474-4493-B2F1-628D7E333F34.jpeg
    136.4 KB · Görüntüleme: 78

@azizaskar
Marka orijinaldir.
Kasko olmadığı için kendiniz yaptıracaksanız.
Orijinal cam takmak daha sağlıklıdır.

Nerede yaptırırsanız yaptırın montaj sonrası tavan döşemesine zarar verme durumuna karşın önceden uyarı yapmak daha itinalı bir değişimi sağlayabilir.

Geçmiş olsun.

geçmiş olsun aynısı başıma geldi mucurda giderken sıçrayan taş kötü değdi neyse kırilmadi dedim yolda giderken baktim önüme doğru çatlak ilerlemeye başladı yazin camcidan 3150 lira fiyat almıştım yaptırmadım önümde olmasına rağmen muayeneden hafif kusurla geçtim geçtim bu şekil devam ediyorum müsait zamanda degistirecem ama söylenildiği gibi döşeme zarar görmemesi için önceden uyarmak lazim

Yan sanayi cam sanayi camcısında 4-4,5

Yetkilide orjinal cam 12-13 bin olarak tahmin ediyorum.

Zaten

@La1end de yazın yan sanayi cama 3.150 demiş üstte.

Geçmiş olsun. Malesef benim de başıma geldi. Kaskom olduğu için kaskodan değişim yapmıştım. Geçen ay, işçilik dahil 13.750 tutmuştu. Yerli malı camlar 5 bin civarında idi, pek fark olmadığı söyleniyor ancak orijinali gibi olmaz, diye düşünüyorum.

@fanajal

Gecen hafta orjinal cam icin kasko ya fatura edilen tutar ne idi?

Geçmiş olsun hocam, camınız orjinal. Benim görüşüm yetkili serviste değiştirin.

Geçmiş olsun. Malesef benim de başıma geldi. Kaskom olduğu için kaskodan değişim yapmıştım. Geçen ay, işçilik dahil 13.750 tutmuştu. Yerli malı camlar 5 bin civarında idi, pek fark olmadığı söyleniyor ancak orijinali gibi olmaz, diye düşünüyorum.
Bu arada Volkswagen in bir cok camini turkiye karsiliyor yani onemli olan takarken yapilan iscilik
Yurtdisinda genellikle kasko dan Yan sanayi takiliyor sigortanin calistigi camcilar yan sanayi takiyor servisdede degistirebilirsin Ama o Biraz zaman istiyor

camda orijinal yan sanayi fark olacağını sanmıyorum sonuçta aynı cam işlemleri de aynı tedarikçiler de aynidir

Tavsiyem yan sanayi taktırmayın. Arabadan soğursunuz. Tanıdığınız sigortacı var ise kasko yapılınca belki kaskoya yaptırtabilirsiniz sigorta ile konuşmak gerek. ( Sigortayı kandırın demiyorum konuşun bu durumu)
Ama nereye nasıl taktırırsanız taktırın orjinal cam taktırın. Çıkma orjinal camda bulabilirsiniz . Bazen line asist kamerası taktırmak için değiştirilen camlar oluyor. Aceleniz yok ise takip edin bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
Örneğin bu ilan

• Beğen
Tepkiler: SCC
camda orijinal yan sanayi fark olacağını sanmıyorum sonuçta aynı cam işlemleri de aynı tedarikçiler de aynidir
Farketmez olur mu hocam.
Markadan markaya farklılıklar oluyor.

Bence de orjinal ile değişim yapılsın. Yan sanayilerde @GolfTutkulu hocamın paylaştığı konudaki gibi görüş açısı bile farkedebiliyor.

Naçizane tavsiyem kasko yaptırın, bu ve benzeri durumlardaki avantajları olduğu gibi Allah korusun başka durumlarda da kafanız rahat olur.

Geçmiş olsun, bu araçları kaskosuz kullanmamanızı öneririm,

Olmaz olurmu orjinal gibi olamaz hiçbiri yan sanayi camlarda ki görüntüdeki farklılık bazı insanlarda acayip rahatsızlık veriyor tavsiye etmiyorum

Geri
Üst Alt